אתר זה משתמש בקבצי קוקיז אתר זה משתמש בקבצי Cookies כדי להתאים אישית תוכן ומודעות. למידע נוסף OK
X
אנא בחר את גודל הפונט הרצוי:
מועדון החברים של פורטל נכי צהלהכרה כנכהחמי מרפאייעוץ משפטיקנאביס רפואיטפסים להורדהרכב רפואיטבלאות תגמוליםטיפולים רפואייםזכויות והטבותארגון נכי צהלאגף השיקום
X סגירה
 

פטור מארנונה לעסקים

פטור מארנונה לעסקים לנכים בעלי פטור ממס הכנסה

תחילתה של סאגה

את עורכת הדין שרה שי יצא לנו להכיר לפני מספר שנים, מאז נקלע בעלה שי דוד ז"ל, בעלה נכה צה"ל בדרגת נכות 100%+ לסאגה משפטית עם עיריית נצרת.
דוד ז"ל מספרת שרה רצה רק להרגיש בן אדם – עיוור, קטוע רגל, אבל רצה להמשיך, עם עגלה של נכים הובא  למסגרייה שהייתה כל עולמו.

אבל את העירייה זה לא עניין – למרות שראשי ערים רבים מעניקים פטור לנכים בדרגות נכות אלו, עיריית נצרת רצתה להכניס את ידה לכיסו של דוד ז"ל למרות שידעה שהעסק שימש עבורו יותר תעסוקה מאשר הכנסה.

לאחר פטירתו של דוד שי ז"ל החליטה רעייתו עו"ד שרה שי, להילחם למען כלל ציבור הנכים בישראל, מלחמה שתאפשר לנכים רבים לפטור מארנונה לעסק, מלחמה שתחזיר לדוד ז"ל את הכבוד שנלקח ממנו בחייו.

ארגון נכי צה"ל סירב לעזור

אף אחד לא רצה לעזור, לא עורכי הדין ובמיוחד לא נציגי הארגון שרק לאחר שנים הצטרפו ובפועל פרט לסכומים לא הגישו כלום. עורכת הגין שרה שי עשתה את העבודה השקיעה ימים ולילות וממון רב.

הם רוצים את הבכורה

עכשיו לאחר שהצליחה וניצחה מגיע ארגון נכי צה"ל ומנסה לקחת את הבכורה.

אומרת לנו עורכת הדין שרה שי :

"זה כואב שפתאום הם אומרים שזה רק הם ועורכי הדין..... גם אני עורכת דין וכל העבודה אני עשיתי. 13 שנים סבלתי , רק הייתי חייבת שם של משרד גדול בעליון ולכן פניתי לפרופ' ביין.

הארגון ובמיוחד היו"ר חיים בר  ביקשו ממני לרדת  מהנושא כי אני מקלקלת לכל הנכים בטענה שהם מסדרים באופן פרטני הנחות. לא מדובר בהנחה זה חוק וזה פטור לא לכולם מגיע וזה חובה לציין רק מי שממציא ממס הכנסה שבאותה שנת מס לא היה חייב במקדמות. חובה לציין זאת ואיש לא מציין....

פתאום עתה בארגון  קופצים ומתהדרים. אני שילמתי את כל  ההוצאות מביטוח החיים שקבלתי, הארגון בזמנו הסכים להעניק לי אישור לקבל מקדמה קטנה אך לא סייע מעולם. כדי לשלם אגרה לבית המשפט.

האם יהא מי שיחזיר לי היום  את ביטוח החיים של דוד ?  או שכולם ייהנו מהפטור וישכחו מי שילם בדם יזע ודמעות.

בכתב שתכינו העלו את זכרו של דוד 100+ עיור וקטוע רגל שרצה להמשיך להרגיש בן אדם ועם עגלה של נכים הובא  למסגרייה שהייתה כל עולמו.

לא היו לי נכסים זה מה שהיועצת המציאה  לקחה מסגריה אחת  וחילקה לתאים. כדי להציג אותנו כבעלי נכסים. 

מדובר במסגרייה אחת ובית. בקושי שרדנו את הפגיעה הקשה של דוד  את העיקולים ועוגמת הנפש.

עתה כולם מבקשים לגזול את ההצלחה. אז אנא הזכירו  את דוד אדם אציל נפש ישר דרך ששילם כל השנים את הארנונה עד שפטרו אותו  ואז עו"ד צעירה שנפגעה כשננזפה בבית משפט בו סייעתי לאדם ערירי התחילה מלחמת חורמה כנגדי אני ביטלה את כל הפטורים ונלחמה אישית בי.

ביטלה את שם העסק שי דוד עיבוד מתכת  והחלה לציין שי שרה , כדי לבטל את הפטורים.  בעתירה המנהלית בבית המשפט המחוזי הייתה החלטה לטובתי כי לא מדובר בהנחה אלה בפטור ואסור לבטל פטור שניתן כחוק ואסור לחייב בריבית והצמדה. אבל נקבע שס6א' הינו רק למי שיש עסק בבית ועל החלק הזה נלחמתי שנים על שנים. וגרמה נזק גם לאחרים. בעקבות פסק הדין שלנו החלו עיריות שנתנו פטור לבטל אותו - ראו גדי כץ באילת (היה ראש העיר בזמנו)  עו"ד עומר יעבץ, עו"ד שבמחוזי בתל-אביב קיבל פטור. ועתה עירית רמת גן  מסרבת  ונלחמת איתו.  רמי מידן רואה חשבון קטוע יד. בכפר סבא. ועוד ועוד.......

זה לא סיפור קל  וחובה לתת קרדיט למי שנלחם.

היום אותה עורכת דין אולגה גורדון מבקשת לקבל חסינות עובדת ציבור בתיק נזיקין שפתחתי לפני מספר שנים כנגד ההתעללות שלה.

היא הפסידה בשלום, היא הפסידה בערעור במחוזי, ועתה פנתה לבקשת רשות ערעור לעליון. הדיון יתקיים ב 11-1-112 ,היועץ המשפטי הצטרף לתביעה  וכך הפרקליטות הם מבקשים להגן על עורכי הדין שעושים שימוש לרעה בתפקידם.

וזאת המשך המלחמה שלי. אני טרם סיימתי   ועדיין קיים תיק בעליון באותו עניין אני תקווה שגם בו אזכה. שבעלי תפקידים לא יעשו שימוש לרעה במשרות שלהם. בכל הזדמנות שבאה להם.  אשמח אם משהוא יעזור לי בנושא זה לפחות בתודה מראש

שרה שי, עו"ד העוררת בתיק 

לעיון בפסק הדין של בית המשפט העליון - לחצו כאן >>>>


 

נותני חסות: