X
אנא בחר את גודל הפונט הרצוי:
ועדות רפואיות ועדות רפואיות רופאים מומחים רופאים מומחים מכונים רפואיים מכונים רפואיים הוראות אגף השיקום הוראות אגף השיקום ביטוח לנכי צה"ל ביטוח לנכי צה"ל הכפתור הכפתור
X סגירה
 

מבקר המדינה : סקר התנהלות הוועדות הרפואיות

שאלון סקר לציבור נכי צה"ל

משרד מבקר המדינה מבקש את עזרת ציבור נכי צה"ל במילוי סקר - שאלון אנונימי בנושא התנהלות הוועדות הרפואיות באגף השיקום - משרד הביטחון.

בכדי לתת תמונה משקפת ומהימנה מתבקשים נכי צה"ל לקחת חלק בתהליך ולענות על שאלון לנכים שעמדו בפני הועדה המחוזית וכן לנכים שעמדו בפני ועדה רפואית עליונה. (נכים שעמדו בפני שתי הוועדות מוזמנים למלא את שני השאלונים).

הזדמנות פז...

שיתוף קהל נכי צה"ל בתהליך בדיקת הוועדת הרפואיות של אגף השיקום במשרד הביטחון הן הזדמנות פז לשקף בפני משרד מבקר המדינה את ההתנהלות של הועדות הרפואיות, כמו גם ללמוד על התייחסות הרופאים אליך בזמן הבדיקה.

שאלון אנונימי

השאלון אותו תתבקשו למלא, הינו שאלון אנונימי במהלכו תתבקשו לציין פרטים כללים חלקם נוגעים לתהליך הוועדה, התייחסות הרופאים והצפיות שלך. אורך השאלון המתייחס לוועדה העליונה הינו 7 דפים ואילו אורך השאלון המתייחס לוועדה המחוזית הינו 6 דפים.

כנכה צה"ל נתנה הזדמנות חד-פעמית, אל תפספסו אותה, כנסו עכשיו למשרד מבקר המדינה וענו על השאלונים >>

 

כתבות שאולי יעניינו אותך


המלצות ותגובות
כותרת:
שם:
תוכן:
אנא הזן את המספר שלוש מאות שישים ותשע:
שלמה יהב
תאריך: 16/12/2017
כותרת: סקר התנהלות הוועדות הרפואיות

תוכן: אני נכה צה"ל משנת 1995 והייתי במסר רב בוועדות רפואיות וועדה ראשונה : הוועדה הראשונה הוא רופא אחד שלא קרא את התיק של הנכה או לא מבין בכלל מה משרד הביטחון רוצה ממנו ולכן רוב הוועדות האלה נותנות 1% על כל החמרה או על כל פגימה ללא קשר לפגימה של הנכה .וועדות ערעור : אלה וועדות שמאז שאני נכה צה"ל הם אותם רופאים ולא מתחלפים בדרך כלל שלושה רופאים או יותר לא מזדהים ולא אומרים במה הם מתמחים , אני מוזמן למשל בשעה 16.00 אז לפעמים הרופאים מאחרים , לפעמים הרופאים לא מגיעים בכלל , ורוב המקרים לא מתיחסים לטענות הנכה או שמסתכלים דרך חלון החדר או שהם הולכים ובודקים נכה אחר ואז הנכה נשאר רק עם מזכירת הוועדה וחברי הוועדה קובעים את אחוזי הנכות לפי מה שרשמה מזכירת הוועדה , הנכה בסיום בדיקתו על ידי הוועדה לא מקבל פרוטוקול כפי שעושים בביטוח לאומי , חוות הדעת שלהם כתובה בכתב יד שבקושי מישהו יכול לפענח אותה , חברי הוועדה לעתים מבקשים מהנכה מסמכים שלמרות שהם בתיק דבר זה מראה שהם לא התכוננו או קראו את תיקו של הנכה , ווועדות נותנות אחוזי נכות על החמרה לעתים לא לפי הסעיף המתאים לפגימה , אני הייתי מספר פעמים בבית משפט מחוזי ערעור נכים ובית משפט הורה לחברי הוועדה לשנות את סעיף הפגימה ולסיכום צריך להכין נוהל של התנלות חברי הוועדות על מנת שיהיה סדר בוועדות הרפואיות ולא כמו שקיים היום שהן עושות מה שבא להן , כמו כן רופא חבר הוועדה שמאחר או לא מופיע כלל יש לסלקו כחבר וועדה

אבי
תאריך: 19/11/2017
כותרת: גילוי נאות

תוכן: אותו רופא ישב ב-3 ועדות רפואיות,איך נראה לכם שהוא ישנה את דעתו בוועדה השנייה והשלישית ? הערתי על כך ולא נתקבלה שום תשובה

שרה
תאריך: 01/07/2017
כותרת: אין צדק בוועדות הערר בבימש שלום

תוכן: 6 שנים הפנייה שלי להכרה בנכות נמשכה בוועדת הערר בבימש השלום ובסיומה השופט האמין לחוות דעתו של המומחה במטעם קצין התגמולים וקיבל אותה וקבע שיש להכיר ב-% 50 החמרה, כלומר כל אחוזי נכות שאקבל התוצאה תהיה חצי ממה שנקבע. חשוב לציין שהמומחה מטעם קצין התגמולים בחקירתו בבימש השלום הודה שרשם את חוות הדעת שלו לגבי כשהתיק הרפואי שלי לא היה לפניו והוא קיבל בטלפון פרטים מהאדם שהתיק הרפואי שלי היה ברשותו, רוב תשובותיו לשאלות היו לא זוכר ולא יודע והכי חמור כשנשאל על ידי העורך דין שלי מדוע רשם את חוות הדעת לגבי 6 פעמים וכל פעם בצורה שונה, תשובתו הייתה כי "כופפו אותי לעשות כן...." ועם כל הפגמים החמורים האלה שלדעתי נעשה על מנת להטות את הדין לרעתי שלא בצדק, השופט העדיף את חוות דעתו של המומחה מטעם קצין התגמולים, על פני חוות דעתו של המומחה שלי שהוא מנהל מחלקת ריאות בביח בלינסון, הדבר מצביע על שחיתות בוועדת הערר. הגשתי ערעור במחוזי והערעור נדון בפני הרכב של 3 שופטים וביניהם נשיאת בימש המחוזי, הם החליטו פה אחד שאני זכאית להכרה מלאה ולא בהחמרה וכי אני זכאית לקבל את כל ההוצאות שהיו לי ולא רק 5000 שח כפי שנקבע עי וועדת הערר, אבל, לדבריהם יש חוק שמונע מהם לשנות החלטה של שופט בשלום שהעדיף חוות דעתו של המומחה (שרימה בחוות הדעת ורשם חוות דעת על פי מה שהכתיבו לו לעשות כן שבעיני זו עבירה פלילית וחמורה) מטעם קצין התגמולים והם הציעו הצעת פשרה שאני אקבל את כל ההוצאות שהיו לי דהיינו 22000 ועל קצין התגמולים להגדיל את אחוזי ההחמרה מעל 50%. אני רציתי ללכת לערר בעליון, אבל עוד הדין שלי ריפה את ידי והחדיר בי חשש שלא כדאי לי לעשות כן כי הם עלולים להחמיר ולבטל את כל האחוזים ולא להחזיר לי את כל ההוצאות, באותו הזמן לחברה שלי ביטלו את התביעה שלה ולא הכירו לה בכלום וחייבו אותה בהוצאות, לאחר מאבק של 6 שנים עם הרבה ייסורים אכן כן חששתי ולא הגשתי. עד היום לא העלו לי את אחוזי ההחמרה, מצבי הבריאותי לא משתפר ויש לי היום חומר להגיש החמרה ואני חוששת שלא יעשו מעשה ויורידו לי מאחוזי הנכות כי הם מסוגלים לעשות כן, עבורי אם יעלו לי את אחוזי ההחמרה בצדק וביושר זה יהיה נס, חוסר הצדק המשווע הזה גורם לכך שאני לא זכאית לזכויות נוספות כגון חמי מרפא ועוד שלהם זכאים רק נכים מ- 50% ומעלה ואם לא הייתה רמאות בוועדה בשלום, היום הייתי זכאית לכל זכויותי.

יוסף
תאריך: 25/06/2017
כותרת: ללא כותרת

תוכן: אני בשנת 68 נפצעתי מכדור בראש לאחר זעזוע מוח קשה ואז נשלחתי ללבנון חזרתי עם יד שבורה 82 נשלחתי שוב וחזרתי עם הלם קרב וקיבלתי רק 20% זה משרד הבטחון

נ ברוך
תאריך: 24/06/2017
כותרת: וועדות רפואיות אגף השיקום

תוכן: צודק מיקי ב100% אני הופעתי לפני וועדה רפואית עם תיק מאורגן של מסמכים כולל צילומים ו MRI .מאחר ואני מתגורר בחו"ל הכל היה באנגלית.הרופא בוועדה טען שהוא לא יכול לפתוח את הדיסקים שהבאתי איתי מחו"ל [לא היתה שום בעיה לפתוח את הדיסקים הנ"ל במחשבי הפרטי] וכמו כו התריס הרופא בשאלה "מי זה הרופא הזה ?] כאשר ניסיתי להסביר שהרופא המטפל הוא מגדולי המומחים בעולם בתחום, רופא הוועדה הודיע לי שיש לי חוצפה..... החוצפה והטימטום שייך לו ולא לי.הבעיה שהוא שלח אותי לכל הרוחות ולא העלה לי את האחוזים.
אחרי הניסיון הזה שכרתי את שרותיו של עורך דין שמפרסם את שרותיו בביטאון הלוחם....והוא לכאורה עו"ד.הנ"ל הסביר לי שאני צריך חוות דעת של רופא מהארץ,ובפרוש פשוט חלק מהקליקה המקומית. הגעתי לארץ באופן מיוחד לבדיקה אצל רופא בכיר 45 דקות בקליניקה שלו ובמחיר לא יאומן.כאשר הגעתי לוועדה עם כל זה הם לא קיבלו את חוות דעתו.וזה אחד מהרופאים המפורסמים בארץ...........היום אני מצפה לבית משפט שיחליט ,סיפור אמיתי מהחיים של לוחם קרבי שנפצע.

מיקי
תאריך: 22/06/2017
כותרת: מבקר המדינה

תוכן: מתקבל הרושם שמשרד הביטחון משתדל מאד לגרוע מאחוזי הנכות שמגיע לנכה על סמך חוות דעת של רופא מומחה,שהנכה משלם לרופא הרבה מאד כסף מעבר ליכולתו,והוועדה לא מתייחסת בכלל להמלצות אותו מומחה.
1. זה מביש שרופאי הוועדה לא סומכים על הקולגה שלהם.
2.מאלצים את הנכה ללכת לוועדה עליונה מה שדורש מהנכה להוציא כסף רב מ א ד. עבור עורך דין שילווה אותו.
מה שגורם לחלק ניכר מהנכים לא לגשת לוועדה זו ,ובכך גורמים לנכה סבל מיותר ללא תקנה פשוט בושה!!!!!!
3.ואם בוועדה יושבים רופאים ,למה הם יכולים בעצמם להגיע למסקנות על סמך הבדיקות הרפואיות שמציג הנכה בפניהם ?ובכך לחסוך מהנכה הוצאה של רופא מומחה.
ההרגשה שמתקבלת שכל נכה שמגיע לוועדה רפואית הוא שקרן.
ולא כך הוא ...ואם משרד הביטחון חושב שנכה משקר, אותו שיוכיח .כי חובת ההוכחה עליו (על משרד הביטחון). בלי תירוצים עלובים .

אברהם
תאריך: 21/06/2017
כותרת: ביקורת מול ארגון נכי צהל

תוכן: למה מעלימים עין מארגון נכי צהל ,שלחתי תלונה נגד הארגון בעניין הספורטאים שמומנו ע''י הארגון ,אין תגובה הולמת מצד המבקר .לא חסר על מה להתלונן על הארגון והכל עובר לסדר היום!!!

איתי רושר
תאריך: 21/06/2017
כותרת: מלחמת התשה עש ההכרה בי כנכה צהל

תוכן: מאז פציעתי במלחמת עופרת יצוקה ועד לאחרונה (כ9 שנים של מלחמה כנגד משרד הביטחון) הכירו בזכויותי כנכה צהל. לולא הורי שתמכו בי לאורך כל הדרך ועזרו לי בלחימה ובכסף במלחמה נגד משרד הבטחון ולולא העזרה הפסיכיאטרית שאני מקבל באופן קבוע ספק רב אם הייתי "זוכה" בהכרתי כנכה צהל.

מני
תאריך: 21/06/2017
כותרת: מבקר המדינה

תוכן: כל עוד הוועדות ממומנות ע"י אגף השיקום ..לא יזוז כלום ..ללא עו"ד שילוה את הנכה ..הנכה תמיד יפגע .. עדיף שמבקר המדינה ..יבדוק את ארגון נכי צה"ל וההתנהלות שלו מול אגף השיקום לפגיעה בזכויות נכי צה"ל ...במקום להאבק על הזכויות של נכי צה"ל הארגון נראה שדואג לאינטרס שלו ...

לשרותך, נכה צה"ל