אתר זה משתמש בקבצי קוקיז אתר זה משתמש בקבצי Cookies כדי להתאים אישית תוכן ומודעות. למידע נוסף OK
X
אנא בחר את גודל הפונט הרצוי:
מועדון החברים של פורטל נכי צהלהכרה כנכהחמי מרפאייעוץ משפטיקנאביס רפואיטפסים להורדהרכב רפואיטבלאות תגמוליםטיפולים רפואייםזכויות והטבותארגון נכי צהלאגף השיקום
X סגירה
 

השר לענייני חיילים ותיקים של ארצות הברית הגיע לביקור ממלכתי בבית הלוחם תל אביב

עידן קלימן אירח בבית הלוחם תל אביב את רוברט וילקי האחראי על וטראנים בממשל האמרקני

ביום שני ה-9/9/2019 אירח יו"ר ארגון נכי צה"ל, עו"ד עידן קלימן לביקור ממלכתי בבית הלוחם תל אביב את השר (המזכיר) לענייני חיילים ותיקים של ארצות הברית (Secretary of Veterans Affairs) מר רוברט וילקי ופמלייתו.

רוברט וילקי ועידן קלימן מחליפים מגיני הוקרה

רוברט וילקי נחשף לפעילות ארגון נכי צה"ל

יום שני אחר הצהרים, בבית הלוחם בתל אביב הונפו דגלי ישראל לצד דגלי ארצות הברית, יו"ר ארגון נכי צה"ל עידן קלימן ומנכ"ל הארגון אבי לרמן קיבלו את פניו של רוברט וילקי המזכיר לענייני חיילים ותיקים של ארצות הברית וערכו לו סיור בבית הלוחם תל אביב - סיור שבמהלכו נחשף רוברט וילקי לפעילות ארגון נכי צה"ל.

וילקי התרשם מתערוכת האמנות בכניסה לבית הלוחם בה מוצגות עבודות ציור של נכי ונכות צה"ל חברי הבית. בחדר הכושר המאובזר פגש ויקלי את דרור כהן, טייס F-16 שנפצע בשרות ומאז הוא מרותק לכיסא גלגלים.

בהמשך הסיור זכה וילקי לראות את בריכת ההידרותרפיה והבריכה האולימפית, כמו גם, לצפות במשחק טניס שולחן וריקוד בכיסאות גלגלים בכיכובם של הזוג המיוחד במינו (מיטל וקס וסמי דהן) שהוכיחו את כישרון הריקוד על כיסא הגלגלים.

רוברט וילקי ורעייתו מצטלמים עם זוג הרקדנים בכיסאות גלגלים

במטווח קיבל ויקלי הדרכה ממדריך הירי האגדי של בית הלוחם דובי גליקמן ואף התנסה בירי שהפתיע את הנוכחים בביצועיו המרשמים עת שיירה במטרה.

לאחר התרשמות מהקיר השמח (Happy Wall) בו מוצגות תמונותיהם של נכי צה"ל צעירים בפעילויות שונות שעל פניהם חיוך רחב.

המשיכה המשלחת להצגת סרטון על פעילות ארגון נכי צה"ל ובתי הלוחם, וילקי התרשם עמוקות ושיתף את הנוכחים בסיפורו האישי (אביו נפצע קשה בלחימה) וכן ביקש לשמוע פרטים על עוד פעילויות להם שותף ארגון נכי צה"ל.

רוברט וילקי במטווח בית הלוחם תל אביב

יו"ר ארגון נכי צה"ל עו"ד עידן קלימן, הביע הזדהות עם אחינו הפצועים האמריקאיים, שכמונו נלחמים בטרור, הודה לויקלי על החברות האמיצה של ארה״ב עם ישראל והזמין את הנשיא טרמפ להגיע לבית הלוחם בביקורו הבא בישראל.

הביקור הסתיים בארוחת ערב חגיגית באולם גילאון בהשתתפות עידן קלימן יו"ר ארגון נכי צה"ל, אבי לרמן מנכ"ל, שמעון נבון יו"ר הוועד הארצי, דוד רוט סמנכ"ל צפון אמריקה ונכי צה"ל זיו שילון, רמי ברכה ומיטל וקס שייצגו בכבוד את ארגון נכי צה"ל.

רוברט וילקי בסיור בבריכה של בית הלוחם תל אביב

סיכומו של יום: ארגון נכי צה"ל ייצג בכבוד את מדינת ישראל

השר רוברט ויקלי אחראי על 9 מיליון וטרנים, 56 בתי חולים ותקציב אדיר של 200 מיליארד דולר. השר ויקלי מדווח ישירות לנשיא ארה״ב ובשנה הבאה תקציבו יעמוד על 220 מיליארד דולר.

השר שהה בבית הלוחם למעלה משלוש שעות, במהלכן סייר ברחבי בית הלוחם והתרגש מאוד לשמוע סקירה אודות ארגון נכי צה״ל.

השר הביע את תמיכתו הבלתי מסוייגת במדינת ישראל והתלהב מרעיון שיתוף הפעולה שבין ארגון נכי צה״ל לארגוני פצועים אמריקאיים.

השר (מזכיר) לענייני ותיקים - Secretary of Veterans Affairs

וילקי מונה ע"י הנשיא טראמפ לתפקיד המזכיר לענייני וטראנים ה-10. לפני השבעתו לתפקיד ביולי 2018, כיהן מספר חודשים בתפקיד ממלא מקום מזכיר לענייני ותיקי מלחמה.
לפני כן, וילקי שירת כסגן מזכיר ההגנה, בדגש על כוח אדם ומוכנות – היועץ הראשי למזכיר ההגנה וסגן מזכיר ההגנה לניהול כוח כולל.

וילקי שירת בדרגת אלוף משנה במילואים בחיל האוויר האמריקני.

לוילקי יותר מ-20 שנות ניסיון בשירות בממשל הפדראלי בתפקידים לאומיים ובינלאומיים. שירת כעוזר מזכיר ההגנה מ-2005 עד 2009. שימש עוזר מיוחד לנשיא לענייני בטחון לאומי, ומנהל בכיר של המועצה לביטחון לאומי. בעל ניסיון רב בענייני קונגרס, כולל שירות כיועץ בכיר לסנאטור טום טיליס, ושירות כיועץ לענייני בטחון בינלאומי למנהיג הרוב של הסנאט האמריקני, טרנט לוט.

ארוחת ערב חגיגית בבית הלוחם תל אביב עם השר לעינייני ותיקים של ארצות הברית


 

נותני חסות: