אתר זה משתמש בקבצי קוקיז אתר זה משתמש בקבצי Cookies כדי להתאים אישית תוכן ומודעות. למידע נוסף OK
X
אנא בחר את גודל הפונט הרצוי:
מועדון החברים של פורטל נכי צהלהכרה כנכהחמי מרפאייעוץ משפטיקנאביס רפואיטפסים להורדהרכב רפואיטבלאות תגמוליםטיפולים רפואייםזכויות והטבותארגון נכי צהלאגף השיקום
X סגירה
 

איך עושים ביטוח רכב ללא עבר ביטוחי

כיצד לשמור על הנחת העדר תביעות

ברוב המקרים, נהגים חדשים, בפרט צעירים, מוציאים רישיון ואז הם מתחילים לנהוג על הרכב של ההורים שלהם. לשם כך, ההורים מצרפים אותם לפוליסות ביטוח קיימות, ובהתאם חברת הביטוח משנה את פרטי הפוליסה על מנת שהיא תתאים למבנה החדש בו נכלל גם נהג חדש, צעיר. 

אך ישנם מקרים בהם נהגים חדשים מקבלים או רוכשים רכב, ואז עליהם לעשות פוליסה בעצמם. במקרה כזה, הרי שהם נמצאים בסטטוס ייחודי, נטול עבר ביטוחי. מה שיכול להשפיע במידה מסוימת על תמחור הפוליסה והתנאים שלה. 

מה זה עבר ביטוחי ובאילו מקרים זה יכול להשפיע?

בשביל להבין איך עושים ביטוח רכב ללא עבר ביטוחי, צריך להבין תחילה מה זה ואיך זה משפיע על פוליסת הביטוח שלנו. 

בעיקרון, כל חברת ביטוח אשר מוכרת ביטוח רכב, בוחנת את העבר של בעל הרכב על מנת להחליט כיצד לתמחר את הפוליסה שהיא משווקת לו. למשל, אם בעל רכב מסוים עשה הרבה מאוד תאונות וזה השפיע על עלויות חברת הביטוח בעבר, אזי סביר להניח שהיא תגבה מחיר גבוה ממנו. אם יש לו עבר נקי, נטול תביעות והוא לא ביקש לממש את הפוליסה, אז התמחור יהיה הרבה יותר נמוך באופן טבעי. 

חברת הביטוח צריכה להשתמש בכלים שונים בשביל לתמחר את הפוליסות שלה, במקרה של ביטוח רכב, אז באופן טבעי אחד הכלים שישמשו אותה יהיו העבר הביטוחי של הנהג. חשוב להדגיש, זה נכון במקרה של ביטוח מקיף וביטוח צד ג', זה פחות תקף במקרים של ביטוח חובה. 

חשוב להדגיש, עבר ביטוחי יכול לגרום גם לעלייה בעלות הפוליסה, אך הוא יכול גם לעזור לקבל הנחות במובנים רבים. לכן יש לו משמעות במובנים רבים מבחינת בעלי רכב. 

מה עושים כשאין עבר ביטוחי?

הבשורה הטובה היא, גם מי שאין לו עבר ביטוחי יכול לרכוש פוליסות ביטוח מקיף או צד ג'. תהיה השפעה על הפרמיה של המקיף ולא תינתן הנחה על העדר תביעות, אך עדיין יש אפשרות לרכוש את הפוליסה.

הבשורה הפחות טובה היא, במקרים רבים, באופן טבעי, נהגים צעירים שאין להם עבר ביטוחי, אין להם ניסיון בנהיגה, מהווים סיכון גבוה יותר עבור חברות הביטוח ולכן ייתכן והם ישלמו מחיר גבוה יותר מאשר נהגים ותיקים עבור פוליסת ביטוח. 

לכן זה משתלם לפנות לאתר Wobi סוכנות ביטוח דיגיטלית המובילה בהשוואה ורכישת ביטוחים ולקבל שם את כל המידע אודות פוליסות ביטוח רכב, בפרט לעשות דרך האתר סקר שוק בין חברות הביטוח השונות, לגבי פוליסות ביטוח עבור נהגים שאין להם עבר ביטוחי. כך יהיה אפשר ליהנות מעלויות נמוכות יחסית של פוליסות. באמצעות השוואת מחירים, ניתן לדעת איזו חברה גובה הכי מעט, וכן ניתן להתמקח בצורה טובה יותר על מחיר הפוליסה. 

*** שימו לב חובת הצהרת אמת היא תנאי מהותי בכל חוזה לרבות ביטוח לרכב 


 

נותני חסות: