X
אנא בחר את גודל הפונט הרצוי:
ועדות רפואיות ועדות רפואיות רופאים מומחים רופאים מומחים מכונים רפואיים מכונים רפואיים הוראות אגף השיקום הוראות אגף השיקום ביטוח לנכי צה"ל ביטוח לנכי צה"ל הכפתור הכפתור
X סגירה
 

ריפוי בעיסוק ושיקום היד

דגנית כץ - מרפאה בעיסוק מומחית לשיקום היד

מהו ריפוי בעיסוק

המקצוע  ריפוי בעיסוק,  בעידן המודרני,  מעניק עתיד אופטימי לאנשים שבעבר נאלצו לוותר על עצמאות ועל חיים מלאים, בשל מוגבלויות שונות.

הריפוי בעיסוק מתווה דרך, המאפשרת לכל אדם להתמודד או לעקוף את מוגבלויותיו ועל ידי כך לזכות באיכות חיים טובה ומספקת, החל מהתיפקודים היומיומיים וכלה בחיים האישיים, בעבודה ובשעות הפנאי .

הטיפול כולל את הערכת היכולת התיפקודית, הבנת צרכיו של האדם ורצונותיו, הדרכה, טיפול, התאמת עזרים והתאמת הסביבה.

אנשים, שסובלים ממוגבלויות פיזיות, בכל גיל ומכל סיבה, יכולים לשפר את תיפקודם ע"י ליווי מסור, מקצועי, ומדוייק של מרפא/ה בעיסוק.

מהי מומחיות בשיקום היד

מרפא בעיסוק נדרש ללמודי תואר אקדמי, עם הכשרה מיוחדת בתחומי ההתמחות. כמומחית בשיקום היד, בעלת  20 שנות ניסיון מעשי וכמרצה באוניברסיטת חיפה,  הטיפול שאני מציעה הינו באיכות הגבוהה ביותר שקיימת היום.  אינספור תהליכי שיקום מוצלחים, אותם הובלתי בבתי חולים ובמוסדות רפואיים שונים, כמו גם באופן פרטי, היקנו לי  מיומנות ייחודית בטיפול בבעיות הגפה העליונה. מומחיות זו מאפשרת לי לבנות תוכנית שיקום וטיפול, המותאמת באופן מדוייק לצרכי הלקוח, במצבים הנובעים מפגיעה, מחלה או עיוות.

השירות אותו אני מציעה

עם תחילת הטיפול אני מבצעת הערכה מקיפה שכוללת: טווחי תנועה, כוח, תחושה וקואורדינציה.  במהלך הטיפולים מבוצעות הערכות חוזרות, במטרה לבדוק את יעילות הטיפול  ולאפשר שינוי במטרות, בהתאם לצרכים המשתנים.

מגוון רחב של טכניקות טיפול משמש אותי להשגת היעדים והמטרות שנקבעו, תוך שמירה על קשר הדוק עם הרופא המפנה ואנשי מקצוע נוספים כמו: פיזיותרפיסטים, עובדים סוציאליים ועוד.

ברוב הפגיעות נדרש טיפול מיידי, על מנת להחזיר את המטופל לתיפקוד מקסימאלי.  השירות שלי מותאם לכך, תוך התחשבות באבחנה ובדחיפות הטיפול הנדרש.

הריפוי בעיסוק כולל הבנת היבטים מנטאליים, נפשיים ורגשיים, כמו גם יכולת להתחבר למטופל, למוטיבציה שלו ולעוצמות הנפש שלו.  אני מאמינה כי חלק מיצירת אווירה תומכת ומרגיעה, הוא שיתוף המטופל בתהליך קבלת ההחלטות על דרכי השיקום.

ניסיוני רב השנים, צייד אותי בשפע של כלים אינטואיטיביים, מעבר לכלים המקצועיים. סיפורי הצלחה מדהימים הרחיבו את הבנתי ויכולותיי, ומגוון המטופלים, שבהם נתקלתי ודרכי התמודדותם, היקנו לי את הרגישות להבנת הדרכים השונות, שבהן ניתן לקדם כל מטופל כאינדיבידואל.

ערך מוסף ללא תשלום נוסף

לרבים מהמטופלים ניתנת הבחירה. מצויידים בטופס התחייבות, הם יכולים לבחור לפנות לבית חולים או לקליניקה פרטית.  היתרון הגדול בקליניקה הפרטית הוא הידיעה מי בדיוק מטפל בך, מה הניסיון שלו ובאיזה אקלים ואווירה מתבצע הטיפול.

הטיפול שאני מעניקה כולל: שיפור תיפקודי  היום יום הבסיסיים והמורחבים , שיפור כישורי עבודה, העברת דומיננטיות ליד הנגדית, התאמת אביזרי עזר, יעוץ להתאמת תנאי דיור/ סביבת העבודה, חוות דעת לגורמים משפטיים והדרכת מלווה ו/או בני משפחה.

מועדי הטיפול גמישים ומותאמים לצורכי המטופלים.

המקום נגיש לנכים בכיסאות גלגלים, עם חניה חופשית בשפע וקווי תחבורה ציבורית בקרבת מקום.

לתאום תור יש להצטייד בהפניה מרופא מטפל ובטופס התחייבות מקופ"ח או ממשרד הביטחון.

דגנית כץ - מרפאה בעיסוק
מומחית לשיקום היד ויעוץ ארגונומי
 

 

כתבות שאולי יעניינו אותך


המלצות ותגובות
כותרת:
שם:
תוכן:
אנא הזן את המספר שלוש מאות שישים ותשע:
לשרותך, נכה צה"ל