X
אנא בחר את גודל הפונט הרצוי:
ועדות רפואיות ועדות רפואיות רופאים מומחים רופאים מומחים מכונים רפואיים מכונים רפואיים הוראות אגף השיקום הוראות אגף השיקום ביטוח לנכי צה"ל ביטוח לנכי צה"ל הכפתור הכפתור
X סגירה
 

גזרה חדשה: שינוי בהוראת רכב רפואי

תיקון הוראת רכב רפואי בעקבות החלטת ממשלה

נכי צה"ל שתיכננו ליהנות משלל המבצעים שמציעים יבואני הרכב לסוף שנת 2016 הופתעו לגלות כי אגף השיקום במשרד הביטחון הפיץ הוראת שעה שמספרה 56.05. הוראה שמבשרת על גזרה חדשה : שינוי מועד החלפת הרכב הרפואי.

החלפת רכב רפואי תעשה כל ארבע שנים

החל מתאריך 11 לנומבר 2016 נכי צה"ל יהיו זכאים להחליף את הרכב הרפואי שברשותם כל 48 חודשים (ארבע שנים) זאת בניגוד למה שהיה נהוג עד כה 42 חודשים בלבד.

מלבד חצי שנה תוספת במועד החלפת הרכב הרפואי הרי שנכים רבים יהיו צפויים להפסד כספי בגובה אלפי שקלים. סכום שיהווה בעתיד מכשול בהחלפת הרכב הישן בחדש.

רכב רפואי כל ארבע שנים

הוראת השעה מרמזת על העתיד לבוא

הוראת השעה כפי שפורסמה על ידי אגף השיקום מרמזת על העתיד לבוא. מתוך האמור בהוראה ניתן ללמוד כי היא באה לעגן את החלטת הממשלה שאישרה את מסמך העקרונות המשותף להמלצות ועדת גורן. לעיון בהוראת השעה לחץ כאן >>

עוד נאמר, כי המסמך נחתם על ידי המנהל הכללי של משרד ראש הממשלה, המנהל הכללי של משרד הביטחון ויושב ראש ארגון נכי צה"ל.

בנוסף ניתן ללמוד כי אין זה העידכון או הגזרה האחרונה "... מובהר כי הוראת אגף שיקום נכים מס' 56.02, רכב רפואי ורכב רפואי המשמש לשיקום נכי צה'ל...", "...עודנה נמצאת בהליכי עדכון... "

אף על פי שלא מצויין מהו אותו עידכון - סביר להניח כ מדובר בעדכון הקשור לאישור מסמך העקרונות של ועדת גורן.

זכאי הביטוח הלאומי מקבלים יותר !

שינוי מועד החלפת רכב לזכאי רכב רפואי היא משמעותית. החישוב של מספר החודשים בהם הנכה יחזיק את הרכב על מנת שתהיה באפשרותו להחליף לחדש מהותית מאוד ולוקחת בחשבון את מחיר הרכב הישן, מחיר הרכב החדש ושוק המכוניות המשומשות.

זאת אחת הסיבות מדוע המוסד לביטוח לאומי בחר להשאיר את הזכאות להחלפת רכב רפואי עבור זכאי הביטוח הלאומי על 42 חודשים בלבד. 

במציאות של היום זכאי רכב רפואי של הביטוח הלאומי מקבלים יותר מנכה צה"ל.  

צפו פגיעה - הפסד של אלפי שקלים

לאור האמור לעיל, שינוי במועד החלפת הרכב הרפואי עבור נכי צה"ל צפוי להערכתנו לפגיעה קשה מאוד בכיסו של נכה צה"ל זכאי רכב רפואי . פגיעה בגובה של אלפי ועשרות אלפי שקלים תלוי בסוג הרכב. פגיעה כספית שנובעת מכמה גורמים : בלאי הרכב, הפרש המחיר בין רכב חדש למחיר הרכב שהוא בן 4 שנים ושוק הרכבים המשומשים.

מי יהיה זכאי לרכב רפואי בעתיד

סוגיה נוספת היא זכאות לרכב רפואי בעתיד. ממשלת ישראל אישרה את מתווה ועדת גורן, אגף השיקום הודיע כי הוראת רכב רפואי עודנה בהליכי עידכון. האם מדובר בשינויים מרחיקי לכת ? האם נכי צה"ל הזכאים לרכב רפואי עלולים להמשיך ולהפגע?

לכאורה נראה כי זאת רק יריית הפתיחה של אגף השיקום ולפני נכי צה"ל ניצבות עוד ועוד מהלומות שבסופן יישארו לנכי צה"ל פחות ופחות הטבות.

 

 

כתבות שאולי יעניינו אותך


המלצות ותגובות
כותרת:
שם:
תוכן:
אנא הזן את המספר מאה עשרים וארבע:
חיים
תאריך: 25/05/2017
כותרת: יושב ראש ארגון נכי צה"ל שותף לשינוי

תוכן: שמתם לב שיושב ראש ארגון נכי צה"ל, הוא אחד מהחותמים על מסמך השינוי?

אסף עסיס
תאריך: 26/02/2017
כותרת: שופכים את התינוק עם המים

תוכן: קודם חילקו רכב רפואי בתור הטבה ומאחר וההוצאה בסעיף רכב רפואי גדלה החלו לקצץ רק שכחו שנכים המתקשים בניידות עבורם הרכב הרפואי משמש כרגליים ופגיעה בהם מהווה פגיעה אנושה בכושר הניידות שלהם בושה.

אלי
תאריך: 24/01/2017
כותרת: הצעה חדשה / מהפכנית

תוכן: כל העניין של הרכב יצא מכל פרופורציה הגיונית והפך להיות פארסה די מטופשת.
השאלה הבסיסית היא מדוע על נכה צה"ל בעל זכאות לרכב רפואי לרכוש רכב בכלל? למה זה בכלל חשוב לי להיות בעלים של הרכב? אולי הרגילו אותנו לחשוב כך על פי דפוסים שהיו נהוגים בחברה הישראלית בשנות ה- 60 וה- 70 של המאה הקודמת.
אני רוצה להציע הצעה שתפתור את כל הבעיות ותעשה רק טוב לנכים, למשרד הטחון ולתקציב המדינה. זוהי אכן חשיבה מחוץ לקופסה אבל כדאי שנקדיש לה כמה דקות ואז ננהל עליה דיון ענייני (לפני שקוטלים או מסכימים בהתלהבות).
ובכן, אני מציע שמשרד הבטחון יפסיק לתת לנו מענקים לרכישת הרכב, ויפסיק את ההתחשבנות של 3 שנים או 3 וחצי או 4 שנים. זה פשוט קישקוש מוחלט שנועד לזרות לנו חול בעיניים.
הפתרון פשוט בתכלית: משרד הבטחון יוציא מכרז בין חברות הליסינג והנכים הזכאים יקבלו רכב לשימושם בתנאי ליסינג שישולם על ידי משרד הבטחון ישירות לחברות הליסינג. ליסינג תפעולי שחברת הליסינג יהיה לה עניין לתחזק את הרכבים בצורה הכי טובה, הרכבים יהיו מבוטחים ולא נצטרך לנהל דיונים עם חברות הביטוח או עם נשרד הבטחון על גובה הביטוח או על גובה ההחזרים.
הנכה ישלם רק עבור הדלק לפי השימוש שהוא עושה ולא תהיה כל ההתרוצצות הזאת כל כמה שנים סביב מכירת הרכב, ההפסדים, המימון וההלואות, השמאות, האחריות וכל מה שאנחנו מכירים כל כך טוב וכל כך מתסכל אותנו בכל החלפה כאשר מגיע המועד החוקי.
קצרה היריעה כאן מלפרט את יתרונות ההצעה. אבל הנושא הזה שווה דיון מעמיק ובואו לא נפסול אותו על הסף.
לגופו של עניין אני מציע שני מסלולים אפשריים שיעמדו לבחירה של הנכים הזכאים:
1. מסלול רכב בליסינג - שמשחרר את כל כאבי הראש והבלגנים לכל הצדיים ואף יוזיל באופן משמעותי את העלויות עבור משרד הבטחון וכמובן גם לנכים.
2. מסלול רכב בבעלות - לנכים שמעוניינים דווקא להיות הבעלים של הרכב, לרכוש אותו, לטפל בו, לבטח אותו, למכור אותו וכו', ימשיך להתקיים המסלול הקיים היום (שנראה שבכל כמה זמן ישנו אותו לכאן או לכאן).
נכה יוכל להחליט אחת ל- 6 שנים (או כל תקופה סבירה והגיונית אחרת) באיזה מסלול הוא רוצה להיות וכך תתאפשר תנועה ושינוי ממסלול למסלול, ללא עלויות והוצאות מיוחדות.
יש בעניין הזה הרבה מה לחשוב ולתכנן, אבל אני מציע את זה כחומר למחשבה לכולנו - לנכים, לארגון נכי צהל, למשרד הבטחון.

עעע
תאריך: 22/01/2017
כותרת: נכי ביטוח לאומי נהנים רק מפטור ממיסים

תוכן: בעוד נכי צהל מקבלים מענק לפי רכב יציג משומש כך שזה לא משנה הזמן מה שכן יש בעיה של אחריות
בלאי צמיגים ומצבר , וכמו כן החזר אגרת טסט פי שניים שנה במקום חצי שנה

תות שדה
תאריך: 02/01/2017
כותרת: צריכים להתעורר

תוכן: רק יו"ר כמו עידן קליימן מסוגל להלחם עבור הארגון תתעוררו

גוילי חיים
תאריך: 26/12/2016
כותרת: רכב. רפואי.

תוכן: ניתן לרשותי רכב רפואי והותקנו בו הגה כוח עם ידית ואיתותים. מחסום לדבשת גז לקטועים. אמברקס חשמלי. תבת הילוכים חשמלי. בוצע באמצעות חברת פרח נתניה. התקנת האבזרים לא הסכמתי. בהגיע הזמן להחלפת הרכב הנוגעים בדבר ללא כול ידע על ההתקנות. וכאשר בקשתי התקנות לאכב החדש שהיו ברכב הישן מתקן לחמצן. מסילהגדולה לאחור וכיסא מתאים. ומדרגות לעלות לרכב. נתחנתי מספר שנים והופנתי למכון לבטיחות בדרכים לבדיקה שהיותי יכול לנהוג בלא אבזרים שהותקנו. בדיקה ללא קשר. לאבזור לסובב הגה. ללחוץ ברקס. בזה הוחלט שאין צורך באבזרים כול שהם ובנוסף הופנתי לביצוע טסט. למהלך כ3 חודשים. תהליך לא הגיוני וללא צורך. הוסבר לי והיות אבזור ברכב מחייב במבחן נהיגה לאור כול פניותי והסברי שלא היה שימוש כול שהוא במתקנים ברכב. פנתי לארגון נכי צהל תגובות ללא. פיתרון ושבור את הראש לבד אגף הרכב אחראי וממונה רכב והנוגעים בדבר ראש אגף השיקום כאין גוף זה. מאחר שביצוע עברה וניגוד. להוראות לרכב רפואי. נאלצתי לעבור טסט שלא לצורך וזאת בגלל אי תפקוד אגף השיקום ראש אגף שסגור בעולמות משלו. אגף רכב. שנמצא בתוך בועה. ומשרד תחבורה. שאין לו תיאום עם אגף הנכים משהבט. וציין לפני הטסט ניתן לרשותי רכב מותאם על ידי מהנדס. קיה 2000 סמק. לאחר הטסט הותאם רכב קיה. וטוסון ומספר רכבים לא קימים 1600 סמק. כאשר זכאותי הינה 1601 כ1800 סמק. השיטה פשוטה. התאמת רכב לפי צרכי מהנדס הרכב בתיאום אגף הרכב משהבט רכבים נבדקים ומותאמים עד הסמק שמגיע ופחות וללא כול בדיקה לרכב מעל הסמק לו זכאי הנכה והתגובות של הנוגעים בדבר (שרי) הרכב נבדק לגודלו ולרוחבו וללא קשר לנפח מנוע. מהנדס וראש אגף נטול שכל. שאין הצורך בהתאמת רכב מספיק במדדת אורכו ורוחבו ולספק ישירות לנכה בכול סמק שיקבע אגף השיקום. קבע גורפת כללי 1600. סמק. טוסן. או קיה לכול נכה צהל. ואין צורך בממונה רכב. ראש אגף השיקום ומהנדס רכב או מתאם רכב. תהליך התאמת רכב לא הגיוני לא רציני כאשר אכב בסמק 1600 לא ניתן כסף עבור איתורן והוצאות נסיעה כ1100 שח במקום כ1500 שח. ולכן הנכה מתאים עצמו לרכב. ולא הרכב מותאם לנכה. נכון אנו נכים. אבל לא מטומטמים תודה

