אתר זה משתמש בקבצי קוקיז אתר זה משתמש בקבצי Cookies כדי להתאים אישית תוכן ומודעות. למידע נוסף OK
X
אנא בחר את גודל הפונט הרצוי:
מועדון החברים של פורטל נכי צהלהכרה כנכהחמי מרפאייעוץ משפטיקנאביס רפואיטפסים להורדהרכב רפואיטבלאות תגמוליםטיפולים רפואייםזכויות והטבותארגון נכי צהלאגף השיקום
X סגירה
 

המשאף הרפואי שמשנה את חייהם של נכות ונכי צה"ל - SyqeAir

אגף השיקום אישר מימון מלא לטיפול באמצעות משאף רפואי SyqeAir למטופלי קנאביס בעלי רישיון מתאים

"בניגוד לצריכה בעישון, אתה לא נעלם לתוך איזה סוטול שלא מאפשר לך לתפקד אלא ממש ממשיך כרגיל."

מוגש מטעם סאיקי מדיקל
 
שום דבר לא הכין את הלוחמים העייפים של גדוד 890 ליקיצה המרה שהגורל הועיד להם בלילה חשוך אחד ב-1991. טנק שהשתתף בתרגיל של גדוד הצנחנים טעה בניווט, וכשהוא החל לנסוע דרך שטח הכינוס של אחת הפלוגות, היו חיילים שהתעוררו משאגת המנוע ומשאון השרשראות וזזו במהירות, אך לא כולם הספיקו. “אני זוכר שישנתי עם הנשק מתחת לראש, והמפגש שלי עם הטנק היה כשהוא חצה את השטח על שתי הרגליים שלי. אפשר להגיד שזה מה שהעיר אותי”, מספר גיא אגמון, בן 49 כיום.

משאף רפואי SyqeAir למטופלי קנאביס | צילום: שלומי יוסף

צילום: שלומי יוסף

לחץ כאן לקבלת פרטים נוספים והשארת פרטי התקשרות >> 

הפציעה היתה קשה. הרופאים קטעו את רגלו הימנית של אגמון והחלו בסדרת ניתוחים ארוכה וכואבת שנועדה להציל את רגל שמאל. עוד בתקופת השיקום החל אגמון לסבול מכאבי פאנטום קשים, ולאחר מכן נאלץ להתמודד גם עם הפרעת דחק פוסט-טראומטית. במשך השנים הארוכות שחלפו מאז הפציעה הוא טופל באופיאטים. עם הזמן פיתח בהם תלות שהוא מתאר כ”התמכרות נוראית שנמשכה שנים. זה הירואין לכל דבר”.

אלא שנקודת המפנה בחייו של אגמון הגיעה דווקא בעקבות החמרה במצבו. ב-2017 גרמה פריצת דיסק לכך שכאביו החמירו אף יותר. לאחר 14 שנות שירות הוא נאלץ לעזוב את עבודתו במשטרה והחל להשתמש בקביים לאחר שנים בהן התהלך בסיוע פרוטזה. מי שלקח על עצמו לנצל את המשבר כדי לשפר את מצבו של אגמון הסובל, היה ד”ר חיים משה אדהאן ממרפאת הכאב בבית החולים תל השומר. הוא הכניס אותו לתהליך גמילה מהאופיאטים ובמקביל הנפיק לו מרשם לקנאביס רפואי.

משאף SyqeAir לטיפול יעיל

שתי צורות המתן הראשונות שבהן התנסה אגמון – תרסיס מתחת ללשון ושמן לבליעה - התבררו כלא אפקטיביות עבורו, והוא עבר לצרוך את הקנאביס הרפואי בעישון. "התפרחות אמנם שיככו את הכאב והורידו קצת את החרדות, אבל אחרי שהחלה הרפורמה בשוק הקנאביס הרפואי וכל פעם קיבלתי חומרים אחרים עם אפקט אחר והטיפול שלי הפסיק להיות יציב”, הוא מספר. המצב הזה, בתוספת העובדה שאגמון סבל מתופעות לוואי חזקות של עישון הקנאביס - עייפות קשה, קושי להתרכז – הביא, לדבריו של אגמון, את רופאו לתת לו מרשם למשאף הרפואי של סאיקי מדיקל. מאותו רגע, אגמון אומר שאיכות חייו השתפרה ללא הכר. “האמת שממש הופתעתי. קודם כל, היתה הקלה משמעותית בכאב ועזרה בשינה. אבל מעבר לזה, ובניגוד לצריכה בעישון, אתה לא נעלם לתוך איזה סוטול שלא מאפשר לך לתפקד אלא ממש ממשיך כרגיל”.

מימון מלא של אגף השיקום במשרד הביטחון

בחודש מאי השנה, אושר מימון הטיפול באמצעות המשאף הרפואי SyqeAir לנכי ונכות כוחות הביטחון וזאת בתנאי שהטיפול אושר עקב נכות מוכרת ובהמלצת רופא מקצועי. כמו כן, הוסכם על השבת הוצאות עבור רכישת המשאף הרפואי והטיפול החודשי בכפוף להמצאת חשבונית וקבלה. כל בקשה עד ל-15 בכל חודש תשולם בתגמול של אותו חודש.

SyqeAir הוא משאף רפואי ייחודי מסוגו בעולם, שמאפשר שליטה בטיפול בכאב עצבי כרוני, בצורה עקבית וצפויה, במינון מדויק ונמוך מאוד של מולקולות הקיימות באופן טבעי בצמח הקנאביס. הדרך הבטוחה, היעילה והעקבית ביותר שבעזרתה ניתן גם לנהל את הכאב וגם לנהל שגרת חיים מיטבית ותפקוד תקין בחיי היום-יום. וכל זה בלי לעשן או להיחשף לנזקי העישון ובאופן דיסקרטי וקל לתפעול.

הטיפול במשאף הרפואיSyqeAir  כולל השתתפות בתכנית ליווי אחיות אישית, בשנה הראשונה, ללא עלות. ליווי האחיות כולל הדרכה בתפעול המשאף ומסייע בהתאמת המינון האופיטמלי האישי להם – מינון המאזן בין הפחתה מקסימלית בכאב עם מזעור תופעות הלוואי, לרבות תופעות פסיכואקטיביות. 

הקנאביס הרפואי ארוז באופן מאובטח במחסנית ייעודית המכילה 60 יחידות מדודות. לאחר הכנסת המחסנית, המשאף הרפואי מוכן לשימוש מיידי וניתן לבחור את המינון הרצוי מתוך 4 אפשרויות - בלחיצת כפתור ובלי הכנות מוקדמות .המשאף והמחסנית מאושרים לשימוש על ידי משרד הבריאות כמכשיר רפואי ובעל תקן CE אירופאי. 

טיפול מאוד זמין ונוח

“אני ממש ממליץ בחום על המשאף לכל מי שסובל מכאב ומפוסט-טראומה. זה טיפול מאוד זמין ונוח, ושונה לחלוטין מתפרחות. אתה לא צריך לחכות שהמשאף יתחמם. לא צריך להתעסק בערבובים וגלגולים וחיתוכים שזה משהו שצריך לעשות כשמעשנים ולי הוא אף פעם לא היה נעים, ואתה גם נהנה מליווי צמוד של צוות האחיות של סאיקי שממש זמינות לך לכל שאלה בכל שעה. כשמתקשרים אלך כל כמה ימים ושואלים אותך איך אתה מרגיש, התחושה היא אחרת לגמרי מזו שאתה מקבל כששולחים אותך לבית מרקחת לקחת תפרחות ולעשות מה שאתה רוצה. אתה מרגיש שאתה בטיפול אמיתי. זה לא שאתה מתנסה לבד. מדריכים אותך, עוזרים לך. היום אני מרגיש מצוין”.

לחץ כאן לקבלת פרטים נוספים והשארת פרטי התקשרות >> 

בהתאם להתוויות המאושרות ע״י משרד הבריאות. השימוש במשאף מותנה בהמלצת רופא וברישיון לשימוש לקנאביס רפואי של משרד הבריאות, בהתאם לדרישות הדין. נבדק מחקרית. אין באמור משום המלצה רפואית.

לפרטים נוספים: www.syqe.co.il


 

נותני חסות: