X
אנא בחר את גודל הפונט הרצוי:
ועדות רפואיות ועדות רפואיות רופאים מומחים רופאים מומחים מכונים רפואיים מכונים רפואיים הוראות אגף השיקום הוראות אגף השיקום ביטוח לנכי צה"ל ביטוח לנכי צה"ל הכפתור הכפתור
X סגירה
 

בית קיי בנהריה סוגר את שעריו - אך ימשיך להעניק טיפולי פיזיותרפיה

החלטה אמיצה של יו"ר ארגון נכי צה"ל עו"ד עידן קלימן, כחלק משיקומו הכלכלי של הארגון

בית קיי נהריה

 

ההנהגה החדשה של ארגון נכי צה"ל בראשותו של עו"ד עידן קלימן, "הפשילה שרוולים" מיד עם כניסתה לתפקיד והתחילה בתהליך שיקומו של ארגון נכי צה"ל. תהליך כואב שמטרתו, כפי שמצהיר קלימן, "החברות והחברים בראש סדר העדיפויות".

כחלק מתהליך השיקום הכלכלי של ארגון נכי צה"ל, הגיעה הנהגת הארגון להחלטה אמיצה - לסגור את "בית קיי" בנהריה ללינה והארחה, אך להשאיר את טיפולי הפיזיותרפיה וההידרותרפיה לרווחת פצועי צה"ל באזור הגליל המערבי.
 

לדברי יו"ר ארגון נכי צה"ל עו"ד עידן קלימן:

"בית קיי סובל ב- 10 שנים האחרונות מגירעונות ענק, רק לאחרונה הגיע הגירעון של "בית קיי" לסכום בלתי נתפס של כ- 5 מיליון ש"ח.... מדובר על כספים שבמקום שישמשו לרווחת חברות וחברי ארגון נכי צה"ל, מתבזבזים על גירעונות... מטרתי כיושב ארגון נכי צה"ל להעביר את התקציבים לטובת רווחת חברי ארגון נכי צה"ל

לדברי מנכ"ל ארגון נכי צה"ל אבי לרמן:

"מיד עם כניסתי לתפקיד התחלתי לבדוק את מצבו הכלכלי של ארגון נכי צה"ל. באופן יוצא דופן, מצבו הכלכלי של בית קיי זעק לשמים... מדובר על גירעונות כספיים שארגון נכי צה"ל לא יכול להמשיך לממן. זו החלטה כואבת אך בלתי נמנעת..."

טיפולי פיזיותרפיה בבית קיי

כאמור, בית קיי נסגר להארחה בלבד.

מכון הפיזיותרפיה של בית קיי ימשיך לפעול כרגיל ולהעניק טיפולי הידרותרפיה ופיזיותרפיה לפצועי צה"ל המתגוררים בגליל המערבי.

מועדון החברים בבית קיי ימשיך את פעילותו, לרווחת החברים.

בית קיי בנהריה - מחשבים מסלול מחדש

"בית קיי" בנהריה שימש כבית הבראה והארחה לנכי צה"ל. בית קיי הוקם בשנת 1958 על שטח של 40 דונם של מדשאות ירוקות, פינות ישיבה וגישה מלאה לנכים ועד לתחילת שנות האלפיים היה אחד ממקומות הנופש המועדפים לנכי צה"ל באזור הצפון.

אלא שמאז תחילת שנות האלפיים ועד היום הלך ודעך המקום וכיום נכי צה"ל מעדיפים לצאת לחופשה במלון בדרגת תיירות טובה, על פני אירוח ב"בית קיי" נהריה.

כאמור, התהליך התחיל כבר לפני יותר מעשור ובשנת 2011 פרסמנו בפורטל נכי צה"ל את המאמר: : בית קיי בנהריה - עבר והווה - האם יש גם עתיד? למאמר צורף בזמנו העתק מדוח מבקר הארגון שהצביע על גירעונות הולכים וגדלים והציע להנהגת ארגון נכי צה"ל הקודמת לעשות חושבים:

"...  ייטיבו הארגון והעומדים בראשו לעשות אם ישכילו לעצור, ולו לרגע קט, לעשות חושבים ולקיים דיון מעמיק ורחב היבטים על מטרותיו, ייעודו העכשווי, עתידו, מקורות מימונו וצרכי ניהולו והתנהלותו על בית קיי...."

הנהגה חדשה ואמיצה

בחודש יולי 2019 נבחרה בארגון נכי צה"ל הנהגה חדשה ששמה לה למטרה להחזיר את ארגון נכי צה"ל לחברות ולחברים.

סגירת "בית קיי" בנהריה היא החלטה חשובה ואמיצה, החלטה שמובילה את ארגון נכי צה"ל לעידן חדש – עידן של אחריות כלכלית, בו משאבי הארגון יופנו לרווחתם של החברות והחברים.
 

 

כתבות שאולי יעניינו אותך


המלצות ותגובות
כותרת:
שם:
תוכן:
אנא הזן את המספר שלוש מאות שישים ותשע:
שמעון כ.
תאריך: 20/01/2020
כותרת: כואב אבל חיוני

תוכן: אכן החלטה אמיצה וכואבת ,אבל זה כמו לרפות חולה צריך להכאיב ,אבל בסוף יוצאים בריאים מהתהליך .

בית קיי לא יוכול להתחרות בשירותים ובאירוח עם בתי המלון. כך שעדיף עכשיו לקחת את הכסף ולתעל אותו לדברים חשובים לארגון. אולי להנגיש שירותים לפריפריות במקום לנדוד למרכז.יש עוד הרבה דברים שאפשר לעשות עם הכסף שיתפנה.
יישר כח

מוטי דהאן
תאריך: 19/01/2020
כותרת: בית קיי

תוכן: אני ומשפחתי התרגלנו למקום שנים רבות, האים יהיה תחליף במקום עבור נכי צ.ה.ל תודה ויום טוב.

אלי סמואל
תאריך: 15/01/2020
כותרת: סופטוב הכל טוב

תוכן: הגיע הזמן החלטה נבונה. בתור תושב הגליל המערבי כאב הלב לראות את הבזבוז המשווע שנוצר והיה קיים בבית קיי.

פדידה עליזה
תאריך: 13/01/2020
כותרת: בית קיי

תוכן: בית קיי בעל פוטנצייל אדיר אך החדרים
לא ראויים למגורים והמחירים של האירוח מאוד יקרים

אבי
תאריך: 13/01/2020
כותרת: רעיון טוב

תוכן: מתקן מיושן דומה לאכסנייה.
בתי מלון בארץ נותנים יותר במחירים יותר אטרקטיביים.

עפר
תאריך: 09/01/2020
כותרת: אכן החלטה אמיצה!

תוכן: טופלתי שם בסוף שנות השבעים סוג של פנינת חמד,חבל שכך. לזכותו של עידן שאכן לקח החלטה. התשלום גדול מידי בשביל להנציח זכרונות . נקווה שגם החלטה נכונה חזק ואמץ

לשרותך, נכה צה"ל