X
אנא בחר את גודל הפונט הרצוי:
ועדות רפואיות ועדות רפואיות רופאים מומחים רופאים מומחים מכונים רפואיים מכונים רפואיים הוראות אגף השיקום הוראות אגף השיקום ביטוח לנכי צה"ל ביטוח לנכי צה"ל הכפתור הכפתור
X סגירה
 

עידן קלימן חושף את האמת מאחורי אגף השיקום

יושב ראש מחוז תל אביב בארגון נכי צה"ל נאבק למען הפצועים

יו"ר מחוז תל אביב יפו והמרכז עו"ד עידן קלימן בתוכנית "המערכת", משתף את הציבור וחושף את האמת מאחורי חוסר הדיוקים ולעיתים ההטעיות המכוונות של משרד הביטחון במגעיו עם חיילי צה"ל הפצועים ונכי צה"ל הוותיקים.

במסגרת תוכנית התחקירים של מיקי חיימוביץ, "המערכת" ששודרה ב-18.12.2014, התראיין עו"ד עידן קלימן, יו"ר מחוז תל אביב יפו והמרכז בארגון נכי צה"ל וחשף בפני הציבור כיצד משרד הביטחון מערים קשיים על פצועי צה"ל ומסתיר מהם מידע לגבי מימוש זכויותיהם, כולל חלק נרחב מהלוחמים שנפצעו במבצע "צוק איתן" (2014).

באגף השיקום של משרד הביטחון מונעים מאנשים שלחמו למען המדינה ואשר הקריבו מגופם ונפשם לממש את זכויותיהם.

מדינת ישראל מתחמקת מאחריותה כלפי לוחמיה ולוחמותיה, מביאה את פצועי צה"ל שנפגעו במערכות ישראל, באימונים ומבצעים להילחם על זכויותיהם במה שאנו מכנים "המלחמה שבאה אחרי המלחמה".

 

כתבות שאולי יעניינו אותך


המלצות ותגובות
כותרת:
שם:
תוכן:
אנא הזן את המספר מאתיים חמישים ושתיים:
אבירם
תאריך: 03/02/2019
כותרת: ביזיון מערכת ללא חמלה

תוכן: כמעט שנה בני בשיקום תה"ש, כל המערכת שקוראים לה צבא . מטפלים אח ורק במי שקרוב לצלחת שערוריה תחשבו אלפי פעמיים לפני שאתם שאתם מתגייסים ,ברגע שחייל נפצע הצבא שולח אותו לקיבינמט יש המון ביוקרטיה והתעללות בחייל ובהורים אין בצה"ל קצני נפגעים ברמה רובם תתי . כך שצריך לא להתגייס לקרבי...
שלא נדבר על כל הוועדות ולאחר מכן שולחים את אותו חייל לקב"ן וכל חייו נדפקו... למה ?אתם לא מפחדים יש אלוהים בשמים...

דני
תאריך: 12/05/2016
כותרת: הביזיון המזעזע

תוכן: לדעתי הרבה חברה צעירים צריכים להתחיל לחשוב טוב אם בכלל כדאי לשרת את המדינה שכך מתעללת בפצועיה ובנכים שהקריבו כל כך הרבה מעצמם וחייהם כבר לא מה שהיו ,או פשוט להתקפל ולעבור לחיות במקום אחר בעולם ,, פשוט הביזיון מטריף ,והכל הכל ממניעים של כסף ושחיתות , פשוט לחשובהייטב אם כדאי להתחיל לשרת כחייל קרבי ואם בכלל ,או פשוט לעזוב את הארץ ,אם כך מתעללים בנכי צהל ,

אורלי פלטנר
תאריך: 07/01/2015
כותרת: העברת תפקיד לחיילים דרך סעיף "אי התאמה" מקב"ן במקום מרופא

תוכן: מנסיוני כאם לחיילת שסבלה מסחרחורות והקאות מול המכ"ם , תופעה המכונה "motion sickness", הבנתי שקיימת בעיה עם העברת תפקיד בצבא עקב בעיה רפואית. במשך 3 חודשים נאבקנו עם הצבא כדי שבתי תעבור תפקיד במסגרת אי התאמה על בסיס רפואי ולא דרך קב"ן. (למרות שלא התכונו לתבוע כלום). בידי היו 3 חוות דעת מרופאים מומחים והצבא פשוט דחה אותן. בסופו של דבר ולמרות שהגעתי פעמיים לנציב קבילות חיילים ולפר"ח - הכריחו את בתי לצאת דרך קבן על אי התאמה, וזאת כנראה כדי שלא יהיה סיכוי לתביעת נזיקין עתידית.

מני
תאריך: 06/01/2015
כותרת: מערכת התרעה לרכב

תוכן: ישנם שני חברות בישראל שמתקינות מערכת התרעה לשמירת מרק סטיה מהנתיב .. מערכות אלו מאוד חשובות לנכי צהל ..למה ארגון נכי צהל לא דואג מול אגף השיקום
שהמערכות האלו יותקנו ברכב לאלתר .. אלו מערכות מצילות חיים ...

רוני
תאריך: 03/01/2015
כותרת: תשלום עבור ארגון נכי צה"ל

תוכן: תמוה בעיני מדוע נכה שמקבל תגמול של 300-400 ש"ח משלם לארגון 65 ש"ח שמהווים כ-20% מהתגמול בעוד נכה שמקבל 5000ש"ח משלם את אותם 65 ש"ח שמהווים כ-1.5% מהתגמול. האם אופי וגודל הפציעה הוא הקריטריון?

איציק
תאריך: 02/01/2015
כותרת: התעלעלות כרונית

תוכן: זה לא מהיום ,בושה בושה בושה.
אני שמונים שנים אחרי וזה לא נגמר,פשוט לא נגמר
בכל מה שהם יכולים לעלעל אותנו הם יעלעלו.
בושה בושה בושה

אנונימי
תאריך: 02/01/2015
כותרת: ללא כותרת

תוכן: כול הכבוד עידן

אור
תאריך: 02/01/2015
כותרת: הנחות לכל הנכים בלי אפליות חשמל מים וכו ללא קשר ל%

תוכן: יש מצב נתון של נכים אם אחוזים נמוכים שנשכחים ולא מקבלים הנחות כמו כל הנכים .
כמו שכל הנכים מקבלים הנחה בארנונה אז כל הנכים יקבלו הנחה בחשמל ובמים וכו .זה שיש לנו אחוזים נמוכים לא אומר שאנחנו מחוץ לתמונה .מאחל לכולם רק בריאות .

עופר לב
תאריך: 01/01/2015
כותרת: אגף השיקום בגלל ניגוד ענינים,,אינו מסוגל לפעול לטובת הנכים

תוכן: אגף השיקום,הוקם לטובת שיקום ושמירת כבודם של אלה שנתנו את בריאותם לטובת המדינה.
כמו כל דבר טוב במדינה,הרעיון מצוין,הביצוע אפס.
אין ארגון שיכול להיות המטפל והמשקם,ולדאוג לכל מחסורם של הנכים/ות.
ובאותו הארגון,יש להחליט על זכאות,על אחוזי נכות,ועל בדיקת מתחזים.
אגף השיקום יש בו אני מניח אנשים טובים,אך לא יתכן לתפקד כאשר חלק מהארגון צריך ללכת ימינה וחלק שמאלה(בלי לדבר על פוליטיקה).ונוסיף לזה שכל תקופה קצרה בא מישהוא לנוח בתור המנהל,ובנוסף מנהלי מחוזות שנמצאים בתפקידם לא בגלל הכישורים אלא בגלל...,ויותר גרוע אינם מתחלפים.
ועל כל הערמה הזאת,אין לנו ארגון נכי צה"ל,מתפקד שישמור על כל מה שמגיע וכ"ו..בריאות לכולם/ן בכל מקרה

משה
תאריך: 01/01/2015
כותרת: הוועדות הרפואיות

תוכן: פרופסור ידוע שאצלו אני מטופל קבע שיש אצלי החמרה בדלקת הפרקים .כשאמרתי לו שאני מתכוון לגשת לוועדה רפואית,אמר לי שאין לי סיכוי בוועדה מניסיון. נגשתי בכל זאת לוועדה ושם בדק אותי פרופ' נהיר שאמר שאין החמרה והצילומים תקניים.ביקשתי וועדה עליונה ושם בדק אותי רופא רמוטולוג שהיה סטג'ר אצל פרופ' נהיר מה אתם חושבים שקרה .?
זהירות על תיגשו לוועדות הנ"ל זה הכל "מכור".

עו"ד מאיר ממן
תאריך: 31/12/2014
כותרת: גילית את אמריקה

תוכן: בוקר טוב אליהו, גילית את אמריקה!

הדברים אינם חדשים, התנהלות זו לא נולדה אתמול והיא קיימת במשך שנים רבות.
אני נכה צה"ל 20 שנה ומכיר היטב את המערכת, יתרונותיה וחסרונותיה.

אין ספק שהמערכת מסואבת, עמוסה בלי פרופורציה. וישנה ביורוקרטיה עצומה על כל שטות, שיכולה להתיש כל אדם נורמלי.

נגד הסיאוב, העומס הבלתי נסבל והאטימות הזו אתם צריכים לפעול.

אין פתרון קסם. מדובר בעבודה קשה וסיזיפית, שדורשת הרבה משאבים, גם משאבים נפשיים, שלהרבה נכים אין אותם, ולא יהיו אותם.

אני מקווה שמחנכיך ברנה קסין הטמיעו בך את הכוחות והנחישות להיאבק במערכת זו, שהינה חזקה ועצומה, ושום ספין או כתבה לא יעשו בה סדר אחת ולתמיד.

בהצלחה.

אושרי מנחם
תאריך: 31/12/2014
כותרת: הכתבה

תוכן: עם כל ההערכה שלי לעידן קלימן ..הבעיה הינה שאין מי שדואג לנכי צהל יותר ..פשוט נזרקנו החוצה ..ההנחה במיים עדיין לא הגיעה לנכים כנל גם ההנחה בחשמל ..
ודבר נוסף לתושבי ת"א .. אגרת השמירה ההנחה היא כמעט לכל הנכים .. רק לא לנכי צהל .. אנחנו לא כלולים בכתגוריה של נכים .. אלה נכי צהל שבדרך כלל לא מגיע להם שום הנחה .. בקרוב יעלו את שנות החלפת הרכב כנראה לארבע שנים ואו חמש שנים ..הרעה בזמן החלפת הרכב ..קובעים לך מחיר מחירון לרכב פחות 6% .. וזה המחיר שתשלם עבור הרכב החדש ואגף השיקום ישלים את ההפרש ..וזה לא מעניין אותם באם אתה לא יכול למצוא קונה במחיר שנקבע ע"י אגף השיקום ..אם אתה רוצה להחליף את הרכב וצריך להשלים את ההפרש .. אז תקח הלוואה .. שזה אומר אתה תהיה חייב כל חייך לשלם עבור ההלואה ..או שלא תחליף את הרכב .. לפחות באם היו לוקחים את המחירון של הרכב ומפחיתים לא 6% אלה 15% ואו 20% כמו שאתה רוכש רכב מליסינג ואו חברת השכרה אוליי זה היה נותן מרווח נשימה .. ומה עם הארנונה .. למה לא דואגים לקבל הנחה יותר ריאלית להיום ..ומה עם החזקת הרכב שהרבה נכים יושבים בבית היות והדלק יקר בשביל לצאת יותר מהבית ..ויש עוד הרבה זכויות שועדת גורן מקצצת ללא תגובה של ארגון נכי צהל .. שדואג רק למשכורות שמנות ושהנכים לא הכי חשוב לדאוג להם .. שידאגו לעצמם

יהודה קפלן
תאריך: 31/12/2014
כותרת: זה יבלע בקול ענות חלושה. לאיש לאיכפת

תוכן: כפי שנאמר, בוועדות יושבים בעלי עניין שמקבלים הנחיות כיצד להתיש את אנשי שרותי הביטחון הפצועים. אין שום יחס לחוות דעת של רופאים מומחים יהיה מספרם אשר יהא שקובעים אחוזים X אך הוועדה תחליט אחרת כי זה לא עונה לצרכים ולתקציב הכספי של "מומחים" כלכליים במשרד הביטחון. כול העניין הוא כסף ותו לא.

עוזי
תאריך: 30/12/2014
כותרת: תגמולים

תוכן: זה כבר שנה שאני מחכה לוועדה רפואית בשל פגיעה בכתף תוך כדי שרות בצה"ל, חוץ מזה שאני כבר נכה צהל כי נפגעתי בשמיעה ,ואני נושה איתי מכשירי שמיעה כבר שנתיים ...
משרד הביטחון עדיין לא קרה לי וכול הזמן אוספים חומר כתירוץץץ...

יעקב בנדר
תאריך: 29/12/2014
כותרת: אגף השיקום

תוכן: עידן, אתה האיש. אף אחד מקודמיך לא חשף ברבים את עוצמת ההתעללות של אגף השיקום בנכי צהל נפגעי מערכות ישראל.

לשרותך, נכה צה"ל