אתר זה משתמש בקבצי קוקיז אתר זה משתמש בקבצי Cookies כדי להתאים אישית תוכן ומודעות. למידע נוסף OK
X
אנא בחר את גודל הפונט הרצוי:
מועדון החברים של פורטל נכי צהלהכרה כנכהחמי מרפאייעוץ משפטיקנאביס רפואיטפסים להורדהרכב רפואיטבלאות תגמוליםטיפולים רפואייםזכויות והטבותארגון נכי צהלאגף השיקום
X סגירה
 

עידן קלימן: פועלים ללא הפסקה ליישום רפורמת "נפש אחת"

עידכונים חמים בדרך ליישום רפורמת "נפש אחת"

הקמת הממשלה החדשה ומינויו של יואב גלנט לשר הביטחון פתחו את הדרך להמשך יישום רפורמת "נפש אחת". לאור ההתקדמות ארגון נכי צה"ל ואגף השיקום במשרד הביטחון ‏מפשילים שרוולים, במטרה לפעול במלוא המרץ, להגיע להסכמות ולהעביר את רפורמת "נפש אחת" בקריאה שניה ושלישית בכנסת כמה שיותר מהר.

בימים אלה אמור לחתום שר הביטחון יואב גלנט על הוראת שעה שתאריך את ההסכמות וביטול מבחן ההכנסה עד לתאריך 1.8.2023.

כנס שיותף ציבור - תמונה: אגף דוברות והסברה במשרד הביטחון

תמונה: אגף דוברות והסברה במשרד הביטחון

אגף השיקום וארגון נכי צה"ל קיימו כנס "שיתוף הציבור" לקראת חקיקה 

כחלק מקידום החקיקה ויישום רפורמת "נפש אחת" התקיים ביום רביעי ה- 24.1.2023 במרכז הכנסים "אווניו" כנס "שיתוף הציבור" כחלק מיוזמה של אגף השיקום וארגון נכי צה"ל. בכנס נכחו יו"ר ארגון נכי צה"ל עו"ד עידן קלימן, ראשת אגף השיקום לימור לוריא, עובדי אגף השיקום, נציגי ארגון נכי צה"ל ומאות נכות ונכי צה"ל. 

מטרת הכנס הייתה לשמוע מנכות ונכי צה"ל בעצמם, מהם הצרכים החשובים להם. כל זאת לקראת האצת הליכי החקיקה לתיקון חוק הנכים, אשר יונח בקרוב על שולחן הכנסת לקריאה שניה ושלישית.

טרם קיום הכנס נערך סקר מקיף שהופץ בקרב אלפים מנכות ונכי צה"ל ועסק בתחומי הטיפול, השיקום והזכאויות השונות. 

במהלך הכנס ארגנו 25 שולחנות עגולים בהשתתפות נכות ונכי צה"ל, עובדי אגף השיקום, נציגי ארגון נכי צה"ל ונוספים ובהם נדונו סוגיות הקשורות לחוק הנכים, כגון:

טיפולים לנכי צה״ל ובני משפחותיהם, תעסוקה, דיור, רכב, מימוש זכויות ושירותי רפואה. במפגש ניתנה התייחסות גם לקבוצות ייחודיות כדוגמת נשים נכות צה"ל, אוכלוסייה מתבגרת ומתמודדים עם פוסט טראומה. 

התובנות ממפגש זה יבחנו וישולבו בהצעת החוק הממשלתית שיגיש משרד הביטחון בחודשים הקרובים לתיקון חוק הנכים. 

עו״ד עידן קלימן, יו״ר ארגון נכי צה״ל: ״רפורמת ׳נפש אחת׳ קמה לחיים מתוך הצורך האקוטי בשיפור איכות הטיפול והליווי בפצועות ופצועי צה״ל. על כן לפני שאנחנו ממשיכים ביישומה, ועל מנת שכל תיקון יתבצע על הצד המדויק ביותר, הגענו לכאן לשמוע את צרכיהם מפי הנכות והנכים עצמם. אני מודה לאגף השיקום על שיתוף הפעולה וההבנה שקולות הנכים חייבים להישמע, ומתחייב להמשיך לפעול ללא לאות על מנת שהרפורמה תתממש במלואה ועל הצד הטוב ביותר״.

לימור לוריא, סמנכ"ל וראש אגף השיקום במשרד הביטחון: ״המפגש הוא ביטוי נוסף לתפיסה שלנו ושל ארגון נכי צהל, לשתף ולחבר את נכי צה"ל לרפורמת "נפש אחת". בבואנו לעדכן את החקיקה חשוב לנו לשמוע את הצרכים השונים, העולים מציבור נכי צה"ל, על מנת שהפתרונות שיעוגנו בחקיקה יהיו תואמים לצרכיהם. אני שמחה על ההזדמנות להוביל מהלך חשוב שכזה, יחד עם שותפינו לדרך, ארגון נכי צה"ל".

 


 

נותני חסות: