אתר זה משתמש בקבצי קוקיז אתר זה משתמש בקבצי Cookies כדי להתאים אישית תוכן ומודעות. למידע נוסף OK
X
אנא בחר את גודל הפונט הרצוי:
מועדון החברים של פורטל נכי צהלהכרה כנכהחמי מרפאייעוץ משפטיקנאביס רפואיטפסים להורדהרכב רפואיטבלאות תגמוליםטיפולים רפואייםזכויות והטבותארגון נכי צהלאגף השיקום
X סגירה
 

נכי צה"ל יקבלו תגמולים גבוהים יותר בזכות תוספת רטרואקטיבית

התגמולים עודכנו רטרואקטיבית מחודש יולי 2023 

בזכות פעילות משותפת של ארגון נכי צה"ל, ועדת העבודה והרווחה בכנסת, ראש אגף השיקום הגב' לימור לוריא ומשרד הביטחון, תגמולי נכי צה"ל יעודכנו רטרואקטיבית החל מחודש יולי 2023. התוספת תופיע בתלוש התגמולים של חודש פברואר 2024.

העלאת תגמולי נכי צהל

לצפייה בתגמולים המעודכנים - לחצו כאן >>

מנגנון עדכון התגמולים במסגרת חקיקת רפורמת "נפש אחת" 

התיקון לחוק הנכים במסגרת רפורמת "נפש אחת" שאושר בכנסת בחודש ספטמבר 2023, קבע בין היתר מנגנון אוטומטי לעדכון התגמולים להם זכאים נכי צה"ל מידי חצי שנה.

מדובר על הישג משמעותי של ארגון נכי צה"ל, זאת מאחר ובשנים האחרונות התגמולים להם היו זכאים נכי צה"ל הוקפאו. ולכן על מנת למנוע שחיקה של התגמולים נקבע בחוק מנגנון אוטומטי.

עלייה של 3.76% (חצי שנתית) 

במסגרת העדכון - התגמולים להם זכאים נכי צה"ל יעלו בשיעור של 3.76%. מדובר בעלייה משמעותית, המסתכמת בעשרות עד מאות שקלים מדי חודש, בהתאם לאחוזי הנכות שלך. חשוב לזכור כי מדובר בעדכון חצי שנתי (כאשר לפי נתוני בנק ישראל האינפלציה השנתית עמדה על כ- 3% בלבד).

עידכון התגמולים גורף ומתייחס למרבית התגמולים וההטבות להם זכאים החברות והחברים לרבות, רכב רפואי, תגמולים מיוחדים, תט"ר ועוד.

התוספת תופקד לחשבון הבנק כחלק מתלוש התגמולים הקרוב (פברואר 2024) 

התוספת תועבר באופן רטרואקטיבי, החל מחודש יולי 2023 ותופקד בחשבון הבנק כחלק מתלוש התגמולים של חודש פברואר 2024. משמעות הדבר היא שנכי צה"ל יקבלו תוספת כספית על התגמולים ששולמו להם בתקופה זו.

התוספת מיועדת לכלל הזכאים, לרבות נכי צה"ל הוותיקים והחדשים, וביניהם גם מי שנפצעו במהלך מלחמת "חרבות ברזל".

סיכום:

מטעם ארגון נכי צה"ל נמסר כי התוספת לתגמולים החודשיים היא בשורה חשובה לכלל נכי צה"ל, מצד אחד תתרום לחיזוק הרווחה הכלכלית ומצד שני תמנע שחיקה של התגמולים. עדכון התגמולים מהווה הכרה בזכויותיהם ובתרומתם של פצועות ופצועי צה"ל למדינה.

לצפייה בתגמולים המעודכנים - לחצו כאן >>


 

נותני חסות: