X
אנא בחר את גודל הפונט הרצוי:
מועדון החברים של פורטל נכי צהלהכרה כנכהחמי מרפאייעוץ משפטיקנאביס רפואיטפסים להורדהרכב רפואיטבלאות תגמוליםטיפולים רפואייםזכויות והטבותארגון נכי צהלאגף השיקום
X סגירה
 

עידן קלימן משיא משואה לכבודם של נכות ונכי צה"ל

ולתפארת מדינת ישראל – יושב ראש ארגון נכי צה"ל משיא משואה ליום העצמאות ה-74 של מדינת ישראל

שעת ערב בהר הרצל בירושלים ואלפי המוזמנים לטקס הדלקת המשואות מתיישבים במקומם ברחבה הסמוכה לקברו של חוזה המדינה בנימין זאב הרצל. כאשר בדיוק בשעה 19:45 נפתח טקס הדלקת המשואות שנועל רשמית את אירועי יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל ונפגעי פעולות האיבה ומכריז על פתיחת חגיגות יום העצמאות של מדינת ישראל.

טקס הדלקת המשואות עמד השנה בסימן "יד פוגשת יד אחות". הטקס נפתח בנאומו של יו"ר הכנסת ח"כ מיקי לוי ומיד לאחריו עלו לבמה כל משיאי המשואות ביניהם יו"ר ארגון נכי צה"ל עידן קלימן. 

אז הגיע הרגע לו ציפו עשרות נכי צה"ל מכל מחוזות הארגון שישבו בקהל ומיליוני אזרחים שצפו בטקס בביתם – מנחות הטקס הכריזו: עידן קלימן, יו"ר ארגון נכי צה"ל!

עידן קלימן, יו״ר ארגון נכי צה״ל מדליק משואה לכבודם של נכות ונכי צה״ל:

"לכבוד אחיותיי ואחיי נכי צה״ל, ששילמו בגופם ובנפשם למען הקמת המדינה והשמירה על קיומה, ואשר אוהבים את הארץ הזאת אהבת נפש!!" 

צפו בדבריו של עידן בסרטון, מילים שהחזירו את הכבוד לפצועי ופצועות צה"ל  

ההודעה על בחירתו של עידן להשיא משואה ביום העצמאות ה-74 למדינת ישראל שהתפרסמה בפורטל:

עידן קלימן נבחר להשיא משואה ביום העצמאות ה- 74 למדינת ישראל

יו"ר ארגון נכי צה"ל עידן קלימן: אייצג את אחיי ואחיותיי פצועי ופצועות צה"ל בגאווה

ועדת השרים לענייני סמלים וטקסים בחרה היום (11.4.2022) את יו"ר ארגון נכי צה"ל, עו"ד עידן קלימן להשיא משואה בטקס יום העצמאות ה- 74 למדינת ישראל שייערך בהר הרצל בירושלים. טקס הדלקת המשואות הינו הטקס הרשמי שנועל את אירועי יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל ונפגעי פעולות האיבה ופותח את חגיגות יום העצמאות.

הטקס השנה יתקיים ביום רביעי (4 במאי 2022), ד' באייר התשפ"ב ויעמוד השנה בסימן "יד פוגשת יד אחות". כפי שנקבע בהחלטת הממשלה מס' 1327 בישיבתה מיום 29.10.2021.

עידן קלימן נבחר להשיא משואה ביום העצמאות ה- 74 למדינת ישראל

שר הביטחון בני גנץ:

"... ביום העצמאות הקרוב, יו׳׳ר ארגון נכי צה׳׳ל עידן קלימן, ידליק משואה בשם כל פצועות ופצועי צה"ל. 

עידן שירת כלוחם בגבעתי, נפצע בקרב עם מחבלים ונותר משותק בפלג גופו התחתון - אבל מעולם לא הפסיק להיאבק למען אחיו ואחיותיו. הדלקת המשואה היא רגע מרגש וחשוב לא רק עבור עידן, אלא לציבור נכי צה׳׳ל שמשלמים מחיר כבד בנפש ובגוף למען עצמאותה של מדינת ישראל. 

אני חייב להגיד בהזדמנות הזו משהו אישי על עידן. כשקרה מקרה איציק סעידיאן, שכולנו מאחלים לו רפואה שלמה ושמחים לראות אותו מתקדם בהליך השיקום, לעידן היו שתי אפשרויות: לצאת בהפגנות ולהתראיין בתקשורת נגד המערכת, או לרתום אותה למען נכי צה"ל ולהביא תוצאות. הבחירה של עידן היתה קשה באווירה הציבורית שהייתה פה - אבל היא הביאה את התוצאות. אנו מקדמים ביחד את רפורמת נפש אחת למען נכי צה׳׳ל, ועשרות אלפי נכי צה"ל ובני משפחותיהם חייבים לו ולארגון כולו תודה. 

תודה לך עידן. כולנו נתרגש ביחד איתך ונמשיך לחבק ולהיאבק למען כל נכי צה"ל..."

שר התרבות והספורט חילי טרופר

"...עידן קלימן, שנפצע באורח אנוש כלוחם בעזה ומאז עבר תהליך שיקום ארוך, בחר להקדיש את חייו למען פצועי ונכי צה"ל. עידן הפך לכתובת עבור רבים ועם הלב הגדול נרתם לעזרתם. בשנה האחרונה היה שותף גם לקידום התכנית המהפכנית של "נפש אחת", שמובילה שינוי ביחס של המדינה כלפי מי שנלחם למענה ושילם מחיר עבורה. ראויים נכי צה"ל לכבוד מהמדינה ששלחה אותם אל הקרב..."

יו"ר ארגון נכי צה"ל: עידן קלימן

אני נרגש מהכבוד הגדול להדליק משואה בטקס הדלקת המשואות הפותח את אירועי יום העצמאות ה-74 למדינת ישראל. 

המשואה אינה פרטית שלי. היא שייכת לכל אחת ואחד מפצועות ופצועי צה״ל, אשר נתנו מגופם ומנפשם למען תקומתה של מדינת ישראל ולחמו למען ביטחון אזרחיה. 

כשנפצעתי, לפני 29 שנים והיטלטלתי בין חיים ומוות לא יכולתי לדמיין כי היום הזה יגיע. מכאן אני שולח את אהבתי והערצתי  למשפחתי, שתמכה, חיזקה וליוותה אותי לכל אורך הדרך ולחבריי המסורים בכל תחנות חיי.  

אני מודה לשר התרבות והספורט - חילי טרופר, לשר הביטחון - בני גנץ ולחברי הוועדה על ההכרה החשובה בתרומתם האדירה של נכי צה״ל.

עידן קלימן מחזיר את הכבוד לפצועי ופצועות צה"ל

ולתפארת מדינת ישראל, אין משפט יותר מתאים מזה להחלטה של ועדת השרים לענייני סמלים וטקסים לבחור ביו"ר ארגון נכי צה"ל (שלנו) להשיא משואה לרגל יום העצמאות ה-74 של מדינת ישראל.

שנים שאנו מלווים את עידן בכנסת ישראל, בוועדות ובארגון נכי צה"ל - במאבק שהוא מנהל למען נכי צה"ל. מאבק בו עידן נלחם כאריה ללא פשרות, כאשר מטרה אחת לנגד עיניו - לדאוג לרווחתם של נכי ונכות צה"ל.

בשלוש שנים האחרונות, עידן יחד עם מטה הארגון הביאו ליישום רפורמת "נפש אחת", רפורמה שהביאה לשינוי ביחס של אגף השיקום לפצועות ולפצועים וסללה את הדרך להכיר בהלומי הקרב והפוסט טראומטיים. רפורמה שדאגה להגדיל את התקציב, הטיפולים הרפואיים והתמיכה מצד אגף השיקום לכלל הזכאים. 

מכאן, אנו שולחים ברכות חמות לעידן שבזכותו נכי ונכות צה"ל יכולים עתה להרים ראש בגאווה. לראות את עידן מדליק משואה ביום העצמאות זה הכי ראוי שיש - כבוד גדול לציבור נכי צה"ל !

קצת על עידן...

עידן קלימן נבחר לעמוד בראש ארגון נכי צה"ל בחודש יולי 2019. עד אז כיהן כיו"ר מחוז תל-אביב יפו והמרכז ויועץ משפטי של הארגון. עידן שירת כלוחם בחטיבת גבעתי כאשר במהלך פעילות מבצעית הכוח נתקל בחוליית מחבלים בגזרת ח'אן יונס, עידן "חטף" צרור בחזהו, נפצע אנושות ונותר מרותק לכיסא גלגלים. לכתבה המלאה על עידן קלימן 

 

עידן קלימן נבחר להשיא משואה ביום העצמאות ה- 74 למדינת ישראל

קרדיט צילום: שלומי יוסף

 

נותני חסות: