אתר זה משתמש בקבצי קוקיז אתר זה משתמש בקבצי Cookies כדי להתאים אישית תוכן ומודעות. למידע נוסף OK
X
אנא בחר את גודל הפונט הרצוי:
מועדון החברים של פורטל נכי צהלהכרה כנכהחמי מרפאייעוץ משפטיקנאביס רפואיטפסים להורדהרכב רפואיטבלאות תגמוליםטיפולים רפואייםזכויות והטבותארגון נכי צהלאגף השיקום
X סגירה
 

טיול בעיר חיפה

טיול בפנינת הכרמל

חיפה – פנינת הכרמל , אשר שוכנת לחופו של הים התיכון, מציעה למבקר בה, מגוון של אפשרויות בילוי וביקור: עונת הרחצה נפתחה לא מכבר. בחיפה ישנו חוף דדו-צפון(חוף זמיר), שהינו מונגש ומתואם למבקרים בכסאות גלגלים. מס' הטלפון הינו: 04-8514316.

החוף נמצא ליד תחנת ההצלה הצפונית, וכולל חנייה השמורה לנכים בלבד. כמו כן, מלתחות, שירותים ומקלחות מתאימות, וכן ירידה משופעת לחוף המאפשרת גישה נוחה.

בנוסף, יש בחיפה מספר מוזאונים המציגים נושאים שונים ומרתקים :

מוזיאון ראובן ועדית הכט

לחובבי מוזאונים ושוחרי ארכיאולוגיה ואומנות, ישנו מוזיאון ראובן ועדית הכט הנמצא במרומי הר הכרמל, בקמפוס אוניברסיטת חיפה, בבניין אשכול. נוף מדהים נשקף מחלונות הזכוכית הענקיים של המוזיאון:

מראה כל העיר ועד למרגלות הים והמפרץ. מוזיאון הכט מוקדש לארכיאולוגיה של א"י מהתקופה הכלכוליתית ועד שלהי בית שני, ליצירות אומנות אימפרסיוניסטית ואמנים יהודים מאסכולת פריז, מהמאה ה-19 ו-20,וכמו כן לתערוכות מתחלפות.

במקום נערכים גם קונצרטים, כנסים והצגות לילדים באודיטוריום מונגש הנמצא בקומת התערוכות.

חשוב מכל: על מנת להקל על הנגישות לבעלי כסאות גלגלים, יש להתקשר מראש טלפונית למוזיאון: טל' 04-8240308 בימי חול, ובימים שישי שבת לטל' 04-8240577, כדי לקבל הסבר מדוייק כיצד להגיע, שהרי מדובר על מוזיאון בתוך קמפוס , וכן לקבלת אישור כניסה מיוחד ואפשרות לחניה בסמוך למעלית.

הכניסה וההדרכות ללא תשלום.

מהחנייה - יורדים במעלית קומה אחת , ומגיעים למוזיאון. אחרי ביקור במוזיאון, ניתן לסעוד במנזה של האוניברסיטה שנמצאת במפלס של המוזיאון ולא במרחק גדול.

המוזיאון פתוח כדלהלן:

ימיםא',ב',ד',ה' 10-16
יום ג' 10-19
יום ו' 10-13
שבת 10-14

לגבי עיוורים: יש הדרכות מיוחדות בתאום מראש בימי חול. ניתן להכניס כלב נחייה. חלק מהתצוגה ניתנת למישוש. במעלית לקומת המוזיאון יש סימון בבראייל והודעה על מספר הקומה.

לגבי חרשים: כנ"ל. יש מדריכים מיוחדים. צריך לתאם מראש. ניתנת הדרכה גם לבודדים, ולא רק לקבוצות.

גם הדרכות אלה הינן ללא תשלום.

יש שירותים מתואמים ליד הספרייה. ומזנון נגיש וכשר.

מוזיאון טיקוטין

מוזיאון נוסף עם התאמות לציבור הנכים , הינו מוזיאון טיקוטין המוקדש כולו לאמנות היפנית. המוזיאון נמצא במרומי הכרמל, ברח' שדרות הנשיא 89, חיפה.טלפון:04-8383554.

מוזיאון ייחודי זה מציג שלוש תערוכות מתחלפות הקשורות לאומנות היפנית , ופעילות ענפה של חוגים הקשורים לתרבות היפנית כגון: סידור פרחים, קיפולי נייר, לימוד השפה היפנית, בישול יפני, קליגרפייה וציורי דיו. המוזיאון מקיים הדרכות לבתי ספר ולמבוגרים סביב נושאי התערוכות והתרבות היפנית.

לגבי נגישות: אין חנייה שמורה לנכים. אבל ניתן להיכנס לחניית העובדים בתיאום מראש לטלפון של המוזיאון.

חדרי התצוגה נגישים. יש מעלית בכניסה. בחוץ השבילים מרוצפים. בכניסה למבנה המשני יש חצץ.

שירותים ציבוריים מתואמים יש בקומה הראשונה. המפתח אצל איש הבטחון.

חדרי לימוד ואודיטוריום נגישים. באודיטוריום מתקיימים פעילויות של אמנים יפניים, הרצאות, תיאטרון, מחול , מוזיקה ועוד.

שעות פעילות :
ימים ב', ד', ה', 10:00-16:00
יום ג' 16:00-20:00
יום ו' 10:00-13:00
שבת 10:00-15:00
יום א' סגור

מוזיאון המדע

מוזיאון מעניין נוסף לחובבי מדע בכל הגילאים, הינו המוזיאון הלאומי למדע, תכנון וטכנולוגיה הנמצא ברח' שמריהו לוין 25, בניין הטכניון הישן ,חיפה. טלפון: 04-8628111.

הביקור במוזיאון הינו חוויה מרתקת לכל המשפחה הכוללת היכרות קרובה עם עקרונות המדע והטכנולוגיה בחיי היומיום. במוזיאון מגוון רחב של מוצגים הניתנים להפעלה ע"י המבקרים .

ההורים והילדים מוזמנים להפעיל, לסובב, להזיז ולגעת במוצגים....למעשה,ללמוד תוך כדי משחק והתנסות.

יש במקום אולם ארועים שהינו נגיש. כמו כן, חנות מזכרות ובו מגוון רחב של משחקי מחשבה מקוריים מעץ טבעי, פאזלים, טיסנים, ערכות משחק מדעיות לילדים, צעצועים אופטיים ושפע של מתנות מקוריות.

יש לתאם מראש טלפונית את הביקור על מנת להבטיח כניסת רכב לחצר האחורית, כי אין במקום חנייה מוסדרת לנכים. בכניסה מדרגות. מקומת המסד או מהחצר האחורית יש מדרגה אחת!.

חדרי התצוגה הינם נגישים באמצעות מעלית.

יש שירותים ציבוריים מתואמים בקומת המסד. המפתח בקופה.

שעות הפתיחה:
יום א' סגור
ימים ב',ד',ה' 9:00-16:00
יום ג' 9:00-19:30
יום ו' 10:00-14:00
שבת 10:00-18:00


 

נותני חסות: