X
אנא בחר את גודל הפונט הרצוי:
ועדות רפואיות ועדות רפואיות רופאים מומחים רופאים מומחים מכונים רפואיים מכונים רפואיים הוראות אגף השיקום הוראות אגף השיקום ביטוח לנכי צה"ל ביטוח לנכי צה"ל הכפתור הכפתור
X סגירה
 

נחשף נוהל סודי של אגף השיקום

עו"ד עידן קלימן חושף : נוהל טיפול באלימות כלפי עובדי האגף

בתאריך 30.04.2014 פורסמה כתבה בחדשות ערוץ 2, עו״ד עידן קלימן, מועמד תפנית לראשות מחוז תל אביב, חשף ותקף נוהל פנימי באגף השיקום שנועד להתעמר, להתעלל ולפגוע בזכויות הבסיסיות של נכי צה״ל.

לא נסתפק בכך הצהירו אל"מ במיל אילן אגוזי ועו"ד עידן קלימן, מובילי תפנית:

"...  נמשיך במאבק עד לביטול הנוהל המקומם הזה, אשר רומס את כבודם וזכויותיהם של נכי צה"ל..."

נוהל חדש וסודי

בחודש אוקטובר 2013 מתחת לרדאר, הפיצו באגף השיקום במשרד הביטחון נוהל חדש וסודי ! נוהל טיפול באלימות כלפי עובדי אגף השיקום, נוהל הרחקת נכי צה"ל מאגף השיקום

אישית, אנו מתנגדים ומוקיעים כל מעשה אלימות הן פיזית והן מילולית. אנו חושבים שאלימות אינה פתרון וחובה למגר אותה מקרב נכי צה"ל.

אך יחד עם זאת, ההגדרות בהוראת אגף השיקום הרחיקו לכת, הם מעניקים לעובדי אגף השיקום סמכויות של שופט ואינם נותנים לנכי צה"ל את ההזדמנות להוכיח חפותם. די בהתנהגות חריגה מנוקדת מבטו של העובד ואתה נכה צה"ל תהיה מורחק מהאגף וישללו ממך הטבות.

התנהגות חריגה

על פי הנוהל, די בכך שעובד אגף השיקום יעיד שהרמת את קולך בכדי שתורחק מאגף השיקום.

"... התנהגות חריגה – איומים בכתב או בע"פ, דיבור בוטה, הרמת קול, התנהגות פיזית חריגה, פגיעה פיזית בעומד האגף או ניסיון לפגוע בו, פגיעה של הזכאי בעצמו, נטישת ילדים, גרימת נזק לרכוש – המחוזות או במטה (להלן: "מתקני האגף") ו/או מחוץ למשרד..."

חכמי חלם !

נכה צה"ל שנמצא במצב נפשי קשה ומנסה להתאבד במקום לקבל סיוע נפשי, פסיכולוגי, תמכתי : יורחק ממשרדי אגף השיקום ולא יזכה לטיפול !

נכה צה"ל שנטש את ילדיו, במקום להעמיד לראשותו עזרה סוציאלית, מטפלת זוגית, במקום שיקבל תמיכה יורחק ממשרדי אגף השיקום.

זאת חוכמת חלם של גוף שאמור לטפל בנכי צה"ל ואילו במקרים של מצוקה במקום לסייע, יעמיד את הנכה במצב נפשי קשה יותר, מצב שיכול להביא להידרדרות נוספת במצבו.

 

למעבר לכתבה שפורסמה בחדשות ערוץ 2 – לחצו כאן >>
 

 

כתבות שאולי יעניינו אותך


המלצות ותגובות
כותרת:
שם:
תוכן:
אנא הזן את המספר שלוש מאות שישים ותשע:
נכה
תאריך: 09/05/2014
כותרת: טיפול הרופא המחוזי

תוכן: כנכה שמטופל במחוז דן
הרופאה המחוזית דר גוביזנסקי
המזכירה הרפואית אנה ברגר
יור המחוז מר זולטי
עדי אוברמן
מעולם לא הרמתי קול
היחס מהעובדים הנל היה מעולה !
דאגו לכול בעיה שהעלתי
ולא הרפו עד אשר כול הנושאים טופלו
תודה רבה לכם

צפרא דוויק-לשעבר מנהלת מחוז דן
תאריך: 08/05/2014
כותרת: ללא כותרת

תוכן: למען ההגינות:הנוהל קיים שנים רבות ונכתב יחד עם ארגון נכי צה"ל. והצגת הדברים מטעה:אי אפשר לצפות מעובד מותקף לטפל במתקיף. הפעלת נוהל זה,בהסכמת הארגון,לוותה במסע הסברה. הנוהל נכתב לאחר תקופה קשה של ביטויי אלימות קיצוניים:מרק פורן נרצח,שחר נפגע,בחדרי שפך נפט נכה והתבצר עם גפרורים )אדם שלא פגשתי מעולם ולא ידענו מי הוא ומה מבוקשו),איימו על חיח ילדי ובעלי,בניסיון לקבל מענקים שלא הייתה הצדקה להעניקם -נטשו ילדים במסדרונות,ועוד. טיפול אינו יכול להתבצע תחת איומים וסחיטה. הוא מתחיל ממקום של אמון וכבוד הדדי. לאחר פרסום הנוהל חלה ירידה דרמטית באירועי אלימות וטוב שכך.נוהל כזה קיים בכל משרד משרת ציבור בכל תחום. כנסת ישראל חוקקה חוק נגד אלחמות כלפי משרתי ציבור לפני כשנתיים. וטוב שאנ"צ ימשיך בהבנה וכבוד ויכריז על אפס סובלנות כלפי אלימות. וזה הדבר היחיד שצריך לחשוף

יצחק
תאריך: 07/05/2014
כותרת: גיבורים על חלשים

תוכן: במדינת ישראל ובכלל במשרדי ממשלה , אם אינך צועק ודורש , אינך מקבל !! אבל ההנחייה היא דיקטטורית וניצול לרעה של של הסמכויות שלא ניתנו לפקידי המשרד . אני מקווה שאגף השיקום יתעשת כי בסופו של דבר האגף חי מכספי הנכים . אני בכל אופן זוכה ליחס טוב ועוזר מצד העובדים הסוציאלים כולל מנהל הלישכה שלי , כי גם אני מתנהג בנימוס ומנסה לשכנע בעובדות . אני גם דורש מהנכים התנהגות ראויה ומכבדת את העובדים שעוזרים לנו הנכים בכל עת . צריכים לבוא בתלונות ליושבים במרום , בקריה .

יודקה
תאריך: 06/05/2014
כותרת: מעבר למילים, יש מה לעשות מול הגוף הדרקוני הזה?

תוכן: ללא תוכן

לשרותך, נכה צה"ל