אתר זה משתמש בקבצי קוקיז אתר זה משתמש בקבצי Cookies כדי להתאים אישית תוכן ומודעות. למידע נוסף OK
X
אנא בחר את גודל הפונט הרצוי:
מועדון החברים של פורטל נכי צהלהכרה כנכהחמי מרפאייעוץ משפטיקנאביס רפואיטפסים להורדהרכב רפואיטבלאות תגמוליםטיפולים רפואייםזכויות והטבותארגון נכי צהלאגף השיקום
X סגירה
 

סופר-פארם זכתה במכרז לאספקת תרופות לנכי צה"ל

תוצאות מכרז אספקת התרופות פורסם: רשת הדראגסטור הגדולה סופר-פארם זכתה

נכי צה"ל הזכאים לטיפול מאגף השיקום מקבלים את התרופות שהם זקוקים, על-ידי שליח עד הבית. במהלך ה - 20 שנים האחרונות הייתה זו חברת טלפארמה שסיפקה את התרופות לנכי צה"ל. ביום רביעי (4.11.2020) פרסם משרד הביטחון את תוצאות המכרז לאספקת תרופות וחברת סופר-פארם, רשת הדרגסטור הגדולה בישראל זכתה במכרז.

כאמור, במהלך ה- 20 שנים האחרונות הייתה זו חברת טלפארמה שזכתה במכרז כל פעם מחדש וסיפקה את התרופות לכ- 15,000 נכי צה"ל שנזקקים לתרופות חודשיות קבועות. בחודש נובמבר 2019 פרסם אגף השיקום במשרד הביטחון באמצעות מנה"ר מכרז חדש, מכרז שהקיפו מוערך בכ- 150 מיליון שקל בשנה ואליו ניגשו כמה חברות מובילות במשק שהתחרו ביניהם ומול טלפארמה על אחד המכרזים הגדולים והנחשקים בשוק התרופות והאביזרים הרפואיים.

בסמוך לפרסום המכרז דאג ארגון נכי צה"ל להעביר לאגף השיקום את דרישותיו. כחלק מדרישות ארגון נכי צה"ל מאגף השיקום הוסכם כי החברה שתזכה במכרז תהא בעלת תשתית הפצה, תחזיק במלאי זמין של כל התרופות לתקופה של לפחות שלושה חודשים, כמו גם דרישות נוספות שנועדו להעניק לכלל נכי צה"ל שירות אמין, מהיר, מקצועי וזמין.

מכרז הספקת תרופות לנכי צהל

אספקת התרופות לנכי צה"ל

אספקת התרופות לנכי צה"ל נעשתה עד היום על ידי שימוש במחסן ראשי (מרלו"ג) בו מאוחסנות כל התרופות ובתוכו נמצא בית מרקחת ורוקח אחראי - אליו משודרים המרשמים ממחוזות אגף השיקום והרופאים המחוזיים. התרופות סופקו ישירות מהמחסן הראשי את בתיהם של נכי צה"ל על-ידי שליחים בפריסה ארצית.

לאחר זכייתה של חברת סופר-פארם, החברה תוכל להחליט אם ברצונה לשלוח את התרופות ממחסן ראשי או באמצעות סניפיה שנמצאים במרבית הישובים בארץ.

בשנים האחרונות רשת סופר-פארם משקיעה תקציבים ומשאבים גדולים במטרה להיות אחת החברות המובילות באספקת תרופות עד הבית. לצורך כך הקימה החברה מרלו"ג באזור עמק חפר שבשרון ולכן תוכל להשתלב במהירות ויעילות באספקת התרופות לנכי צה"ל.

קנאביס רפואי הוחרג מהמכרז

בנוסף לתרופות הרגילות גדל מידי חודש מספרם של נכי צה"ל שמשתמשים במוצרי קנביס רפואי. יחד עם זאת, ממשרד הביטחון נמסר כי מוצרי הקנביס לא שולבו במסגרת מכרז התרופות בשל אי הוודאות בנוגע לרפורמה ולרגולציה בתחום הקנביס הרפואי ולאור פסיקת בג"צ שהקפיאה את הרפורמה בתחום.

חברת סופר-פארם

סופר-פארם היא רשת הדראגסטור הגדולה בישראל בראשה עומד המנכ"ל ניצן לביא. רשת סופר-פארם הוקמה בתחילת שנות השמונים, היא מונה כיום למעלה מ- 256 סניפים בכל הארץ. בחנויות הרשת ניתן למצוא: בית מרקחת, תרופות, תוספי תזונה, מוצרי בריאות, קוסמטיקה, אופטיקה, טואלטיקה ומוצרי תינוקות.

במשך שנים רבות רשת סופר-פארם דואגת להעניק 10% הנחה על מוצריה (לא כולל תרופות מרשם ומבצעים) לנכי צה"ל ובתחום זה היא הייתה ונשארה חלוצה עד היום. אנו תקווה כי לאור חתימת ההסכם היפתח ערוץ נוסף לשיתוף פעולה והענקת מבצעים והטבות נוספות לנכי צה"ל.

מרשת סופר-פארם נמסר:

אנו נרגשים ושמחים לקחת חלק במערך השירות החשוב של אספקת תרופות וציוד רפואי עד הבית לנכי צה"ל. אנו ערוכים לתת שירות מקצועי ואיכותי בסטנדרטים הגבוהים ביותר.

ניצן לביא - מנכל רשת סופר-פארם | צילום: טל גבעוני

בתמונה: ניצן לביא, מנכ"ל רשת סופר-פארם (צילום: טל גבעוני) 


 

נותני חסות: