אתר זה משתמש בקבצי קוקיז אתר זה משתמש בקבצי Cookies כדי להתאים אישית תוכן ומודעות. למידע נוסף OK
X
אנא בחר את גודל הפונט הרצוי:
מועדון החברים של פורטל נכי צהלהכרה כנכהחמי מרפאייעוץ משפטיקנאביס רפואיטפסים להורדהרכב רפואיטבלאות תגמוליםטיפולים רפואייםזכויות והטבותארגון נכי צהלאגף השיקום
X סגירה
 

בשורה משמחת לשנה החדשה - אושרה העלאת תגמולים לנכי צהל

ועדת העבודה והרווחה של הכנסת אישרה את העלאת התגמולים לנכי צה"ל

ערב ראש השנה תשפ"ג, בעוד כמה ימים נשב כל אחד ואחת עם משפחתו לחגוג את השנה החדשה, נברך על הרימון, נאכל תפוח בדבש ונאחל אחת לשנייה שנה טובה ומתוקה. 

יחד עם זאת, אנחנו נמצאים בתקופה לא פשוטה, הריבית במשק עלתה, האינפלציה לא עוצרת – כל אלה פוגעים ישירות בכיסם של נכות ונכי צה"ל ואם לא די בכך הרי שמדינת ישראל נמצאת ערב הבחירות לכנסת מה שעוצר ומקפיא תהליכים רבים וחשובים שקשורים לרווחתם של כל אחת ואחד מאיתנו פצועי צה"ל.

לנווט את הספינה בתקופה מאתגרת זו – היא משימה לא קלה  – אך לא מנעה מיו"ר ארגון נכי צה"ל עידן קלימן לדאוג לכנס דחוף את ועדת העבודה והרווחה בראשות ח"כ אפרת רייטן מרום לצורך אישור העלאת התגמולים והקצבאות להם זכאים נכי צה"ל.

העלאת תגמולי נכי צהל

העלאה תגמולים וקצבאות 

בתאריך ה- 7 בספטמבר התכנסה ועדת העבודה והרווחה של הכנסת בראשות ח"כ אפרת רייטן והחליטה פה אחד על העלאת תגמולים לנכי צה"ל ולמשפחות השכולות בשיעור של 2.45% לחודשים אפריל-ספטמבר 2022.

מדובר על עדכון רטראוקטיבי של 18 צווים ותקנות, בהם: העלאת שכר לנכה חסר פרנסה ונצרך, מענקים למינהם לרבות: מענק לימודים לצורך רכישת מקצוע, הקלות במוסדות להשכלה על תיכונית, מימון טיפולים רפואיים ועוד.

יו"ר הוועדה, ח"כ רייטן מרום, אמרה בדיון: "במאמץ משותף לכל הצדדים, הצלחנו לחלץ את הצווים והתקנות, שאישורם התעכב. זאת בשורה חיובית לנכי צה"ל ומשפחות השכולות, אשר נתנו ברכתם להסדר שהושג".  

יו"ר ארגון נכי צה"ל – עידן קלימן

מברך ומודה מקרב לב לידידתינו ח"כ אפרת רייטן על העזרה הרבה בכינוס ועדת העבודה והרווחה שאישרה פה אחד את העלאת התגמולים השונים לחודשים אפריל-ספטמבר 2022. זו בשורה משמחת לנכות ונכי צה"ל רגע לפני ראש השנה. 
יחד עם זאת, משימות רבות לפנינו באישור רפורמת נפש אחת בקריאה שניה ושלישית, עדכון ושיפור ההטבות והזכויות להם זכאים כלל נכות ונכי צה"ל.

בהזדמנות זו ברצוני לברך את אחיותיי ואחי נכי צה"ל ובני משפחותיהם, צבא ההגנה לישראל, מפקדיו וחייליו, כוחות הביטחון, חברותיי וחבריי להנהגת הארגון ולכל עובדות ועובדי אגף השיקום וארגון נכי צה״ל ולכל עם ישראל - בברכת שנה טובה, שנת שגשוג, בריאות ואחווה.

 


 

נותני חסות: