X
אנא בחר את גודל הפונט הרצוי:
ועדות רפואיות ועדות רפואיות רופאים מומחים רופאים מומחים מכונים רפואיים מכונים רפואיים הוראות אגף השיקום הוראות אגף השיקום ביטוח לנכי צה"ל ביטוח לנכי צה"ל הכפתור הכפתור
X סגירה
 

ערב הוקרה לוותיקי ארגון נכי צה"ל - מחוז תל אביב והמרכז

וותיקי ארגון נכי צה"ל חגגו 70 שנה למדינה

הם לחמו במלחמת העצמאות, נכתבו עליהם עשרות שירים, לוחמים "יפי תואר" עם "הבלורית" שלחמו לצד הלוחמות האמיצות עם "הקוקו והסרפן". דור תש"ח. ביום ראשון ה- 6 למאי 2018 התכנסו בבית הלוחם בתל אביב, למעלה מאלף חברי וחברות מחוז תל אביב, יפו והמרכז בארגון נכי צה"ל לכבוד טקס הוקרה שיזם המחוז לחבריו וותיקי הארגון ולרגל 70 שנה למדינת ישראל.

את אירוע וותיקי הארגון כיבדו בנוכחותם: השרה לשוויון חברתי, ח"כ גילה גמליאל וגיבור ישראל ח"כ לשעבר אביגדור קהלני שבירך את הנוכחים בשם נכי צה"ל הוותיקים. התוכנית האומנותית כללה הופעה של שלומית אהרון ושלושת הטנורים. 

לדברי עו"ד עידן קלימן יו"ר מחוז תל אביב ובמרכז בארגון נכי צה"ל ויוזם האירוע "... זה היה אחד הערבים המרגשים שלי כיו״ר מחוז תל אביב-יפו והמרכז, בו זכיתי עם חבריי למועצה, לכבד את וותיקי הארגון מעל גיל 70..."

וותיקי ארגון נכי צהל חגגו 70 שנה למדינה

להלן קטע קצר מדבריי יושב ראש מחוז תל אביב :

חברות וחברים נכבדים,

ביראת כבוד ניצב אני לפניכם, דור הוותיקים, המייסדים, מגניה של מדינת ישראל. אתם אשר לא רק שהקמתם את המדינה ושמרתם על קיומה במחיר פגיעה קשה בשלמות גופכם ונפשכם, אלא גם הייתם שותפים לבניית הערך העליון בהגדרת צבא ההגנה לישראל כ - "צבא העם" ובזכות מסירותכם, הקרבתכם והדוגמא האישית שהפגנתם, הגיעו הדורות שאחריכם ועל ברכי מורשת הקרבות שלכם הראה דור אחר דור, כל אחד בזמנו ובמערכה שלו, את תעצומות הנפש והמסירות הנדרשת, על מנת שנזכה להיות ניצבים אנו היום כעם יהודי בישראל.

לפני 70 שנה, ביום שישי, ה' באייר, תש"ח -בעיר תל אביב, בבית דיזנגוף שבשדרות רוטשילד 16 , בטקס שהתקיים בהתאם להחלטת מנהלת העם כשמונה שעות לפני סיום המנדט הבריטי ובהתאם להחלטת החלוקה של עצרת האו"ם מכ"ט בנובמבר 1947 ,הכריז יושב ראש מנהלת העם , דוד בן-גוריון על הקמת מדינת ישראל ונחתמה מגילת העצמאות. הכרזה זאת הועמדה מייד עם לידתה במבחן הקשה ביותר שהחל בקרבות קשים על הקרקע, בהדיפת הפולשים בדגניה, נגבה ומקומות רבים נוספים. גם שמי המדינה היהודית שרק נולדה וקו החוף היו מופקרים והזמינו כל חורש רעה, אולם באמצעים דלים ורוח איתנה, בגבורה ובמחיר דמים כבד, עמדה המדינה במבחנה הראשון כמדינה יהודית עצמאית ומאוחדת.

מחיר המלחמה היה כבד – 4,783 חללים ואלפי פצועים. בבית החולים תל השומר, אושפזו מאות הפצועים הקשים ביותר ובתוך מתחם בית החולים , שכן לו ביתן 19, אשר היה מלא בנפגעי חוט שדרה וסביבו תנועה בלתי פוסקת של פצועים העומדים לפני שיקום והכל באווירה של אי וודאות מה יביא המחר. גם משרד הביטחון רק החל צעדיו הראשונים בשיקום הפצועים ותשובות בעניין שיכון, טיפול רפואי, שיקום תעסוקתי ועוד לא היו בנמצא. נציגי הממשלה לא ידעו מהם הכלים הנדרשים כדי לשקם לוחמים פצועים וטעויות רבות נעשו. אספות ספונטניות הביאו להחלטה כי יש להקים ארגון יציג של נכי מלחמת השחרור, שלימים שונה שמו לארגון נכי צה"ל וראשון העומדים בראשו נבחר להיות רפי קוצר ז"ל.

לכבוד 70 שנה למדינה

ערב הוקרה לוותקי הארגון חברי מחוז תל-אביב יפו והמרכז

האירוע ייתקיים ביום ראשון, בתאריך: 6.5.2018 בבית הלוחם תל-אביב

תוכנית:

16:30 כיבוד קל

17:30 ברכת יו"ר המחוז, עידן קלימן

          ופאנל גיבורי מלחמות ישראל

18:00 מופע של שלומית אהרון ושלושת הטנורים

 

כל חבר/ה שמעוניין להשתתף באירוע, יגיע לשלוחה הקרובה ויקבל כרטיס הזמנה.

המחוז מארגן הסעות מהישובים.

בערב האירוע יחולקו תעודות הוקרה אישיות לחברים שמלאו להם 70 עד 120 שנה.

שלכם, עידן קלימן.

 

 

כתבות שאולי יעניינו אותך


המלצות ותגובות
כותרת:
שם:
תוכן:
אנא הזן את המספר מאה עשרים וארבע:
לשרותך, נכה צה"ל