אתר זה משתמש בקבצי קוקיז אתר זה משתמש בקבצי Cookies כדי להתאים אישית תוכן ומודעות. למידע נוסף OK
X
אנא בחר את גודל הפונט הרצוי:
מועדון החברים של פורטל נכי צהלהכרה כנכהחמי מרפאייעוץ משפטיקנאביס רפואיטפסים להורדהרכב רפואיטבלאות תגמוליםטיפולים רפואייםזכויות והטבותארגון נכי צהלאגף השיקום
X סגירה
 

ראש הממשלה בנימין נתניהו ביקר בבית הלוחם תל-אביב

ביקורים ממלכתיים בארגון נכי צה"ל

בחודשים האחרונים ביקרו בבית הלוחם תל אביב: נשיא המדינה מר ראובן (רובי) רבלין, ראש הממשלה מר בנימין נתניהו (ביבי), יו"ר האופוזיציה מר יאיר לפיד, השר לשיתוף פעולה אזורי מר אופיר אקוניס, חברי וחברות כנסת מכל הקשת הפוליטית.

לכולם נערך סיור מקיף בבית הלוחם אליו התלווה יו"ר הארגון עידן קלימן. כולם ביקרו בחדר הכושר, בריכת ההידרותרפיה, חלקם צפו בחברינו רוקדים על כיסאות גלגלים, מתאמנים במטווח, משחקים ביליארד ובטיפולי פיזיותרפיה.

לכולם הציג יו"ר ארגון נכי צה"ל עידן קלימן מצגת מפורטת על פעילותו הענפה של ארגון נכי צה"ל ועל הטיפול הלקוי לו זוכים נכי צה"ל מאגף השיקום במשרד הביטחון.

כולם הופתעו לגלות על מצבם העגום של נכי צהל, כולם טענו "לא ידענו" וכולם הבטיחו לטפל ולסייע לנכי צה"ל ככל שידרשו. 

בביקרו תיאר, ראש הממשלה מר בנימין נתניהו - את הנהגת ארגון נכי צה"ל והעומד בראשה עו"ד עידן קלימן כמנהיגות חוצבת סלע הנחושה בדרכה להביא לרפורמה כללית. (צפו בסרטון)  

 

הבטחתם לעזור - הגיע הזמן לקיים!

ארגון נכי צה"ל הוא ארגון א-פוליטי, ארגון נכי צה"ל רואה בכל אלה שביקרו בבית הלוחם ולאלה שעדין לא, כאחראיים לשינוי שחייב להתרחש באגף השיקום במשרד הביטחון.

נכי צה"ל נתנו מגופם ונפשם למען מדינת ישראל ומדינת ישראל היא זו שחבה חוב מוסרי לכל נכה צה"ל באשר הוא. מדינת ישראל צריכה לדאוג כי נכי צה"ל יקבלו יחס הוגן בוועדות הרפואיות, טיפולים רפואיים על-ידי הטובים שברופאינו, עזרים רפואיים מהמתקדמים בעולם ותגמולים מהם יוכלו להתקיים ברווחה כלכלית ולא להיות זקוקים ל"קמחא דפסחא", תלושי מזון ותרומות מאנשים טובים.

מאבקם של נכי צה"ל

ארגון נכי צה"ל והעומד בראשו, עו"ד עידן קלימן יצאו למאבק חסר פשרות למען החברות והחברים נכות ונכי צה"ל פגועי נפש וגוף. אנחנו קוראים לכם נבחרי העם - להעמיד כמטרה ראשונה במעלה בכנסת הנבחרת ובממשלה לכשתקום את פתרון בעייתם של נכי צה"ל כערך עליון וכדבר ראשון לעשות, לבצע את השינויים להם נכי צה"ל משוועים.

- כיסוי פגיעות הקורונה בארגון נכי צה"ל בשנת 2020

- חקיקת חוק בתי הלוחם

- ביטול מבחן ההכנסה

- ביטול החלטת הממשלה 4088

בנוסף, יש לבצע את הרפורמה המעמיקה שנדרשת באגף השיקום במשרד הביטחון לרבות יישום מלא ומידי של מסקנות ועדת בן ראובן.

ביקורו של ראש ממשלת ישראל מר בנימין נתניהו 

בתאריך 11.2.2021 ביקר ראש הממשלה בנימין נתניהו בבית הלוחם תל אביב. ראש הממשלה למד מקרוב אודות החידלון של אגף השיקום במשרד הביטחון, והבטיח לפעול מיידית כדי לשים סוף למחדל. להלן תמצית מדבריו:

"... אני רואה כאן את הלוחמים, רואה את האנשים לאורך הדורות, שהקריבו מגופם, ואני חייב להגיד לכם – גם מנפשם, לטובת המדינה שלנו, ואנחנו חבים להם חוב ענק. יש כאן בעיות מבניות קשות שאנחנו חייבים לפתור ואני מחויב לפתור אותן. אני חייב להגיד שהביקור הזה טלטל אותי וגם מיקד אותי. אני בהחלט שוקל להעביר את הטיפול בנכים למשרד רה”מ. במיידי מה שאנחנו עושים, הוא קודם כל מעבירים תקציב מיידי לבית הלוחם. נעביר גם את חוק בית הלוחם, על כך אני מבין שיש קונצנזוס.

אנחנו רוצים גם לטפל בשני נושאים אחרים: האחד, ביטול ההקפאה של זכויות הלוחמים, מ-2012. השני, ביטול מבחן הכנסה. על שני הדברים האלה אני חייב לדבר עם שותפי לממשלה, עם בני גנץ, אם תהיה הסכמה נוכל להתקדם בזה. בביקור הזה, השתכנעתי שיש צורך בטיפול שורש עמוק ושאין ראויים מכם לקבל את השינוי הזה. על מנת שנתן לכם את התשלום המינימלי שהמדינה יכולה לתת לכם על מה שאתם נתתם לה, נתתם לכולנו...״

ביקורו של יו"ר האופוזיציה מר יאיר לפיד

בתאריך 14.3.2021 ביקר יו"ר האופוזיציה מר יאיר לפיד בבית הלוחם תל אביב. ראש האופוזיציה נחשף למחדלי אגף השיקום ולטיפול הלקוי לו זוכים נכי צה"ל. להלן תמצית מדבריו:   

״....אני אחרי ביקור בבית הלוחם עם האנשים המופלאים האלה פה על ידי, נכי צה”ל, המתמודדים לא רק עם פציעה, לא רק עם שיקום, לא רק עם קשיים של סבל פיזי, אלא גם עם מדינה שהחליטה שזה לא עניינה ועם אגף שיקום שפשוט שומט את החוב המוסרי שיש לכולנו לנכי צה”ל. 

צריך לוודא שהנושא יטופל שהתקציבים החסרים יגיעו, שמדינת ישראל תתנהג לחיילי צה”ל כמו שמגיע לאנשים שהקריבו בשבילה את כל מה שיקר להם וחשוב...״

יושב ראש האופוזיציה - מר יאיר לפיד

עו"ד עידן קלימן, יו"ר ארגון נכי צה"ל

דלתות ארגון נכי צה"ל פתוחות בפני כל אנשי הציבור מכל הקשת הפוליטית. אנו קוראים לכל נבחרי העם. עשו את המוטל עליכם ודאגו להוקיר את נכות ונכי צה"ל שתרומו מגופם ונפשם למען תקומת העם בכל יום ובכל שעה ולא רק לקראת ימי ההוקרה, יום הזיכרון ויום העצמאות.

ביקרתם בבית הלוחם, ראיתם את הפעילות הנפלאה של ארגון נכי צה"ל וראיתם למה נכי צה"ל זקוקים, לרפורמה עמוקה באגף השיקום, לחקיקה דחופה של חוק בתי הלוחם, לביטול מבחן ההכנסה והחלטת הממשלה 4088.

הבטחתם – עכשיו נותר רק לקיים !

בסרטון - דברי ראש הממשלה מישיבת הממשלה לאחר הביקור - האזינו !


 

נותני חסות: