אתר זה משתמש בקבצי קוקיז אתר זה משתמש בקבצי Cookies כדי להתאים אישית תוכן ומודעות. למידע נוסף OK
X
אנא בחר את גודל הפונט הרצוי:
מועדון החברים של פורטל נכי צהלהכרה כנכהחמי מרפאייעוץ משפטיקנאביס רפואיטפסים להורדהרכב רפואיטבלאות תגמוליםטיפולים רפואייםזכויות והטבותארגון נכי צהלאגף השיקום
 

מלחמת חרבות ברזל

השבת השחורה - 7 באוקטובר 2023

יום שבת חג שמחת תורה, מדינת ישראל מתעוררת לאחר השעה 6:15 לירי מסיבי של טילים ואזעקות. המציאות השתנתה והחיים לא יחזרו להיות כפי שהיו. בווטסאפ ובטלוויזיה מתחילות לזרום שמועות על חדירת מחבלים בעוטף עזה, עם חלוף הזמן השמועות מתחזקות והופכות באחת לחלום בלהות.

1,400 נרצחים, נשחטו, עונו ונטבחו ועוד כ- 240 תינוקות, ילדים, קשישים, ניצולי שואה, נכים, נערים נערות ומבוגרים נחטפו לעזה ומוחזקים בידי החמאס, בידי חיות אדם. למעלה מ- 126,000 אזרחים פונו מבתיהם בישובי עוטף עזה, בגליל העליון ובגולן ועברו להתגורר בבתי מלון וקיבוצים במרכז הארץ.

הזוועה לצד סיפורי הגבורה

מיימדי האסון של ה- 7 באוקטובר, השבת השחורה אינם נתפסים גם לאחר כל כך הרבה ימים.

לצד סיפורי הזוועה הנוראיים, מתגלים גם סיפורי גבורה של תושבי ישובי עוטף עזה, משתתפי פסטיבל המוסיקה "נובה", לוחמים שהוקפצו, שוטרים ואזרחים המחזיקים בנשק כולם עצרו בגופם ובנפשם את מתקפת הטרור שמדינת ישראל לא ידעה כמותה מעולם.

חלפו כ- חודשיים, במהלכם אנחנו מבקרים בבתי החולים ומרכזי השיקום את הפצועים הרבים ומחזקים את ידיהם של חיילי צבא ההגנה לישראל שנלחמים בחירוף נפש בעזה במטרה לחסל את האיום על מדינת ישראל ולשחרר את כל החטופים.

אלפי פצועות ופצועים מצטרפים למשפחת נכי צה"ל

בחלוף הזמן מתגלה מספר הפצועות והפצועים החדשים שהצטרפו בעל-כורחם למשפחת נכי צה"ל. מספר (נכון ל- 30/11/23) שחצה את ה- 4,000. 

ארגון נכי צה"ל ועומד בראשו עו"ד עידן קלימן בשיתוף לימור לוריא ראש אגף השיקום – החלו לסייע הן לפצועות ולפצועים החדשים והן להעניק תמיכה לחברות וחברי ארגון נכי צה"ל במטרה לעבור את התקופה הקשה.

שיחרור חטופים - נובמבר 2023

בשבוע האחרון של חודש נובמבר 2023 נערכה הפסקת אש בת כמה ימים במהלכם חזרו הביתה כ-100 חטופות וחטופים, ילדות וילדים קטנים, אמהות ונשים מבוגרות. בידי האוייב האכזר נותרו עדיין 137 חטופות וחטופים בינהם חיילות וחיילי צה"ל, גברים ונשים צעירים ומבוגרים. 

לצערינו גם לא מעט גופות שנחטפו לרצועת עזה שהתווספו לגופותיהם של חיילינו, הדר גולדין ואורון שאול שנהרגו ביולי 2014 במהלך מבצע צוק איתן.

הלחימה מתחדשת

צה"ל פועל בעוצמה רבה בצפון רצועת עזה ומרכז הרצועה, לוחמות ולוחמים אמיצים "מלח הארץ" בסיוע חיל האוויר, חיל הים וארטילריה – כולם נלחמים כאריות למטרה לחסל את החמאס ולהביא את כל החטופות והחטופים חזרה לישראל.

 


עד הפסגה