אתר זה משתמש בקבצי קוקיז אתר זה משתמש בקבצי Cookies כדי להתאים אישית תוכן ומודעות. למידע נוסף OK
X
אנא בחר את גודל הפונט הרצוי:
מועדון החברים של פורטל נכי צהלהכרה כנכהחמי מרפאייעוץ משפטיקנאביס רפואיטפסים להורדהרכב רפואיטבלאות תגמוליםטיפולים רפואייםזכויות והטבותארגון נכי צהלאגף השיקום
X סגירה
 

בית קיי בנהריה סוגר את שעריו - אך ימשיך להעניק טיפולי פיזיותרפיה

החלטה אמיצה של יו"ר ארגון נכי צה"ל עו"ד עידן קלימן, כחלק משיקומו הכלכלי של הארגון

בית קיי נהריה

 

ההנהגה החדשה של ארגון נכי צה"ל בראשותו של עו"ד עידן קלימן, "הפשילה שרוולים" מיד עם כניסתה לתפקיד והתחילה בתהליך שיקומו של ארגון נכי צה"ל. תהליך כואב שמטרתו, כפי שמצהיר קלימן, "החברות והחברים בראש סדר העדיפויות".

כחלק מתהליך השיקום הכלכלי של ארגון נכי צה"ל, הגיעה הנהגת הארגון להחלטה אמיצה - לסגור את "בית קיי" בנהריה ללינה והארחה, אך להשאיר את טיפולי הפיזיותרפיה וההידרותרפיה לרווחת פצועי צה"ל באזור הגליל המערבי.
 

לדברי יו"ר ארגון נכי צה"ל עו"ד עידן קלימן:

"בית קיי סובל ב- 10 שנים האחרונות מגירעונות ענק, רק לאחרונה הגיע הגירעון של "בית קיי" לסכום בלתי נתפס של כ- 5 מיליון ש"ח.... מדובר על כספים שבמקום שישמשו לרווחת חברות וחברי ארגון נכי צה"ל, מתבזבזים על גירעונות... מטרתי כיושב ארגון נכי צה"ל להעביר את התקציבים לטובת רווחת חברי ארגון נכי צה"ל

לדברי מנכ"ל ארגון נכי צה"ל אבי לרמן:

"מיד עם כניסתי לתפקיד התחלתי לבדוק את מצבו הכלכלי של ארגון נכי צה"ל. באופן יוצא דופן, מצבו הכלכלי של בית קיי זעק לשמים... מדובר על גירעונות כספיים שארגון נכי צה"ל לא יכול להמשיך לממן. זו החלטה כואבת אך בלתי נמנעת..."

טיפולי פיזיותרפיה בבית קיי

כאמור, בית קיי נסגר להארחה בלבד.

מכון הפיזיותרפיה של בית קיי ימשיך לפעול כרגיל ולהעניק טיפולי הידרותרפיה ופיזיותרפיה לפצועי צה"ל המתגוררים בגליל המערבי.

מועדון החברים בבית קיי ימשיך את פעילותו, לרווחת החברים.

בית קיי בנהריה - מחשבים מסלול מחדש

"בית קיי" בנהריה שימש כבית הבראה והארחה לנכי צה"ל. בית קיי הוקם בשנת 1958 על שטח של 40 דונם של מדשאות ירוקות, פינות ישיבה וגישה מלאה לנכים ועד לתחילת שנות האלפיים היה אחד ממקומות הנופש המועדפים לנכי צה"ל באזור הצפון.

אלא שמאז תחילת שנות האלפיים ועד היום הלך ודעך המקום וכיום נכי צה"ל מעדיפים לצאת לחופשה במלון בדרגת תיירות טובה, על פני אירוח ב"בית קיי" נהריה.

כאמור, התהליך התחיל כבר לפני יותר מעשור ובשנת 2011 פרסמנו בפורטל נכי צה"ל את המאמר: : בית קיי בנהריה - עבר והווה - האם יש גם עתיד? למאמר צורף בזמנו העתק מדוח מבקר הארגון שהצביע על גירעונות הולכים וגדלים והציע להנהגת ארגון נכי צה"ל הקודמת לעשות חושבים:

"...  ייטיבו הארגון והעומדים בראשו לעשות אם ישכילו לעצור, ולו לרגע קט, לעשות חושבים ולקיים דיון מעמיק ורחב היבטים על מטרותיו, ייעודו העכשווי, עתידו, מקורות מימונו וצרכי ניהולו והתנהלותו על בית קיי...."

הנהגה חדשה ואמיצה

בחודש יולי 2019 נבחרה בארגון נכי צה"ל הנהגה חדשה ששמה לה למטרה להחזיר את ארגון נכי צה"ל לחברות ולחברים.

סגירת "בית קיי" בנהריה היא החלטה חשובה ואמיצה, החלטה שמובילה את ארגון נכי צה"ל לעידן חדש – עידן של אחריות כלכלית, בו משאבי הארגון יופנו לרווחתם של החברות והחברים.
 


 

נותני חסות: