X
אנא בחר את גודל הפונט הרצוי:
ועדות רפואיות ועדות רפואיות רופאים מומחים רופאים מומחים מכונים רפואיים מכונים רפואיים הוראות אגף השיקום הוראות אגף השיקום ביטוח לנכי צה"ל ביטוח לנכי צה"ל הכפתור הכפתור
X סגירה
 

עידן קלימן: נכי צה"ל מפסיקים להתנצל

כמה שווים 60 אלף נכי צה"ל ?

בימים אלה עו"ד עידן קלימן יוזם שינוי בתפיסה ערכית ומוסרית / שיקומית למול מוסדות המדינה לרבות משרד הביטחון ומשרד האוצר. יו"ר ארגון נכי צה"ל בתל אביב, עו"ד עידן קלימן, קורא לבכירי משרד האוצר במהלך דיון בוועדת העבודה והרווחה לשנות את התפיסה כלפי נכי צה"ל ולהחזיר את הטיפול הרפואי והשיקומי שניתן להם לרמה הטובה ביותר. נכי צה"ל חוסכים כסף למדינה. הם משלמים בגופם ובנפשם והגיע הזמן להפסיק להתנצל על הזכויות וההטבות המגיעות בזכות ולא בחסד.

צפו בסרטון ותגלו שיש תקווה - יש מנהיג לנכי צה"ל שיודע להילחם על הזכויות וההטבות של החברים.  

מפרסמים בתקשורת כמה נכי צה"ל עולים למדינה

זה למעלה מעשור בהן מתפרסמות ידיעות בעיתונות הכתובה, בתוכניות הטלוויזיה והרדיו. ידיעות המציגות את עלות התקציב של אגף השיקום במשרד הביטחון. לדברי עו"ד קלימן פרסומים אלה רחוקים מהמציאות ומציגים את נכי צה"ל באור שלילי. לטענתו של קלימן הפרסומים נועדו לנגח את נכי צה"ל ולהכין את הקרקע לצמצום וביטול זכויות והטבות קיימות. לא ניתן לזה לקרות !

נכי צה"ל חוסכים כסף למדינה!

במהלך דיון שנערך לאחרונה בוועדת העבודה והרווחה בכנסת, פנה עו"ד עידן קלימן לנציגי האוצר בדרישה שיעבירו ללשכת שר האוצר ולכב' השר משה כחלון את המסר הבא: נכי צה"ל חוסכים כסף למדינה בעצם ההקרבה והנכונות המלאה והראויה להגן על מדינת ישראל ואזרחיה על ידי מניעת פגיעה באזרחי המדינה ומוסדותיה ולכן על המדינה להעניק להם בזכות את כל הטיפולים הרפואיים והעזרה הדרושה. זוהי ברית דמים בין אזרחי המדינה ללוחמיה ונכון להיום הגופים המטפלים בנכי צה"ל מפרים ברית דמים זאת.

אני וחבריי חסכנו למדינה מיליוני שקלים

עידן קלימן חשף בפני חברי הועדה את סיפורו האישי כלוחם גבעתי שמנע בגופו חדירה של שלושה מחבלים. מחבלים שלכאורה תכננו לבצע פיגועים בתוך שטח מדינת ישראל. פיגועים שאלמלא חסמו עידן ונכי צה"ל רבים היו גורמים לאבדות רבות של חיי אדם, אזרחים חפים מפשע ולעוד עשרות אלפי פצועים. כולם היו זכאים לפיצוי מהמדינה.

עו"ד קלימן המשיך, אני אישית חטפתי כדור בחזה שהשאיר אותי משותק, ״בגופי חסכתי עשרות רבות של מיליוני שקלים - אילמלא ההתקלות לא היה מי שיעצור את המחבלים לבצע זממם ולפגוע בעורף המדינה״. כך גם עשרות אלפי חברי וחברותי פצועי מערכות ישראל וכוחות הביטחון. אז להציג אותנו – נכי צה"ל כמי שעולה כסף למדינה זה עיוות של המציאות ומן הראוי לעמוד על האמת הערכית הזאת.

 

כתבות שאולי יעניינו אותך


המלצות ותגובות
כותרת:
שם:
תוכן:
אנא הזן את המספר מאה עשרים וארבע:
חי
תאריך: 01/07/2020
כותרת: עידן

תוכן: עידן הרבה בריאות. בהצלחה מול שיקום על הזכויות שלנו. תודה

אורי מזרחי
תאריך: 09/02/2019
כותרת: מפסיקים להתנצל

תוכן: מפסיקים להתנצל

מיקי
תאריך: 05/12/2018
כותרת: נכי צה"ל מפסיקים להתנצל

תוכן: ללא ספק עידן עושה עבודה נפלאה ,ואנו חברי הארגון צירכים לתת לו יד ולגבות אותו.
נראה שחיים בר וסגניו.עייפו מהעבודה הסיזיפית למען הנכים וכרגע נהנים ממנעמי השלטון,למשל איך זה יכול להיות שהארגון לא דואג לעורך דין שייצג את הנכה בעומדו מול הוועדה הרפואית.שכולנו יודעים איך וועדה זו עומדת נגד הפצועים.ועורכי הדין שותים את כספי הנכים ללא רחם.
או איך זה שהארגון על שלל פקידותיו,לא מוצא זמן להרים טלפון פעם בחצי שנה ,לשאול לשלומו ,ולבדוק האם אכן הנכה מקבל את מלוא זכויותיו,לא כל הנכים ערים,ואו מבינים לקרוא את סעיפי הפציעה שלהם ומה מגיע להם בעקבות כך.והרשימה עוד ארוכה,ומייגעת.

מני
תאריך: 04/12/2018
כותרת: עידן קלימן- זכויות נכי צהל

תוכן: כל הכבוד לעידן . היום בארגון אין מי שמיצג את נכי צה"ל ..אני מצדיע לעידן שנלחם להחזרת הזכויות שקוזזו ..החזקת רכב לא עודכן מ..2009 .ארנונה 60% אבל רק על 70 מטר קביעה משנות ה..50 .. אגרת שמירה כל הנכים מקבלים פטור ..ורק נכי צהל לא זכאים לפטור ..למה ..החלפת רכב רפואי ..מחיר מחירון פחות 6% מהמחירון ..לך תמכור רכב במחיר ..יוצא שצריך לקחת הלוואה להשלמת הפרש בין המכירה לקניה ..מערכות בטיחות לרכב כמו מובייל ..אווקס ..למה נכים לא מקבלים אותם .מערכות אלו לנכים מאוד חשובים ..ויש עוד ..מאחל לעידן שיבחר ליו"ר נכי צה"ל ..מאוד התאכזבתי על התרגיל שעשו לו בבחירות הקודמות

ברנרד ברבר
תאריך: 13/07/2018
כותרת: השוואה למדינות אחרות

תוכן: בארה"ב נפגעי חבלה מוחית מקבלים עפ"י חוק מ 2013 טיפולים לפרקינסון ולמחלות נפשיות אחרות שנובעות מהחבלה המוחית.
בישראל אגף השיקום לא מטפלים ללא הכרה, הועדות הרפואיות מתמקדות בחיסכון למדינה על חשבון פגיעה אנושה בחולים במחלות נפשיות קשות. חיים בר לא מתעניין בגורל נפגעי חבלה מוחית. עו"ד עידן קליימן לאחר בחירתו ישנה את החקיקה וידאג שנקבל טיפולים טובים יותר מאשר בארה"ב.

פרכטר רפאל
תאריך: 19/06/2018
כותרת: תודה לעידן.כל מילה בסלע.תודה

תוכן: כל יום לאורך שנים רבות.נכי צהל.סוחבים על גבם סבל רב הגיע הזמן.לפני שיהיה מאוחר.לא לזלזל בנכי צהל!!

עורבני
תאריך: 19/06/2018
כותרת: צריך לתת לעידן להגיע לתפקיד היו"ר

תוכן: חיים בר עשה ופעל וקידם ויש להודות לו על כך. כעת, המאבק למען נכי צה"ל צריך לעבור למישור התודעתי של המדינה ואזרחיה. זה מאבק שעו"ד עידן אמור וצריך להוביל. אני מקווה שחברי המחוזות יתעלו על עצמם ויבינו שצריך בראש הארגון להציב כעת את עידן. הוא המתאים למקום ולשעה.

נ. ברוך
תאריך: 17/06/2018
כותרת: תודה לעידן

תוכן: תודה לעידן על כל עזרתו לשיפור חייהם של נכי צה"ל.זה עשרות שנים שלא היה לנו,נכי צה"ל קול שקורא להפסיק את התקפות אגף השיקום על זכויותינו.אישית פגשתי את עידן מספר פעמים .בן אדם דואג וישר דרך.אני מקווה שהוא יהיה מנהיג האירגון בבחירות הבאות.
ולעידן,אישית, תשמור על לחץ הדם שלך-אחי גיבור ישראל.

יוא"ב
תאריך: 17/06/2018
כותרת: עידן לראשות האירגון

תוכן: היה צריך מזמן להעיף את חיים בר וחבריו הנהנתנים עם המשכורות הנפוחות. הגיע הזמן להחזיר את האירגון לשפיות כפי שהיה לפני שנים.

אליהו יוסף פעם צנחן תמיד צנחן
תאריך: 17/06/2018
כותרת: עידן יושב ראש הארגון שלי מאז ומתמיד

תוכן: כול הכבוד עידן
אני מקווה שתעשה סדר ותוביל את הארגון ( הנכים )לדרך חדשה .

יישר כוח

אבי!
תאריך: 15/06/2018
כותרת: הגיע הזמן להחליף את חיים בר

תוכן: הגיע הזמן שארגון נכי צה"ל יממש את ייעודו ויפעל לייצוג הנכים.
כיצד הגענו למצב שנכה בטלא מחליף רכב רפואי כל 3 שנים ונכה צהל כל 4 שנים?
שלא נדבר על פערי השתתפות בהחזקת הרכב...

יצחק קרידלר
תאריך: 13/06/2018
כותרת: כל הכבוד לעידן מאמין שבקדנציה הבאה יהיה היו"ר של הארגון

תוכן: אגף השיקום עוסק לאחרונה במקום לשקם את הנכים איך להפריט כל פעולה שהאגף עשה עד היום ע"מ "לחסוך בהוצאות" הדבר הגרוע והנבזי שעשו נתנו את הטיפול בחמי מרפא ל"אשת טורס" ו"השטיח המעופף" הליך זה נועד לחסוך אך במקביל אותם חברות עושות לכאורה קומבינות על חשבוננו הנכים הרגלים ולא ה"מקושרים"

סמואל אדמית
תאריך: 12/06/2018
כותרת: עידן הענק

תוכן: כל הכבוד לעידן אין עליו
מלא הערכה וכבוד לאיש.
יו"ר ארגון נכי צה"ל בפועל

דודו שילה
תאריך: 11/06/2018
כותרת: סליחה שניפצעתי

תוכן: בניגוד לעמדתך המלומדת,אני מבקש לבקש סליחה על פציעותיי. באמת לא היתה לי כוונה להיפצע,אך כך קבע הגורל-רבים מחבריי נהרגו ואני ניפצעתי.אני מאמין שאף לא אחד רצה להיפצע או למות..אבל כך יצא. אני מאמין שכלי המדידה המעריכים ערכה של כול פציעה אינם עדכניים ולא רלוונטים.כול פציעה גופנית נושאת בחובה גם פצע נפשי.האם מישהו מדד פעם את הפצע הנפשי באובדן חלק מהגוף או פגיעה כזאת או אחרת בגוף? לפיכך אני מבקש מחילה סליחה וכפרה על פציעתי..

לשרותך, נכה צה"ל