אתר זה משתמש בקבצי קוקיז אתר זה משתמש בקבצי Cookies כדי להתאים אישית תוכן ומודעות. למידע נוסף OK
X
אנא בחר את גודל הפונט הרצוי:
מועדון החברים של פורטל נכי צהלהכרה כנכהחמי מרפאייעוץ משפטיקנאביס רפואיטפסים להורדהרכב רפואיטבלאות תגמוליםטיפולים רפואייםזכויות והטבותארגון נכי צהלאגף השיקום
X סגירה
 

הממשלה אישרה את המענקים - האם מגיע גם לך ?

מי מנכי צה"ל יהיה זכאי למענק כפול בגובה 750 ש"ח ?

יו"ר ארגון נכי צה"ל, עידן קלימן לא נח לרגע. בשבועיים האחרונים מאז הודיעה הממשלה על הענקת מענקי קורונה מוגדלים לחלק מנכי הביטוח הלאומי - עשה קלימן ככל שביכולתו על מנת שגם נכי צה"ל הזכאים לתגמולי קיום יקבלו מענק מוגדל בגובה 750 ש"ח.

קלימן בשיתוף ח"כ עוזי דיין (יו"ר שדולת נכי צה"ל בכנסת), השר לעניינים אזרחיים במשרד הביטחון מיכאל ביטון ושר האוצר ישראל כ"ץ, הצליחו להוסיף לחקיקה גם את נכי צה"ל ונפגעי פעולות האיבה.

יושב ראש ארגון נכי צהל - עידן קלימן וחבר הכנסת עוזי דיין

ח"כ עוזי דין - שמחה צודקת !

לדברי ח"כ עוזי דיין : "... לאחר מאמץ מרוכז וממוקד, סיכמתי אתמול בלילה עם שר האוצר שנכי צה"ל מקבלי תגמול קיום יקבלו תשלום כפול כמו אחיהם מקבלי קצבת נכות והבטחת הכנסה מבטל"א.

תודות לעידן יו"ר הארגון המצויין ולשר האוצר שלנו ישראל כץ!

בשביל הצלחות כאלה כדאי להיות חבר כנסת.

שלכם בהערכה ואהבה! עוזי דיין ..."  (מתוך דף הפייסבוק : ח"כ עוזי דיין)

בקרוב כל אזרח במדינה ישראל יקבל 750 ש"ח.

הצעת החוק של ממשלת ישראל למענק בגובה 750 ש"ח לכל אזרח נמצא בשלבי חקיקה אחרונים ולקראת תחילת חודש אוגוסט כל אזרח במדינת ישראל מגיל 18 ומעלה יהיה זכאי לקבל את המענק.

משפחות עם ילדים יקבלו תוספת של 500 ש"ח עבור כל ילד ועד לתקרה של 3,000 ש"ח מענק לכל המשפחה.

נכים הזכאים לקצבה מיוחדת יקבלו מענק כפול

כאמור, אחד התיקונים בהצעת חוק התכנית לסיוע כלכלי (נגיף הקורונה החדש) (הוראת שעה), התש"ף -2020, הייתה להגדיל את המענק לנכים המתקיימים מקצבאות נכות מיוחדות של הביטוח הלאומי.

בזכות פעולה מהירה של יו"ר ארגון נכי צה"ל, הוסכם כי נכי צה"ל המתקיימים מתגמולים מיוחדים (תגמולי קיום) יהיו זכאים – אף הם לתגמול כפול.

מה זה אומר מקבלי תגמול קיום

חלק מנכי צה"ל אשר איבדו את יכולת ההשתכרות שלהם כתוצאה מהנכות המוכרת, זכאים לקבל קצבאות : תג"מ (תגמולים מיוחדים), נצרך, חפ"ר (חוסר פרנסה) וכד'.

נכים אלה יקבלו על פי חוק התכנית לסיוע כלכלי (נגיף הקורונה החדש) מענק נוסף בגובה 750 ש"ח.

לסיכום,

בזכות עקשנותו של יו"ר ארגון נכי צה"ל, ח"כ עוזי דיין והשרים מיכאל ביטון ובאישור שר האוצר ישראל כ"ץ – נכי צה"ל הזכאים לתגמולי קיום מאגף השיקום יזכו למענק מוגדל בגובה 750 ₪.

 


 

נותני חסות: