אתר זה משתמש בקבצי קוקיז אתר זה משתמש בקבצי Cookies כדי להתאים אישית תוכן ומודעות. למידע נוסף OK
X
אנא בחר את גודל הפונט הרצוי:
מועדון החברים של פורטל נכי צהלהכרה כנכהחמי מרפאייעוץ משפטיקנאביס רפואיטפסים להורדהרכב רפואיטבלאות תגמוליםטיפולים רפואייםזכויות והטבותארגון נכי צהלאגף השיקום
X סגירה
 

משאף SyqeAir בסבסוד מלא של אגף השיקום - משרד הביטחון

"השאיפה הראשונה הפכה אותי לרגוע ולמרוכז.
מזמן לא היה לי דבר כזה"

אייל רייניך (צילום: אישי)

במשך 25 השנים האחרונות, אחרי שיצא מלבנון, אייל רייניך כלוא בתוך הכאב של עצמו. רק לאחרונה החל לחוש הפחתה בעוצמת הכאב, בזכות טיפול באמצעות משאף SyqeAir  לקנביס רפואי, המסובסד במלואו ע"י משרד הביטחון.

למידע מפורט לחצו כאן >>

משאף רפואי SyqeAir למטופלי קנאביס

משאף SyqeAir מיועד לשימוש עם מחסנית סאיקי בלבד. לא ניתן להכניס לתוכה תפרחת אחרת או שמן.

אייל רייניך (48) התגייס לחיל מודיעין ב-1992. הוא שירת במספר מקומות לאורך הגבול: בעזה, בגדה המערבית במפקדת תיאום פעולות הממשלה בשטחים, ובשנתיים האחרונות (97-95) כחייל קבע בלבנון, בחטיבה לקשרי חוץ האחראית לקשרי צה"ל עם כוחות זרים: יוניפי"ל והאו"ם, ובמפקדת יק"ל (יחידת הקישור ללבנון) לניהול שיתוף הפעולה עם צד"ל.

הוא השתחרר מהשירות הקשה שחווה עם מספר פציעות אורתופדיות. הטראומה הנפשית התפרצה שנים לאחר שחזר הביתה. הפציעות האורתופדיות נוצרו ע"י רצף פגיעות ותאונות "קטנות" במארבים, בסיורים ובהיתקלויות, לרבות תאונה עם הרכב. הברכיים נהרסו בהדרגה והכאב הקשה הקרין לגב.

לאחר השחרור, עבר סדרה של ניתוחים אורתופדיים ומאז הוא חי במוגבלות פיזית קשה: עלייה במדרגות, ריצה, ישיבה במהלך נסיעות, אפילו ישיבה מזרחית או סחיבת תיק במשקל ממוצע כרוכים בכאבים קשים, מהם הוא סובל ללא הפסקה, גם היום.

"כשאני לא רדום אני עצבני, כשאני עצבני אני לא רדום"

במהלך שירותו בלבנון, עסק אייל גם בהעברת חללינו מלבנון לקבורה בישראל. "התפקיד שלנו היה לקלוט את גופות הלוחמים שלנו, לזהות אותן, לעטוף אותן ולהעבירן דרך הגבול בחזרה לארץ. היינו שם 24/7

לפני יחידת זיהוי חיילים ולפני זק"א. זה היה המערב הפרוע, שמה. תחת ירי, בכל מזג אוויר היינו פותחים את השער, מכניסים את הרכבים ומטפלים בגופות. עשרות של חיילים עברו תחת ידי״. אייל גם ראה בעיניו את התנגשות והתרסקות שני מסוקי יסעור בשמי עמק החולה (אסון המסוקים), ראה ולא הבין מה הוא רואה עד שהגיעה הידיעה. הוא איבד שישה חברים באסון, אחד מהם היה שותפו לחדר.

כיום, מלבד כאבים קשים, אייל סובל מהפרעות שינה קשות, סיוטים, זיעה, גמגום כשהזיכרונות מתחילים להציף, התפרצויות זעם ובעיות במערכת העיכול. "כרגע אני לא עובד, אני לא "בר העסקה" בגלל שאני מרגיש לא מאוזן. הכאבים משפיעים על מצב הרוח שלי ומפריעים לישון. כשאני לא רדום אני עצבני, כשאני עצבני אני לא רדום".

"ירידה של 2 נקודות בכאב, זה משמעותי עבורי, ובלי התמסטלות. חזרתי לצייר ולנגן"

אייל התחיל את הטיפול במשאף  SyqeAir במאי 2022, בליווי אחות מנוסה בליווי מטופלי קנביס רפואי. האחות התאימה לו מינון אישי ואופטימלי למצבו. היום הוא שואף מינון מדויק ומדיד פעמיים ביום. "השאיפה הראשונה הפכה אותי לרגוע ולמרוכז. מזמן לא היה לי דבר כזה. הכאבים לא נעלמו אבל הם פחתו; ירידה של 2 נקודות בכאב (בסולם של 0-10), שזה משמעותי עבורי, ובלי התמסטלות. אני מנצל את משך ההקלה בכאב לפעילות פנאי ולסידורים בבית ובחוץ. אני עושה פיזיותרפיה, קורא, חזרתי לנגן ולצייר ולבלות זמן איכות עם האחיינים המתוקים שלי."

"משאף SyqeAir שבר אצלי את הסטיגמה על הקנביס, אני משתמש נלהב וממליץ"

"רציתי הקלה משמעותית בכאבים, רציתי לחזור למה שקוראים "חיים נורמליים" בלי כאבים. הכאבים לא נעלמו, המגבלות הפיזיות לא נעלמו והטיפול בפוסט טראומה חייב להיות מטופל לעומק. אני עדיין לא מרגיש לגמרי מאוזן אבל המשאף שיפר את איכות החיים שלי. אני ללא משככי כאבים, שפגעו לי בזיכרון וללא נוגדי דיכאון כמו קודם. אני מאמין בטיפול לטווח ארוך עם המשאף. אני מודה לצוות על הידע, הלבביות, הזמינות והשירות."

92% ממטופלי SyqeAir מעידים על שיפור באיכות החיים(1)

משאף SyqeAir מגובה בשלושה מחקרים קליניים(2-4) וב- Real World Evidence(1) – שפורסמו, ובהם הוכחו יעילותו ובטיחותו עם הטיפול בקנביס:

-  הפחתה מהירה בכאב, שמתחילה אחרי 5 דקות(2)

- מעל ל-90% פחות תופעות לוואי(1) בהשוואה לצורות מתן אחרות(2), לאחר התאמת המינון

- ליווי אח/ות מנוסה בליווי מטופלי קנביס רפואי

- בלי לעשן, בלי להתעסק עם התפרחת,

- המשאף תמיד זמין לשימוש: לוחצים-שואפים

איך משאף SyqeAir עובד?

המשאף מאפשר למטופלים לנהל את הטיפול באמצעות קנביס רפואי באופן עקבי ובטוח יותר, באופן ששום צורת מתן אחרת לקנביס לא הצליחה עדיין לפצח:

- שליטה במינון ה- THC (הרכיב שנחשב לפסיכואקטיבי בקנביס)

- אפשרות לדייק את מינימום מינון ה-THC הנדרש עבור כל מטופל, להקטנת הסיכוי לגלוש למינון יתר שעשוי לגרום לתופעות לוואי

המשאף מאושר לשימוש גם לבעלי רישיון לתפרחות T20C4 | T10C2 | T15C3 מבלי שיצטרכו להמיר את רישיונם לרישיון למחסנית למשאף.

לנכי משרד הביטחון המוכרים ע"י משרד הביטחון. בהתאם להתוויות המאושרות ע״י משרד הבריאות. השימוש במשאף מותנה בהמלצת רופא וברישיון לשימוש לקנאביס רפואי של משרד הבריאות, בהתאם לדרישות הדין. נבדק מחקרית. אין באמור משום המלצה רפואית. 

 

[1] Aviram J, et al. (2022) PAIN Reports. 7(3). e1011.

[2] Almog S, et al. European Journal of Pain, 24(8), 1505-1516.

[3] Eisenberg, E, et al. (2014). J Pain Palliat Care Pharmacother 28(3), 216-225.

[4] Vulfsons, S. et al. (2020). Palliative & Supportive Care, 18(1), 12-17.


 

נותני חסות: