X
אנא בחר את גודל הפונט הרצוי:
ועדות רפואיות ועדות רפואיות רופאים מומחים רופאים מומחים מכונים רפואיים מכונים רפואיים הוראות אגף השיקום הוראות אגף השיקום ביטוח לנכי צה"ל ביטוח לנכי צה"ל הכפתור הכפתור
X סגירה
 

ועדת העבודה והרווחה: ביטול מבחן ההכנסה לקראת הכרעה סופית

האם בקרוב יבוטל מבחן ההכנסה?

בחודשים האחרונים נערכו מספר דיונים בוועדת העבודה והרווחה בכנסת בכדי לקדם את חקיקת חוק הנכים החדש (תזכיר חוק הנכים), זאת לאחר שהוגשה לוועדה טיוטת החוק עליה הסכימו לכאורה משרד הביטחון, משרד האוצר והנהגת ארגון נכי צה"ל.

מנגד מובילים יושבי הראש של מחוזות תל אביב וירושלים, (עו"ד עידן קלימן ונעים עזר) אופוזיציה לוחמת במטרה להסיר מטיוטת החוק סעיפים שלדעתם המקצועית ולאור ניסיונם הרב בטיפול מסור בנכי צה"ל - יפגעו פגיעה ניכרת בנכי ונכות צה"ל הן בזכויות והן בהטבות המגיעות להם כיום מתוקף הוראות אגף השיקום.

האופוזיציה הלוחמת של תל אביב וירושלים הציגה הוכחות חד-משמעיות והצליחה לשכנע חלק מחברי הכנסת הנכבדים, כמו גם את יושב ראש הוועדה ח"כ אללוף כי החוק במתכונתו הנוכחית חוטא למטרה "לדאוג לאלו שנפגעו ונפצעו במהלך ששירתו את המדינה". 

המאבק של עידן קלימן לביטול מבחן ההכנסה: ממתינים להצבעה הגורלית

יו״ר מחוז תל אביב בארגון נכי צה"ל, עו"ד עידן קלימן מוביל המאבק לשמירה ושיפור זכויותיהם של נכי צה"ל. הוכיח פעם נוספת כי למרות הסיכומים של מקדמי תזכיר חוק הנכים הוא הצליח בעבודה קשה להציג את העיוותים בחוק שמוצע וכן לשכנע חלק מח"כ לתמוך במאבקו הצודק לטובת נכי צה"ל.

בסרטון ניתן לצפות בנאום המרגש והמשכנע של עידן קלימן מול חברי ועדת העבודה והרווחה ושאר הנוכחים בכנסת - בו מסביר עידן ומונה את הסיבות המצדיקות את ביטולו של מבחן ההכנסה.

עידן קלימן שיבח את החלטתו של ראש אגף השיקום חזי משיטה להעניק רכב מדינה לפגועי ראש קשים (סעיף 23) וכן הציע לראש האגף "ללכת צעד אחד קדימה" ולדאוג כי כל נושא הרכב הרפואי כולל קניה ומכירה של שאר פגועי הראש יעשה על ידי אגף השיקום ואילו הרכב עצמו יהיה בבעלות הנכה. הצעתו של עו"ד קלימן זכתה לתמיכה של ח"כ אללוף יו״ר הוועדה

הדיון על ביטול מבחן ההכנסה

כאמור, בתאריך 4.6.18 התקיים דיון נוסף של ועדת העבודה והרווחה בכנסת במהלכה נצפה עו"ד עידן קלימן נלחם לביטול סעיפים מהותיים בחוק ביניהם ביטול מבחן ההכנסה - סעיף "דרקוני" שמונע מנכי צה"ל הזכאים לתגמולים מיוחדים לקבל הכנסה נוספת, לרבות הכנסה פסיבית משכר דירה, השקעות וכד'. מה שמשאיר את אותם נכי צה"ל לחיות ברמת חיים מצומצמת ללא יכולת להגיע לרווחה כלכלית.

מנגד טוענים לכאורה מקדמי החוק כי מדובר בהסכמה בין כל הצדדים וכי התיקונים לחוק יעשו בהמשך - לאחר שיאושר במליאת הכנסת. כך לדוגמה נטען על ידי נציג משרד האוצר בוועדה שהציג עמדה נחרצת נגד תיקונים בחוק והסביר כי יש קושי לתקצב את כל התיקונים שמוצעים. נציג האוצר הוסיף כי החוק הוא פשרה וסיכום עם ארגון נכי צה״ל וכי ניתן יהיה לתקן בעתיד את החוק.

ח"כ אללוף: ועדת העבודה והרווחה אינה חותמת גומי !

בסרטון המצורף נראה יו"ר ועדת העבודה והרווחה ח"כ אללוף מתקומם למשמע אוזניו ומודיע "קבל עם ועדה" למקדמי החוק כי ועדת העבודה והרווחה אינה חותמת גומי של משרד האוצר, אגף השיקום וארגון הנכים וכי חברי הכנסת – חברי הועדה הם אלו שיחליטו. ואם בכוונת האוצר להימנע מתיקונים בחוק המוצע - אזי ממליץ ח"כ אללוף שימשכו את הצעת החוק לאלתר.

ח"כ ענת ברקו - יו"ר שדולת נכי צה"ל בכנסת

ח״כ ענת ברקו יושבת ראש שדולת נכי צה"ל בכנסת, השיבה נחרצות לנציג משרד האוצר והציגה עמדה שתומכת לכאורה במאבקו של יו"ר מחוז תל אביב והמרכז עידן קלימן. ח"כ ברקו הסבירה את הצורך המידי לבטל את מבחן ההכנסות למקבלי תגמולים מיוחדים.

ראש אגף השיקום חזי משיטה, מודה: קיימים עיוותים

ראש אגף השיקום תא"ל חזי משיטה הודה במהלך הדיון כי קיימים עיוותים בנושא הקיזוזים ומבחן ההכנסה. לדבריו של משיטה יש לקדם את הדיונים בוועדת העובדה והרווחה ולהגיע לסיכומים על ביטול "מבחן הכנסה".

בנוסף, ביקש ראש האגף ליידע את הועדה על הטבות לנכים פגועי ראש. נכי צה"ל בעלי אחוזי נכות גבוהים המסווגים בסעיף מספר 23. בין ההטבות יינתנו לפגועי הראש הטבת רכב מדינה ומענק כספי.

בישיבה הבאה: האם ביטול מבחן ההכנסה יעבור ?

בסיכום, ביקש ח"כ אללוף לכנס מרתון של דיונים בנושא ביטול מבחן הכנסה .עוד הודיע יו"ר הוועדה כי בכוונתו לכנס את ועדת העובדה והרווחה לדיון נוסף בתאריך 11/6/2018.

 

 

כתבות שאולי יעניינו אותך


המלצות ותגובות
כותרת:
שם:
תוכן:
אנא הזן את המספר מאה עשרים וארבע:
פרג שמעון
תאריך: 20/08/2018
כותרת: המושיע עידן

תוכן: חברים יקרים..עידן קלימן..לא חכם..דעתן.ומנהיג.לא בלפן ולא קשקשן.את הנשמה מקדיש לנכים .אני אישית עברתי תחת ידיו..ואין מילים למה שהשתדל ועשה בשבלי במצבי הקשה.אל תשכחו בבחירות שהוא ההזדמנות לסדר חדש בארגון..ויצוג מרשים של פנינו בחוץ..תודה

שלמה יהב
תאריך: 11/08/2018
כותרת: חוק הנכים

תוכן: צריך דחוף לעדכן את הגמלאות לנכי צה"ל שלא עודכנו מזמן

יואל
תאריך: 11/07/2018
כותרת: תודה לכם

תוכן: המבחן לא יבוטל. חוק הנכים המתגבש הוא שואה לא רק לנכים - אלא לכל לוחם ומלש"ב לצהל !

האם ישנו גוף אוביקטיבי שאפשר לערער דרכו על אי מילוי החוק ? האם כל נכה יקבל עורך דין צמוד שישמור על זכויותיו ? האם מישהו חשב להצמיד את התגמולים לשכר של נשיא בית המשפט העליון ? האם יש במשרד האוצר חשב מומחה שיודע לתמחר שיקום? המגוחך הוא שאנשי הארגון אמרו בדיון שאם תופסק עבודתם בתשלום בגין הדרדרות במצבם הרפואי- חלילה - הם לא יוכלו לעמוד בהחזרי משכנתא - ויזרקו לרחוב !
אם כן - מה מבחן ההכנסה משנה ???

אורי
תאריך: 24/06/2018
כותרת: רכב רפואי

תוכן: מבקש לדעת : מה קורה בסוף עם הרכב הרפואי , האם הרכב חוזר ל 3.5 שנים ?
אני מבין שהיה ויכוח גדול .

ישםטוב יעקב
תאריך: 19/06/2018
כותרת: הצדעה לעידן וטל

תוכן: אתם אנשים יצירתיים מזלנו על שזכינו להיות בהשגחתכם אנו הנכים צריכים להצדייע כל הנכים גם אלה שלא יכולים לצערי לעמוד על שתי רגליים ולהצדייע לאירגון הנוכחי בתל אביב - כל הכבוד

מירה
תאריך: 17/06/2018
כותרת: ועדות כושר עבודה

תוכן: נכון מאד נעים שמעון.
כל מילה שלך נכונה.
גם אני הייתי בשלוש וועדות כושר ושלושתן החליטו את אותה ההחלטה השגוייה. שאינה תואמת את המציאות!!!
ומנוגדת לחוות דעתו של הרופא המומחה!!!
אז לשבת בבית ולתת למצב להדרדר?!
מי עוזר במצב זה?

אליק
תאריך: 15/06/2018
כותרת: מה עם נכי צה״ל המתגוררים בחו״ל???

תוכן: מה עם הנכים שמתגוררים בחו״ל?
אותם נכים שעומדים עם דגל ישראל בהפגנות מול שונאי ישראל, נכים אשר נלחמים על תדמית המדינה, יוצאים נגד ה BDS ונגד עוכרי מדינת ישראל
אותנו מקפחים, הפכו אותנו לנכים סוג ז׳, אנחנו לא מקבלים דמי חימום לא מקבלים החזר מס הכנסה וזאת שרובנו משלמים מס הכנסה, ביחוד אלה שמקבלים פנסיה בישראל, רובנו לא עובדים כי אנחנו מוגבלים ונכים וחיים מהקצבה.
בושה לדף השיקום ובושה לארגון נכי צה״ל שלא עוזרים לנו שעומדים על המשמרת ונלחמים בשונאי ישראל.
הגיע הזמן שאגף השיקום וארגון נכי צה״ל יחזירו אותנו לסוג א׳
אנחנו לא סוג ז׳

הלוי יואב
תאריך: 15/06/2018
כותרת: גיבור אמיתי

תוכן: אני מאחל לך הצלחה בכל אשר תפני .כמו כן הרבה בריאות נשמה יקרה.

גאון אמנון
תאריך: 15/06/2018
כותרת: גיבור אמיתי

תוכן: עידן, כל הכבוד לך על הלחימה למען נכי צה"ל.
גיבור אמיתי

אהליאב נעמן
תאריך: 14/06/2018
כותרת: תודה

תוכן: לא אוסיף מילים כי כל מה שרציתי לכתוב על לחימתו של עידן עבור נכי צהל כבר נכתב.ובכל זאת אוסיף תודה לך עידן שאתה נלחם בחזית עבורנו,...

נעים שמעון
תאריך: 13/06/2018
כותרת: וועדת כושר

תוכן: כותרת: סקר התנהלות הוועדות הרפואיות

תוכן: הוועדות הרפואיות אינם וועדות עצמאיות אלא הם וועדות תלויות באגף השיקום לכן צריך לנתק אותם מאגף השיקום שיהיו עצמאיות או לצרף בכל וועדה איש ארגון נכי צה"ל על מנת לבדוק באם הוועדה מתנהלת כחוק
האם הכתוב לעיל תופס גם בוודות כושר
לאחרונה הייתי בוועדת כושר אשר החלטתה שגוייה ולא תואמת את המציאות ...
ועכשיו אני אובד עיצות ואני מופנה מגורם לגורם וכולם עונים בשלילה
אז מה נגזר גורלי ואני חייב לקבל את ההחלטה ?
לא מצאתי גורם שיעזור לי

אורן
תאריך: 12/06/2018
כותרת: נושא ברומו של עולם

תוכן: הגיע הזמן לאחר שנים רבות של ניסיונות להשלים את החקיקה של ביטול מבחן הכנסה שפוגע אנושות בחלק מנכי צהל ובאופן לא שיוויוני. מי שיצליח להעביר את זה יזכה לקולנו בבחירות הבאות.

אילן בכר
תאריך: 12/06/2018
כותרת: כשמוסר ציבורי ולוחם נחוש מתאגדים באדם אחד.

תוכן: אני מתפעל מלחימתו הנחושה של עידן קלינמן, שמוכיח שהוא גיבור לא רק בשדה הקרב הצבאי אלא גם בשדה הקרב הציבורי, עתיר העוולות המוסריות. תודה לעידן ולעוסקים לצידו במלאכת הקודש הזאת שעשויה להכניס מעט אור לחושך הנורא שנקלענו אליו "בזכות" אגף שיקום, שבצד סיוע חיוני שמעניק, והוא מעניק ואל תיקחו לו את זה, גם קיימת תופעה נוראית של עיוות ערכי יסוד של כבוד בני אדם שנתנו גופם ונפשם למולדת אהובה. .

יאיר מיכאלי
תאריך: 12/06/2018
כותרת: התייחסות לאגף השיקום

תוכן: לצערי עדיין לא ראיתי שום חוק אשר מחייב את אגף השיקום בנתינת שרות לנכי צה"ל... כיום האגף נמצא במחלה קשה ועד אשר מחלתו לא תסתיים בחוק שרות האגף את ניו אין שום סיכוי לשיפור השרות

שמואל אשכולי
תאריך: 12/06/2018
כותרת: מבחן ההכנסה

תוכן: לעידן ולכל העוסקים בעשייה חיונית זו למען כולנו- שאפו גדול.
מעבר לצרכינו כנכים שנפגעו במהלך שירותם הצבאי ומשלמים על כך יומיום- חשוב לזכור בנוסף כי צרכינו כנכים וכנכים מתבגרים, רק הולכים ומתגברים וניסיונות הפגיעה בהם מכיוון האוצר ממשיכים- מחזקים את ידיכם ביישר כח!

אבירם גינת
תאריך: 11/06/2018
כותרת: עידן

תוכן: אין עליך ..חזק ואמץ..

שלמה יהב
תאריך: 10/06/2018
כותרת: סקר התנהלות הוועדות הרפואיות

תוכן: הוועדות הרפואיות אינם וועדות עצמאיות אלא הם וועדות תלויות באגף השיקום לכן צריך לנתק אותם מאגף השיקום שיהיו עצמאיות או לצרף בכל וועדה איש ארגון נכי צה"ל על מנת לבדוק באם הוועדה מתנהלת כחוק

לשרותך, נכה צה"ל