הנמר ממנילה
תאריך: 26/12/2016
כותרת: ארגון נכה צהל

תוכן: האמת שאם אני הייתי מקבל משכורת כמו יור. מחוז יור ארגון. הייתי מוכר את כולם ! מה חשבתם הם פריירים דואגים לעצמם. איך אחד עים כמה אחוזים על פסוריאזיס יכול להבין קטןעים עיוורים. או פוסט טראומטים הצחקתם אותי !

זורבה
תאריך: 26/12/2016
כותרת: תגובה ליוסי,

תוכן: ראשית לא תמיד הרוב צודק!! אף אחד לא טוען שלא התנהגו לפי החוק,! וגם חוק יכול להשתנות ו/או לקבל פרשנות מעוותת ומה שכשורה לגביך, יכול בהחלט להיות לא כשורה לגבי משהוא אחר, ( ראה שלילת רכב במשך כעשר שנים לתושבי חוץ , ) האם משהוא יודע שתנאי ההלוואות השתנו? שאנשים שסיום הלוואתם יהיה מעל גיל 75 חייבים להביא ערבים ! האם משהוא ידיע זאת !? בן אדם בן 75 או 73 או 80 ועכשיו לך תמצא ערב ,כן " מה שבחרנו קיבלנו" ומי שנפגע מזה כנראה יש לו סיבה ,שהרי זה יכול גם להתפרש כמחמאה , !!! חג אורים שמח

מיוסט ציון
תאריך: 23/12/2016
כותרת: חוק ביטול מבחן הכנסה

תוכן: אתם נלחמים על רכב בצדק
אבל מה עם מבחן הכנסה שזה קיום ממש תודה

שמעוו
תאריך: 23/12/2016
כותרת: וועד טבע אנושי

תוכן: מסתבר שוועד קודש הקודשים של נכי צה'ל מתנהג כמו כל וועד עובדים.אני מתנצל שאין בי כוחות להתנגד אליהם וכל האשמה היא עלינו הנכים שאנו לא עושים מהומה

שלום אלמקיאס
תאריך: 23/12/2016
כותרת: בסדר אבל רק מההחלפה הבאה!!!

תוכן: שינויי גרוע אבל שיופעל החל מההחלפה הבאה
או שיבואו לקראת כאלה שהחליפו נגיד לפני 2 שנים.
המקורבים לא דואגים כי בזמן ההחלפה.. להם ידאגו נקודתית למענק מיוחד או הלוואה....

ואנונו אליהו
תאריך: 23/12/2016
כותרת: החלפת רכב /שינוי לוח זמנים

תוכן: חברים יקרים וכואבים ובצדק,
את כול הזעם שלנו יש להפנות יו"ר מחוזות לשלוח פקסים ללא הרף /לטלפן/לשלוח מיילים, לחסום את פעילותם על מנת שיחושו את הזעם של הבוחרים שנתנו אימון בהם , אך במציאות הם שכחו אתכם ,דאגתם היחידה היא ללטוש עניים לקידום, ואתם הנכים הבוחרים נמצאים תחת סופת ציקלון ואתם גם לא נראים ולא נספרים, פחות לדבר ולעשות מעשה, ראשית במחוזות, עצוב מאוד,

חיים
תאריך: 22/12/2016
כותרת: מדרון חלקלק

תוכן: המדרון חלק , כי קל לפגוע בנכי צה"ל כי אין לנו אבא. ברגע שיש לנו אירגון שדואג רק לכסא ואינו דואג לנו הנכים אנחנו בבעיה כי הוא מוכר אותנו בנזיד עדשים. דבר ראשון צריך לבוא איתו חשבון בבחירות, דבר שני שיארגנו הפגנה של נכי צה"ל , נעלה ברכבי הנכים לירושלים בנסיעה איטית ונסגור עי"כ את כביש 1 עד שנגיע לכנסת, מי יודע איזה גזירות עוד עומדות נגדנו.

שרון
תאריך: 22/12/2016
כותרת: החלפת רכב רפואי

תוכן: לאור שינוי ההוראה קרי החלפת רכב רפואי מ3.5 שנים ל4 לרכוש רק מחברות שיתנו 4 שנים אחריות ומעלה כגון סוברו 5 שנים מלאות ,התארגנות של נכים בצורה משכלה יכולה להפוך לקבוצת לחץ על יבואני הרכב.

יוסי
תאריך: 22/12/2016
כותרת: הכי קל...לבלבל ת'מוח

תוכן: אני קורא את התגובות ובחלקם את הטענה "זה מה שבחרתם..קיבלתם" ! לטעמי אין מקום לתגובות מסוג זה שכן הכל התנהל כחוק וכשורה וצריכים כולםםם לקבל את הכרעת הרוב

טוב נעשה אם נתאחד ונחליט על דרך של התמודדות מול ההחלטה אשר בוודאי תיגע בכולנו
חג אורים שמח לכולם.

מוטי
תאריך: 22/12/2016
כותרת: זו ירית הפתיחה של אגף השיקום ?

תוכן: זו לא ירית הפתיחה וזה לא אגף השיקום ! זה ארגון נכי צהל שמוכר את הנכים בעבור נזיד עדשים..... זו האמת ועליה להאמר ! לו ראש הארגון היה נלחם עבורנו ולא עבור עצמו ועבור חבר מרעיו, לא היינו מגיעים לזמנים קשים אלה.

אורי
תאריך: 22/12/2016
כותרת: בוקר טוב

תוכן: טוב שנזכרתם. זה לא הגזרה היחידה. כל מי שיש לו תו נכה מפאת הצטברות אחוזים ולא גפיים, יכול להגיד בי בי לתו נכה שלו. יחד עם טסט 23 ש"ח. ישאר לכם רק רכב מסובסד, עם ביטוח והוצאות דלק. לאט לאט גם זה יעלם.

אייל
תאריך: 21/12/2016
כותרת: הכי קל להתלונן. בבחירות הייתם חייבים לבחור את אגוזי

תוכן: אין פה שום הפתעה אלא רק למי שלא קרא את גיליון הלוחם מס' 260 מאוקטובר/נובמבר 2016 בו יו"ר הארגון עדכן על כל המו"מ וההסכם לביטול המלצות ועדת גורן וחקיקת כל הזכויות של נכי צה"ל וכך שהרעה ושינויים יוכלו להיעשות רק בהסכמה. כדאי לקרוא את המאמר כי הנושא לגבי הרכב פורסם שם כמו שפורסם שדמי הניידות יפסיקו להיות קפואים והם יוצמדו למדד הדלקים והשמנים

אנונימי
תאריך: 21/12/2016
כותרת: ללא כותרת

תוכן: סביר להניח שהמענק יהיה לפי מחירון הרכב היציג 4 שנים

ukgds
תאריך: 21/12/2016
כותרת: רכב רפואי

תוכן: בעבר כשהאריכו התקופה של הרכב הרפואי, פיצו את הנכים לפי הערכת שמאי, על הפסד ערך של הרכב בגלל מכירתו-חצי שנה לאחר התקופה הקבועה.
האם זה יחזור על עצמו גם לפי ההוראה החדשה?

דורון
תאריך: 21/12/2016
כותרת: טוב למות בעד ארצנו אבל לא להיות נכה בה

תוכן: ללא תוכן

אלכסיי
תאריך: 21/12/2016
כותרת: לאירגון

תוכן: ארגון שיארגן יציאה לרחובות!!!! שישלח SMS לכל הנכים עם תאריך ושעה.

יניב
תאריך: 21/12/2016
כותרת: תגובה

תוכן: מאחר ומדובר בדבר מוגמר(מועד החלפת הרכב) יש לדרוש מהארגון שייצא למאבק בנושא גובה המענק בגין ירידת ערך הרכב בעת מכירתו. בגזרה זו ניתן להיאבק ולנצח!

איציק
תאריך: 21/12/2016
כותרת: ומה עם הבירוקרטיה

תוכן: עודי משהבט גם נוקטים תהליכים בירוקרטיים מובנים ובכוונה תחילה בעכובים שונים ומשונים בשחרור ניירת וכספים המגיעים ליבואן גורם לעיכוב של כחודשיים נוספים.
אני מימנתי את המכס של הרכב כי לוקח למשהבט יותר משבועיים להעביר כסף ליבואן למרות הצהרה שהכסף הועבר. צריכים לעשות לגוף הזה תמה 38

עפר
תאריך: 21/12/2016
כותרת: אירגון נכה צה"ל , פעם אחת פניתי והבנתי!!!

תוכן: חברים יקרים מה שבחרנו ! קיבלנו!!
למען האמת אני נכה מוכר כבר כימעט ארבעים שנה, משלם דמי חבר כל חודש חושבני . אף פעם לא בחרתי , גם איני יודע מתי הבחירות מתקיימות,
מגיע לנו לכולנו , למי נלין ?! אולי עדיף במקום להתעקש שיושב ראש האירגון יהיה נכה , להתעקש שיהיה ראוי .

נכה צה״ל
תאריך: 20/12/2016
כותרת: מסכנים ילדי י״ב המתגייסים

תוכן: מאחל לכם שתתגיסו בשלום ושתשתחררו בשלום ושלעולם לא תגיעו לאגף השיקום.
בושה וכלימה !!!!

אפרים כהן
תאריך: 20/12/2016
כותרת: שינוי בזמן שינוי רכב רפואי

תוכן: אני רק שואל את עצמי, איך זה שקבלנו את הגזרה הזו ללא כל תגובה?

אנונימי
תאריך: 20/12/2016
כותרת: ללא כותרת

תוכן: אני בבעיה בגלל מכרתי את האוטו ולא ידעתי על ארבע שנים פניתי למשרד הביטחון ונאמר לי שהם שלחו התלוש נובמבר אני כמעט לא הולכת לדואר. משרד הביטחון כל הזמן שולחים sms דרך הפאלפון כל הודעה אני מקבלת ומדוע על שינוי הרכב לא הודעתם. יש לי בעיה ש שבוע ז.א. החלפה של רכב מ-11.5.13 והרכב שלי עלה לכביש ב-20.5.13 ענין של שבוע. פניתי לארגון בחיפה ואמרו תכתבי מכתב מאוד כעסתי תכתבו אתם יש לזה משקל. אז כתבתי לצין לפני שבו ןעדין אין תשובה והקונה כועס עלי ורוצה פיצוי ואני לא יודעת מה לעשות. אין אירגון שיעזור את דמי האירגון החודשיים שלוקחים עלינו להתארגן ולהפסיק להם בושה וחרפה מה שקורה, מתביישת מתגובתם. כל דבר שאני צריכה אני מתמודדת לבד .פניתי גם לעו"ד אידלמן הוא ענה לי תינה לארגון בחיפה אז פניתי ונו כלום.......
.

מנואל
תאריך: 20/12/2016
כותרת: בלתי מובן !

תוכן: ברכב האחרון שהחלפתי בדיוק 3 וחצי שנים בקושי מכרתי כי אנשים לא קונים יותר משומש (יש מימון אז קונים חדש) אז נאלצתי ובעל כורחי למסור לחברה ממנה רכשתי את רכבי החדש, וכולכם יודעים מה הם עושים לנו בטריד אין הם קצצו לי את המחיר כמעט לחצי !! ונאלצתי להסכים כי לא הייתה לי ברירה, פניתי לאגף השיקום וביקשתי עזרה כי הייתי צריך להוסיף עוד הרבה כסף (כמעט 35 אלף שקל לרכב ייצוגי מנוע 1.6) התשובה שלהם הייתה שאני קיבלתי את מה שמגיע לי, והם צודקים ולי נותר לשלם את ההפרש מהכיס שלי.
הנקודה היא שזה קרה כאשר ההחלפה הייתה ב 3 וחצי שנים אז תארו לעצמכם כמה כסף עכשיו נוסיף כאשר הוסיפו לנו עוד חצי שנה !

אלדד
תאריך: 20/12/2016
כותרת: ללא כותרת

תוכן: עלינו לצאת לרחובות כפי שעשינו בעבר . לא נסבול יותר את הגזרות הללו . בואו נתאגד !!!!

איתן
תאריך: 20/12/2016
כותרת: עד מתי ירמסו אותנו

תוכן: אין גבול למה "שכל האמורים לדאוג" לנו עושים עד מתי נשתוק מי יפצה אותנו על הנזק העצום

אסף
תאריך: 20/12/2016
כותרת: צריך לייצר אלטרנטיבה לארגון נכי צהל

תוכן: צריך לייצר אלטרנטיבה לארגון נכי צהל. ככה מהפכות קורות. כאשר הגוף התנתק מהציבור אותו הוא אמור לשרת ומשרת רק את האינטרסים של עצמו, זה מה שקורה. ולא הכוונה רק ליו"ר אלא לכל ראשי המחוזות והעובדים בו. אחרת לא ניתן להסביר את הסטיואציה.

מני
תאריך: 20/12/2016
כותרת: החלפת רכב רפואי

תוכן: לפעמים אני לא מבין את נכי צהל ..הפכתם להיות כמו חברי מפלגה ממשיכים לבחור את הנציגים הקבועים ...אותם נציגים שלאורך השנים פוגעים בזכויות הנכים ורק דואגים לעצמם ..אז תמשיכו לבחור את אותם נציגים ותפסיק להתלונן שדופקים אותכם ופוגעים בזכויות שלכם ובהטבות המגיעות לכם ...היום כבר מתחיל להיות עדיף אולי ???? לעבור לביטוח הלאומי שם ההטבות מתחילות לאט לאט להיות טובות יותר מההטבות המגיעות לנכי צה"ל ..וסליחה על הביטוי ...הפכנו לנכים סוג ג' ואו ד' ...לאט לאט מורידים את נכי צה"ל לקרשים ..באישור של האליטה השלטת בארגון נכי צה"ל ..אוליי הארגון יתחיל בשיטוף אגף השיקום להפריט את ארגון נכי צה"ל לשוק הפרטי כמו עובדי קבלן

משה כהן
תאריך: 20/12/2016
כותרת: השינוי לרעה בזכויות נכי צהל

תוכן: תגובה: כהמשך לתגובתו של אמיר ובנוסף: כן אכן אפשר וצריך לצאת לרחובות. ואם לא [ ועל זה מסתמכים בממשלה ובאוצר וגם הנציג שלנו שלא נצא לרחוב] אז מגיע לנו שיקצצו לנו מכל הבא לדעתם. כן הנציג שלנו עשה מעשה נוולה ובגידה במי ששלח אותו. כן אנחנו גם משלמים לו ולשאר הנציגים ראשי המחוזות משכורת מאד גבוהה . ומתי בפעם האחרונה נמסר לנו דווח אמיתי על מה שקורה באירגון נכי צה"ל, מי וכמה עובדים באירגון. מי מקורב למי .מה התקציב ולאן הולך הכסף, ומה גודל המשכורות . כמה תרומות מגיעות והאם הן נכנסות לתקציב ולבקרה? האם ישנה אפשרות אמיתית לקישור והידברות עם ראשי הנציגים שלנו ? [ עם כל הכבוד לסניפים האיזוריים שלנו צריך להיות אפשרות לקשר ישיר עם ההנהלה המנכ"ל והיו"ר . ] ולראיה כנראה שלא תהיה כל תגובה על הנאמר כאן ולא על הגזרה החדשה.

אנזור
תאריך: 20/12/2016
כותרת: הארגון מנצל את הנכות שלנו...

תוכן: ארגון נכי צה״ל והעומדים בראשו, כנראה מקבלים משהו כדי לדפוק את שאר הנכים, ולכן הם חותמים על כל הצעה לקיצוץ בזכויות שלנו!
העיקר שהם החברים שלהם והמקורבים לא יפגעו, כל השאר יכולים ללכת לעזאזל, למי שיש ביצים כבר פרש מהארגון ולא משלם להם את המשכורת החודשית את הרכב ומי יודע עוד כמה וכמה טובות הנאה שהשתיקה יפה להם!

אסף עסיס
תאריך: 19/12/2016
כותרת: משרד הביטחון נסוג ביחס להתקדמות בעולם הרכב

תוכן: בעוד עולם הרכב מתקדם ומתקצרים בו זמני החלפת הרכב משרד הביטחון מאריך את התקופה מה גם שזה לא יחסוך למשרד כסף אלא להפך ככול שהרכב ישן יותר המחיר האמיתי (בניגוד למחיר מחירון) יורד יחסית יותר. מה גם שאפשרות המכירה בשוק היום של רכב בן ארבע שנים שואפת לאפס אלא אם כן אתה מוריד כ 50 ממחירו. ואם משרד הביטחון יעמוד על העיקרון של השלמה לרכב חדש הוא יצטרך להשלים יותר כסף לשנת שימוש. כל זאת בלי להביא בחשבון שאם הרכב הוא רכב רפואי (קטועים ומתקשים בהליכה) והנכה משתמש ברכב גם לעבודה אזי הוא מגיע לקילומטרז' גבוהה בו מתחילות תקלות רבות אשר מלבד העלות מהוות בעיה לנכים המתקשים בניידות (שלשם כך ניתן להם הרכב)

אמיר
תאריך: 19/12/2016
כותרת: ללא כותרת

תוכן: נכי צה"ל באמת נכים, אי אפשר לצאת לרחובות ולחסום? אני ממש לא מבין אתכם. איך יו"ר אנ"צ יכול לחתום על כזה מסמך מבלי לעשות משאל בקרב הנכים, הוא מייצג אותנו ומקבל את שכרו מהמס שהוא גובה מאיתנו זה ממש אבסורד.

לשרותך, נכה צה"ל