X
אנא בחר את גודל הפונט הרצוי:
ועדות רפואיות ועדות רפואיות רופאים מומחים רופאים מומחים מכונים רפואיים מכונים רפואיים הוראות אגף השיקום הוראות אגף השיקום ביטוח לנכי צה"ל ביטוח לנכי צה"ל הכפתור הכפתור
X סגירה
 

כך ניצחתי את הסוכרת תוך פחות משלושה חודשים

מיכאל: זה מדהים, התזונה שהמליצו לי הורידה את ערכי הסוכר לנורמה

"כך ניצחתי את הסוכרת" אמר מיכאל ועל פניו חיוך ענק, מלא סיפוק של הצלחה. מיכאל נכה צה"ל למעלה מ- 20 שנה, מוגבל בניידות וממעט בפעילות גופנית, מספר כיצד הבדיקה המהפכנית - להתאמת תזונה אישית של דיי-טו (DayTwo) שינתה את חייו.

"תוך פחות משלושה חודשים הורדתי את רמת הסוכר שלי מערכים של 143 לערכים נורמליים של סוכר, הייתי בהלם, התזונה שהמליצו לי הורידה את ערכי הסוכר לנורמה ואני ממליץ לכל אחד לנסות."

להזמנת הבדיקה בהנחה לנכי צה"ל לחץ כאן >>>  והזן את הקוד: Apnz5xzj

ההתמודדות עם הסוכרת

לפני מספר שנים עשיתי בדיקות דם שגרתיות, יומיים לאחר מכן קיבלתי שיחת טלפון בהולה מרופא המשפחה שמטפל בי. "מיכאל הערכים של חלבון הסוכר בדם שלך (HbA1C) גבוהים מאוד (6.7), הכנתי לך מרשם לתרופה להורדת סוכר, עליך לקבוע דחוף תור לאחות וליועץ התזונה במרפאה."

מספר ימים אחר כך הייתי כבר מצויד בתפריט דיאטה ומכשיר לבדיקת סוכר. מעתה אאלץ לדקור את עצמי מס' פעמים ביום ולעשות טבלה בה יופיעו כל ערכי הסוכר, חמש דקות לפני הארוחה ושעתיים אחריה.

הקפדתי מאוד על התזונה החדשה שלי, נמנעתי לחלוטין מעוגות ודברי מתיקה, את המאפים המלוחים החלפתי בסושי, במקום שקדים ואגוזים אכלתי גזר וקולרבי (אז זה נראה לי הכי בריא עבורי), מידי יום הכנתי לעצמי סלט ירקות ומילאתי בהתמדה את הטבלה בה רשומים ערכי הסוכר. אבל הערכים עדין נשארו גבוהים סביב ה- 130 ועל פניו נראה כי הם מסרבים לרדת.

הבדיקה של "דיי טו"

על הבדיקה של "דיי טו" קראתי לראשונה בכתבה שפורסמה בפורטל נכי צה"ל (בדיקה מהפכנית - להתאמת תזונה אישית). תחילה הייתי סקפטי אבל החלטתי לנצל את קופון ההנחה ולהזמין את הבדיקה בתקווה שאגלה מה הם המזונות שאני אוכל שפוגעות בניסיונות הנואשים שלי להוריד את ערכי הסוכר.

מדובר על בדיקת צואה במהלכה נבדק ההרכב החיידקי שנמצא במערכת העיכול שלי. על פי הטכנולוגיה הייחודית של חברת "דיי טו" שאגב - פותחה במכון ויצמן - ניתן לתרגם את הממצאים לכדי רשימה של מזונות שגורמים לי אישית להעלאת רמת הסוכר בדם ומזונות שאינם גורמים להעלאת רמת הסוכר אצלי.

מהרגע שהשליח לקח מביתי את ערכת הבדיקה ועד קבלת התשובות עברו כ- 45 ימים. הזנתי את הקוד ונכנסתי לאפליקציה בה ניתן לראות אלו סוגי מזונות מומלץ לי לאכול ואלו סוגי מזונות מומלץ לי שלא לאכול.

שינוי תזונה

שיניתי את התזונה האישית שלי על פי ההנחיות וההמלצות באפליקציה, בניתי ארוחות שלמות וראיתי כיצד הן משפיעות על רמת הסוכר אצלי. והנה מספר שבועות לאחר מכן ערכי הסוכר החלו לרדת ועתה משחלפו להם קצת יותר משלושה חודשים ערכי הסוכר שלי הפכו נורמליים - תקינים לחלוטין.

מאז ובהתייעצות עם רופא המשפחה הפסקתי לנטול את הכדורים להורדת סוכר ועכשיו לאחר קבלת תוצאות בדיקת הדם האחרונה שעשיתי אני גאה לספר לכולם - ניצחתי את הסוכרת ערכי ה- HbA1C שלי ירדו ל- 5.4 בלבד ובבדיקות בבוקר המכשיר מצביע על רמות סוכר תקינות לחלוטין.

המלצה שלי - חובה לנסות

הסוכרת היא לא בעיה ייחודית שלי, אלה של רבים מחברי וחברותי נכי צה"ל ובני משפחתם. לכן היה לי חשוב לספר ולשתף על המקרה האישי שלי - במעגל הקרוב אלי כבר עשיתי זאת וראיתי כיצד זה משפיע לטובה על אחרים.

אם ערכי הסוכר שלך בדם גבוהים - אל תחשוב פעמים, הזמן את הבדיקה של "דיי טו", שנה את התזונה ושמור על בריאותך.

בברכת בריאות טובה, מיכאל

להזמנת הבדיקה בהנחה לנכי צה"ל לחץ כאן >>>  והזן את הקוד:  Apnz5xzj

 

כתבות שאולי יעניינו אותך


מידע
ערכי הסוכר בגבול הנורמה
לשרותך, נכה צה"ל