אתר זה משתמש בקבצי קוקיז אתר זה משתמש בקבצי Cookies כדי להתאים אישית תוכן ומודעות. למידע נוסף OK
X
אנא בחר את גודל הפונט הרצוי:
מועדון החברים של פורטל נכי צהלהכרה כנכהחמי מרפאייעוץ משפטיקנאביס רפואיטפסים להורדהרכב רפואיטבלאות תגמוליםטיפולים רפואייםזכויות והטבותארגון נכי צהלאגף השיקום
X סגירה
 

הזמנה לכנס לוחמים: יסוד וציון 45 שנים למלחמת יום הכיפורים

להנציח את המלחמה שטלטלה את החברה הישראלית

מלחמת יום הכיפורים טלטלה את החברה הישראלית והפכה לפצע מדמם שמסרב להגליד. המחיר היקר של המלחמה בה שילמו בחייהם 2,674 חיילות וחיילים, 301 לוחמים נפלו בשבי האוייב וכמות בלתי נתפסת של למעלה מ- 9,100 פצועים בגוף ורבים אחרים בנפש שנושאים עד עצם היום הזה את הצלקת של המלחמה ההיא - מלחמת 1973.
 

כנס לוחמים במלאות 45 שנים למלחמת יום הכיפורים

מלחמת יום הכיפורים (1973)

שבת, 6 באוקטובר 1973 יום הכיפורים, המוני ישראל הצמים מתפללים בבתי הכנסת, מרביתם לא מדמיינים את מה שעומד להתחולל בדיוק בשעה 13:55. אז בהפתעה מוחלטת פתחו צבאות סוריה ומצרים במלחמה נגד ישראל - מלחמה עקובה מדם שערכה 21 ימים – מלחמה שתיחרט בזיכרונם של עשרות אלפי הלוחמים.

המרכז למלחמת יום הכיפורים

45 שנים עברו מאז מלחמת יום הכיפורים וכיום מרבית לוחמיה ומפקדיה של אותה המלחמה נושקים לגיל פרישה ומעלה. יחד עם זאת, טרם הוקם אתר מורשת לאומי, אתר שיאגד את הסיפורים של הלוחמים והלוחמות שנפצעו, כמו גם, סיפורם של הנופלים. לכן קיים חשש שאם לא יוקם עכשיו אתר מורשת - הסיפורים ייעלמו מההיסטוריה.

לדברי רמי סווט, נכה צה"ל ויו"ר העמותה - המרכז למלחמת יום הכיפורים יהווה מרכז פעיל בו יוכלו סטודנטים, תלמידים, אזרחי המדינה ותיירים למצוא את כל המידע, ההיסטוריה והספרות הקשורים למלחמת 1973, כמו גם, לעודד חוקרים והיסטוריונים להמשיך ולחקור את הקרבות ולתת במה להנצחה של הנופלים.

אנו קוראים לכל מי שיש בידיו תמונות, סרטונים, תמונות, או כל מידע מעניין – לשלוח למרכז למלחמת יום הכיפורים – אנא צרו עמנו קשר בטופס המצורף כאן >>

הכנס במלאות 45 שנה למלחמת יום הכיפורים

בתאריך 14 לאוקטובר 2018 באודיטוריום היכל התרבות, רזיאל 4 בעיר נתניה ייערך כנס יסוד וציון 45 שנים למלחמת יום הכיפורים. הכנס בהנחיית תא"ל אהוד גרוס, בהשתתפות האלוף אהרון זאבי פרקש, האלוף עמנואל סקל, האלוף גיורא רום, האלוף עמי אילון, דר' חגי צורף ועוד.
 


 

נותני חסות: