אתר זה משתמש בקבצי קוקיז אתר זה משתמש בקבצי Cookies כדי להתאים אישית תוכן ומודעות. למידע נוסף OK
X
אנא בחר את גודל הפונט הרצוי:
מועדון החברים של פורטל נכי צהלהכרה כנכהחמי מרפאייעוץ משפטיקנאביס רפואיטפסים להורדהרכב רפואיטבלאות תגמוליםטיפולים רפואייםזכויות והטבותארגון נכי צהלאגף השיקום
X סגירה
 

יום העצמאות ה- 70: ברכת ח"כ, סא"ל במיל' ענת ברקו לנכי צה"ל

דברי דוד בן-גוריון השאירו חותם

השנה, תחגוג ישראל 70 שנה להיווסדה - 70 שנה חלפו מאז קרא דוד בן גוריון, ראש הממשלה הראשון, את המילים הבלתי נשכחות: "אנו מכריזים בזאת על הקמת מדינה יהודית בארץ ישראל, היא מדינת ישראל". ואכן, הוקמה כאן מדינה לתפארת – הגענו אל הנחלה. אך לצערנו, טרם הגענו אל המנוחה. ההיסטוריה של מדינת ישראל רוויה בשפיכות דמים במלחמות, בעימותים, בפיגועים ובפעולות איבה. 

כל אלה הביאו לאובדן של טובי אנשינו והותירו אחרים פצועים בגופם או בנפשם. בשעה שהביא לכנסת את חוק נכי צה"ל אמר דוד בן גוריון את הדברים הבאים: "מלחמת החירות של צבא הגנה לישראל לא הייתה כולה זרועה נחת, ניצחונות וכיבושים. היה גם צד שני למטבע. שולם מחיר יקר. נפלו מאות ואלפים מתפארת הנוער שלנו. אך החללים הם רק חלק מהאבדות. רבים נשארו, לשמחתנו, בחיים, אך גם הם שילמו מחיר יקר – אבר מן החי. הערב אני מגיש לכם, בשם הממשלה, חוק על החוב. נכון יותר – על חלק מהחוב שאנו חייבים לאלה שבגופם עזרו לשחרור האומה והמולדת."

יום הוקרה שנתי

בשנת 2014, החליטה ממשלת ישראל לייחד גם יום הוקרה שנתי לפצועי מערכות ישראל ופעולות האיבה ביום כ"ט בנובמבר, היום בו הכיר האו"ם בזכותו של העם היהודי להקים מדינה בארץ ישראל. ביום חשוב זה, נזכור גם להביע תודה ולהוקיר את תרומתם של נפגעי פעולות האיבה ונכי צה"ל, למען שמירה על קיומה של מדינת ישראל. הם חלק בלתי נפרד מהתורמים לביטחונה של המדינה, ואנו מכירים ומוקירים זאת.

אירוע הוקרה בכנסת ישראל

בכנסת הקמתי את השדולה למען נכי צה"ל ונפגעי פעולות האיבה, וכעומדת בראשה הייתה בידי ההזדמנות ליזום ב-דצמבר 2017, את אירוע ההוקרה הראשון בכנסת ישראל למענכם. באירוע השתתף ראש הממשלה שעל מילותיו אני מבקשת לחזור: "הפציעה היא פרטית, החיבוק הוא לאומי".

הקמתי את השדולה הזו מתוך הבנה שהשירות למען המדינה שינה לרעה את חייהם של הפצועים ובני משפחותיהם, ועלינו להמתיק גלולה מרה זו. החברה הישראלית חבה חוב עצום - חוב שאין לו שיעור- לאלה שנשאו ונושאים בעול השמירה על ביטחונה. אנחנו מצווים מוסרית לפעול למען רווחתם של אלה ששילמו מחיר בגוף או בנפש למען שלומנו וביטחוננו.

נעמוד על המשמר למענכם

למרות שזה נראה כה מובן מאליו שהמדינה תוקיר, תעריך ותתגמל את אוכלוסיות התורמים לביטחונה, אני חייבת לציין בצער רב, כי מצאתי שבשם עקרונות אחרים, לא אחת הודרה אוכלוסייה זו מחקיקה מתעדפת ומתגמלת. אלו התורמים ואלה שתרמו, לעיתים נדחים ונדחקים בטענות שונות ומשונות. ועם זאת, אחרי 70 שנות עצמאות, הנושא הינו חשוב מאין כמוהו. הוקרה וטיפול נכון של דור המייסדים יבנה את הבסיס לדור ההמשך במדינת ישראל. אין אנו חלוקים על כך שצריך להוקירכם ולהיטיב לטפל בבעיותיכם.

החיבוק הלאומי עליו דיבר ראש הממשלה, הוא הציווי לעשות את המירב והמיטב עבור מי שנפגע בשירות הצבאי ובפעולות הטרור והאיבה. בעבודתי בכנסת אני מתמקדת בעשייה זו למענכם: תיקון ליקויים, קידום נושאי עניין, ושיפור הקיים.

אני מאמינה כי עוצמתה וחוסנה של מדינתנו תלויה רבות ביחס שאנו נותנים לאלה שתרמו לביטחונה ולאלה אשר נתנו קורבן אישי לשמירת שלומה. אמשיך לחבק אתכם, לשמש לכם אוזן קשבת, ולפעול  תדיר לרווחתכם. לא בכדי, קרא הרבי מליובאוויטש לנכי צה"ל: "מצוייני צה"ל". אתם המצויינים - עמדתם על המשמר למעננו. ועכשיו תורי, ותורם של נבחרי הציבור, לעמוד על המשמר למענכם.

חג עצמאות שמח


 

נותני חסות: