X
אנא בחר את גודל הפונט הרצוי:
ועדות רפואיות ועדות רפואיות רופאים מומחים רופאים מומחים מכונים רפואיים מכונים רפואיים הוראות אגף השיקום הוראות אגף השיקום ביטוח לנכי צה"ל ביטוח לנכי צה"ל הכפתור הכפתור
X סגירה
 

יהיה קר יותר לחברים בחורף הקרוב

חימום בחורף - השנה לחברים יהיה קר יותר

לאחרונה בעיקבות הסכם שערך ארגון נכי צה"ל עם משרד הביטחון עודכנו דמי חימום להם זכאים נכי צה"ל.

השאלה שעולה מתוספת זו היא האם התוספת לה הסכים ארגון נכי צה"ל - באמת משקפת את עלית המחירים של חימום דירה או בית , או שלצערנו הרב חברים רבים בחורף הקרוב ישארו בבית קר.

משרד הביטחון אומנם הוסיף בממוצע כ - 13.60% למענק אבל בפועל :

מחיר החשמל ומחיר מחיר ליטר סולר להסקה בייתית עלה באחוזים רבים .....

 אז שלא יעבדו עליכם !!!

רמה גובה המענק משנת 2008 גובה המענק המעודכן לשנת 2011 אחוז  התוספת
1 808 ש"ח  918 ש"ח  13.61%
2 851 ש"ח  967 ש"ח  13.63%
3 1,063 ש"ח  1,208 ש"ח  13.64%
4 1,700 ש"ח  1,932 ש"ח  13.64%
5 2,127 ש"ח  2,417 ש"ח  13.63%
6 5,967 ש"ח  6,642 ש"ח  11.31%
7 7,465.50 ש"ח  8,309 ש"ח  11.29%

 

עוד בימי קדם דאגו אנשים לחימום בחורף, אם על ידי ביגוד, שמיכות ושטיחים, ואם על ידי הדלקת אש. כיום אין עוד הכרח לקושש עצים לקראת החורף, ומי שמוצא את עצמו קורא בליל חורף קר כתבה על לימודים בחו"ל או מחפש ברשת מידע על הלוואות או ביטוחים, אינו צריך לחכך ידיים זו בזו או להצית אש על מנת להתחמם. מגוון שיטות החימום גדול: מזגן, תנורי גז, תנורי נפט או סולר וכן תנורים חשמליים ורדיאטורים. בעת בחירת אמצעי החימום כדאי להתחשב בצורת החימום המועדפת עליכם, במקום המגורים, ברמת הבטיחות של אמצעי החימום ובמחירים של אמצעי החימום עצמו ושל האנרגיה שהוא צורך – חשמל, גז, נפט או סולר. לפניכם סקירה שתסייע לבחור במה לחמם את הבית.

זכאות לדמי חימום על פי הוראת אגף השיקום

על פי הוראת אגף השיקום (הוראה 80.26) זכאים נכים מדרגת נכות חמישים אחוזים (50%) ומעלה הסובלים מפגיעות מסוימות ולפי דרגת הנכות, לדמי חימום בחורף בחודשים נובמבר עד מרץ. דמי החימום משולמים אחת לשנה, לפי מספר רמות בתגמול נובמבר. לבירור הזכאות האישית מומלץ לפנות לאנשי אגף השיקום.

במה להתחשב בעת בחירת מכשיר חימום?

- אופי הפעילות ושעות הפעילות בבית: האם הבית משמש את דייריו רק בשעות הערב והלילה, או שנמצאים בבית כל היום? מהם החדרים ואזורי הפעילות הזקוקים לחימום בבית לאורך היום? שאלות אלו יסייעו בבחירת אמצעי החימום המתאים. בבית בו שוהים משך רוב היום יתכן ומוטב להשתמש באמצעי חימום כמו קמין, המפזר חום רב למשך זמן ממושך, ואילו בבית שבו השהות מצומצמת או הפעילות ממוקדת בחדר קטן, ניתן להשתמש במזגן או מפזר חום.

- התאמת אמצעי החימום על פי אזור ומקום המגורים: עלות החימום מושפעת מן האזור הגאוגרפי שבו אתם גרים. על פי משרד התשתיות הלאומיות, זול יותר לחמם בית המצוי במישור החוף, מאשר באזורי פנים הארץ. עלות ויעילות החימום מושפעות גם מהשאלה האם אתם גרים בבית פרטי או בבניין מגורים. דירות המצויות בתווך בין דירות בבניין מגורים נהנות מן החימום של הדירות השכנות, ואילו חימום של בתים פרטיים על פני הקרקע או בתים בודדים הינו יעיל פחות ועולה יותר. כמו כן, מומלץ לדאוג לסגירה טובה של פתחי הבית.

יעילות אמצעי החימום

כאשר מדובר באמצעי חימום חשמליים, מכשיר בעל הספק חשמלי גבוה יותר יחמם בעוצמה רבה יותר מאשר מכשיר בעל הספק פחות, וצריכת החשמל שלו תהא גבוהה יותר. בבחירת אמצעי החימום כדאי לשים לב שישנם מחממים שבעזרתם חדרי הבית מתחממים מהר, אך עם כיבויים החדר מתקרר גם כן במהרה. אמצעי חימום אחרים, כדוגמת רדיאטור חשמלי, מתחממים לאט לאט והחום שהם מפיצים נשמר בחדר למשך זמן רב. הרדיאטור נחשב לאמצעי החימום החשמלי הבטוח ביותר. אילו אמצעים נוספים כדאי לשקול?

מזגן – על פי פרסומי משרד התשתיות, זהו אמצעי החימום היעיל ביותר מבחינת תפוקת החימום שלו לעומת העלות שלו, שהיא הנמוכה ביותר מבין האמצעים.

מפזר חום ותנור חימום חשמלי – אמצעי חימום פשוטים המשמשים לחימום חללים קטנים או לחימום ממוקד. מפזרים חום נעים במיוחד ליושבים סמוך אליהם, אך דורשים תשומת לב רבה וזהירות בשימוש. 

תנור חימום בגז – תנור גז יכול לחמם חלל בינוני כדוגמת סלון. בעת השימוש בתנור חימום בגז יש להקפיד על פתחי אוורור בדירה, וכן לוודא שהלהבה מלאה ואין בריחת גז.

קמין נפט, סולר או גז – אלו הם אמצעי חימום בעלי יכולת חימום גבוהה, המתאימים לחימום אזור גדול בזמן קצר יחסית. מתאימים למשל לבתים פרטיים גדולים. בעת הפעלתם יש להקפיד על פתח אוורור בדירה, מאחר ובפעולתם הם צורכים חמצן. כמו כן, הקפידו על ניקוי מוקדם של הארובה. קמין הינו אמצעי חימום יקר.

לאחר שבחרתם את אמצעי החימום המתאים, זכרו כי בדיקה תקופתית וניקוי המכשירים על פי הוראות היצרן מבטיחים שימוש חסכוני ובטוח. חורף חמים ונעים!

 

כתבות שאולי יעניינו אותך


המלצות ותגובות
כותרת:
שם:
תוכן:
אנא הזן את המספר מאתיים חמישים ושתיים:
עלי
תאריך: 07/12/2011
כותרת: לכמה ימים מספיק דמי החימום בכלל??

תוכן: משלמים לי 800 ש\"ח ומשהו אך אני לא יודע לכמה ימים הסכום הזה יסמפיק!! זה בכלל לא מספיק לקנות 5 סדינם קוטנה לילדים בחורף!! גם לא יספיק לשלם חשבון חשמל לחודש!! לא יספיק להתקין מפזר חום נורמלי לבית- אני גר על גבעה כל השנה קר- מה אעשה עם 800 שקל??????

חי
תאריך: 07/12/2011
כותרת: חימום

תוכן: קיבלתי דמי חימום 943 ש\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\"ח לפי איזו טבלה זה מחושב?????

בן עמי מוסק
תאריך: 05/12/2011
כותרת: חימום

תוכן: ערב טוב או בוקר טוב
זו יריקה פוגעת
והארגון שותף מלא עדיף שלא ירקו עלינו
כל תוספת של פחות מ50 אחוז שילכו כולם ל..........

ידין
תאריך: 05/12/2011
כותרת: מישהו יכול לפרט איך הם מחשבים את הדרגה?

תוכן: או שזו גחמה של הרופא לפי איך שהוא קם בבוקר?

לשרותך, נכה צה"ל