X
אנא בחר את גודל הפונט הרצוי:
ועדות רפואיות ועדות רפואיות רופאים מומחים רופאים מומחים מכונים רפואיים מכונים רפואיים הוראות אגף השיקום הוראות אגף השיקום ביטוח לנכי צה"ל ביטוח לנכי צה"ל הכפתור הכפתור
X סגירה
 

קריאת השכמה : לנכים הקלים

הפעם כולנו יוצאים להצביע ולהשפיע ! 

זאת היא קריאה אחרונה לאחיי, הנכים ה"קלים", הנכים שמרגישים מוזנחים שנים על גבי שנים. אנחנו הנכים שמהווים את הרוב בארגון נכי צה"ל, אנחנו הנכים ה"קלים" מקבלים הכי פחות ! אך בהשוואה לתגמול החודשי משלמים הכי הרבה !

בבחירות האחרונות לארגון נכי צה"ל מספר הבוחרים עמד על 20% בלבד, רובנו הנכים ה"קלים" נשארנו בבית, לא יצאנו להצביע והיום אנו מרגישים שאין לנו על מי לסמוך !

ב – 27.5.2014 הרוב הדומם של נכי צה"ל - יוצא להצביע ולהשפיע כל אחד על פי צו מצפונו !

זאת קריאה אחרונה !

הדקה ה – 90 לפני יישום דוח ועדת גורן !

האם מזניחים את הנכים הקלים ?

דמוקרטיה - הרוב מקבל את הכוח להשפיע, להחליט ולקבוע, אך מה קורה כאשר הרוב הופך למיעוט ? האם אז עדיין מדובר בדמוקרטיה ? מהו המחיר שמשלם הרוב שמסכים להפוך למיעוט מוזנח? מיעוט שמשלם יחסית יותר ומקבל הרבה פחות.

נכה צה"ל "קל" מי אתה ?

שאומרים נכי צה"ל קלים, מצטיירת בראש תמונה של נכה שקיבל שריטה או נחבל במשחק כדורגל.

אבל האמת שונה לגמרי, אנחנו הנכים הקלים סובלים מנכויות שונות ומגוונות ונאלצים להתמודד עם מגבלות מידי יום, אך בניגוד לחברים האחרים, אנחנו כמעט ולא זוכים לקבל חלק מ"העוגה".

שיתוק בצורה קלה, פגיעה נירולוגית במוח, פגיעה ברמה הקוגניטיבית , פגיעות אורתופדיות, פגיעות נירולוגיות, אלו הן רק מספר זעום של דוגמאות בהם נכה צה"ל זכאי לאחוזי נכות נמוכים מ – 29%

אך למרות אחוזי הנכות הנמוכים, הנכים ה"קלים" סובלים מפגיעות אשר נדרשות להם התמודדויות לא פשוטות: כאבים, חולשה, עייפות, עצבנות, מוגבלות שנראית לעין זניחה, אבל בפועל מקשה על חיי היומיום.

נתוני אגף השיקום

מנתוני אגף השיקום הנכים ה"קלים" מהווים 68% מכלל נכי צה"ל הזכאים לקבל שירות מאגף השיקום וארגון נכי צה"ל.

נכים שדרגת נכותם 19% - 10% מהווים 48% מכלל נכי צה"ל.

נכים שדרגת נכותם 29% - 20% מהווים  20% מכלל נכי צה"ל.

אז כיצד קרה הדבר שרוב של 68% הפך למיעוט ?

מיעוט שלא מקבל את כל ההטבות ! מיעוט שמרגיש לא שווה בתוך הארגון שלו ! 

רוצים לבעוט את הנכים הקלים החוצה

היום אגף השיקום רוצה בתחילה להוציא את הנכים ה"קלים" החדשים לביטוח לאומי, באגף השיקום רוצים להקטין את הזכויות של הנכים ה"קלים" ומסתכלים על העלויות התקציביות ולא על התרומה של כל אחד ואחת מאתנו, תרומה בגינה נפצענו.

נכים "קלים" עושים תפנית ויוצאים להצביע

הנכים ה"קלים" עושים תפנית, בבחירות הקרובות יוצאים כל הנכים ה"קלים" להצביע !

זאת קריאה אחרונה ! הפעם זאת ההזדמנות של הנכים ה"קלים" לעשות שינוי. תפנית שבסופו יקבלו יחס של שווים בין שווים.

הנכים ה"קלים" מרגישים שמזניחים אותם ומבקשים הנהגה שתטפל בכלל נכי צה"ל !

הנהגה בה כל החברים שווי זכויות והטבות. כך יוכלו לצאת למשלחות, להשתתף בכל הפעילויות, החוגים ועוד.
 


 

 

כתבות שאולי יעניינו אותך


המלצות ותגובות
כותרת:
שם:
תוכן:
אנא הזן את המספר ארבע מאות חמישים ושש:
מנחם
תאריך: 19/05/2014
כותרת: נכים קלים

תוכן: נכים קלים עושים תפנית ויוצאים להצביע למממייי....???

מאיר
תאריך: 15/05/2014
כותרת: דמי החבר גבוהים מאוד

תוכן: הייתי חבר בארגון ושילמתי במשך שנים דמי חבר גבוהים מאוד מדי חודש.
התמורה שקיבלתי מהארגון לא הייתה שווה את האגרה ולכן פרשתי מהארגון.

עמוס
תאריך: 14/05/2014
כותרת: ללא כותרת

תוכן: 'ש להפריד את רוב חברי הארגון - הנכים הקלים , מהמיעוט (הנכים הקשים). בחרו כנציגיכם לארגון רק נכים עם 20% ומטה. כך יקבע הרוב הדמוקרטי מה קורה בארגון.

אילן אגוזי וקובי יצחק מועמדים ליו"ר "הרימו הכפפה"
תאריך: 14/05/2014
כותרת: אילן אגוזי וקובי יצחק המועמדים ליו"ר "הרימו הכפפה"

תוכן: אילן אגוזי וקובי יצחק המועמדים ליו"ר הארגון-מכלול התגובות קוראים לכם "הרימו הכפפה" שנזרקה אליכם ע"י הנכים "הקלים" אשר רובם ככולם בתחושה שמשלמים ולא מקבלים. אם קולם חשוב לכם צאו בהודעה, התחייבות ערב הבחירות שתפעלו למענם כמובן לא ולא על חשבון הנכים הקשים. התחילו בדברים קלים הנה דוגמא קטנה מדוע נכה מתחת ל50% משלם עבור חוג בעוד נכה מעל 50% פטור מתשלום מ 2 חוגים בבית הלוחם ? ויש עוד דוגמאות רבות. צמצמו את הפער העצום בזכויות בין נכים מעל ומתחת ל50%. עשו כדי שאמנת השירות על ערכיה שוויון וכו' התלויה על קירות בתי הלוחם תעמוד במבחן המציאות

אלי
תאריך: 14/05/2014
כותרת: מי מהמועמדים מתחייב לפעול למעננו ?

תוכן: אני קטוע בוהן רגל ימין, מנפילת פצצה על כף הרגל. יש לי 10% נכות לצמיתות. אין לי מושג עבור מי להצביע.

אדם תורק
תאריך: 11/05/2014
כותרת: איך מצביעים ולמי??

תוכן: אני נכה 19 אחוז, פגיעה אורטופדית בקרסול שמאל (שבר פתוח שמו לי פלטינות) אני גם קיבלתי רק פיצויי חד פעמי ואני סובל מכאבים בקרסול באופן יום יומי! הגיע הזמן שתנעורר ונתאגד באמת! אני נתתי מכל כולי למדינה ונפצעתי במהלך פעילות מבצעית! ואני מרגיש שהצבא פשוט נטש אותי שכבר לא היתי כשיר להיות לוחם! לא נשתוק יותר1 הגיע הזמן לפעול!!

יהושע מרלה
תאריך: 11/05/2014
כותרת: ללא כותרת

תוכן: אני אבוא להצביע ביום 27,5,14 כדי להשפיע

יוסי
תאריך: 11/05/2014
כותרת: אז למי להצביע

תוכן: ללא תוכן

אהוד
תאריך: 11/05/2014
כותרת: תומר, אני כל כך מזדהה עם מה שכתבת!!

תוכן: אני נכה 24 אחוז, שמיעה. מעולם ואף פעם לא פנו אלי הארגון מיוזמתם לשאול להתעניין לעדכן, אפילו שביקשתי מספר פעמים ייעוץ על זכויותיי!! כלום, משלם אגרה, מקבל קצבה, ועלון מיותר.
בהחלט אצביע למי שיתאים לי! לנו! הנכים : הקלים". מתי הבחירות, למי להצביע? אני אפילו לא יודע לאיזה מרחב אני משויך... אני מאמין שישנם אנשים טובים בדרך, אשמח להצביע ולהשפיע עבור מועמד ראוי ומתאים!!

תומר
תאריך: 10/05/2014
כותרת: ארגון נכי צה"ל חסר שיניים ותועלת

תוכן: לצערי ארגון נכי צה"ל שאליו אני משוייך ומשלם סכום חודשי קבוע איננו נותן לי מאומה מלבד דבר אחד, ביטוח חיים ורפואי וזהו, כל פעילות אחרת שעליו אנו משלמים נעלם ולא ידוע, אנחנו הנכים ה"קלים" ברובנו וחלקנו גם עם פציעות קשות שהוגדרו על ידי משהב"ט קל יודעים כי שווי הכסף חסר ערך לארגון אותו אנו ממנים.
כאשר גופים רבים אחרים דואגים הן כלכלית כגון קרנות וביטוחי חיים ופניסה מוזלים , ארגון נכי צה"ל שהוא ארגון מסיבי בוחר להיות בשקט, אז קיבלתי עיתון פעם בכמה חודשים שנזרק לי לכניסת הבית, אחלה, חוץ משהילדים משחקים בו אין לי שימוש יעיל .
לצערי זהו סיכום הארגון

משה מסיקה
תאריך: 08/05/2014
כותרת: נכה ״קל״

תוכן: תודה על הקריאה לאיחוד...
אבל אני נכה צה״ל. המוגדר קל ..17% נכות שחררו אותי לאחר קטיעה חלקית ב 3 אצבעות... עקב פעילות מבצעית בלבנון..
נתנו סכום חד פעמי ו...ביי ביי...
היום אני עם אצבעות עקומות ומתקשה בפעולות רבות... מסתובב עם כרטיס נכה צהל בכיס שסתם תופס מקום בארנק..
מה זה ייתן לי ולדומים לי אם נצביע????
אין לנו כמעט בכלל הטבות..
אם בכלל...

מאיר
תאריך: 08/05/2014
כותרת: נכה ,,קל,,!!!!!!!!!!

תוכן: מעז ומעולם דפקו את הנכים הקלים ,כל קיצוץ כל שינוי כל הסכם ,אנחונו הנכים הקלים משלמים ראשונים ,בביטול זכויות , בביטול הטבות ,לכל נציג נכים שנכס למשא ומתן על הסכמים חדשים ,יש לו מאגר של נכים קלים שמהם הוא יכול לקצץ ,בנכים בדרגות הגבוהות יותר לא נוגעים ,אולי מפחד של תגובות ציבוריות ,במשכורות של נציגי הנכים באשר הם לא מקצצים ,לא מבין למה העוגה לא מתחלקת שוה בשוה, 10% נכות מקבל 10 חלקי מאה, 30% נכות מקבל 30 חלקי מאה וכך עד 100% +נכות, וכך כולם מקבלים חלק יחסי שוה והוגן ,ואז לא תיהיה הרגשה שדופקים אותך כל הזמן .

אבל איפה הולכים להצביע? ומי מייצג מהמועמדים את הזכויות של הנכים "הקלים"?
תאריך: 08/05/2014
כותרת: ללא כותרת

תוכן: ללא תוכן

מלכיצדק
תאריך: 08/05/2014
כותרת: יש הרבה נושאים שכל הנכים מקבלים זכויות שוות בלי הבדלי אחוזים

תוכן: הפחדן שכתב את השטות הזו,משום מה לא כתב את שמו.רבותיי!!! אין לי שום טענה או ביקורת על מה שנכים שהוגדרו כקשים מקבלים מאגף השיקום.מגיע להם!
אבל,,יש לי ביקורת כלפיי אירגון הנכים.למה נכים עם למשל 10% נכות צריכים לשלם בדיוק את אותו סכום מס אירגון כמו נכים בעלי 100% נכות,כשלנכים 10-20% לא יכולים להשתמש למשל במתקני בית הלוחם?
68% חברים נכים קלים מממנים ומשלמים את הןצאות אירגון הנכים,ובתמורה מקבלים קדחת,חוץ מהעלון החודשי.אנחנו משלמים את אותו הסכום.אנחנו רוצים זכויות שוות!!!!

נכה קלה
תאריך: 08/05/2014
כותרת: הארגון עצמו בעט בנכים הקלים

תוכן: נפצעתי (עקב השירות) אחרי 1996. במקום להזניח את עצמי ולגרום לכך שאשאר עם אחוזים גבוהים יותר, עשיתי כל מאמץ ואימון כדי לשפר את מצבי. כתוצאה מכך, ירדתי מ - 20%, נבעטתי גם מאגף השיקום (עם פיצוי ח"פ) וגם מארגון נכי צה"ל. לרוע המזל, תוצאות הפציעה והשלכותיה לא נעלמו, והן מלוות אותי גם היום.
בכנס בחירות שנערך לאחרונה (אליו הוזמנתי במסווה של "מפגש חברים"), דובר על כך שלא יהיו נכים סוג א' ונכים סוג ב' (כשכבר היום יש) ועוד תוכניות והישגים שאינם נוגעים לי ומדגישים את נחיתותי על שלא נפצעתי בתקופה הנכונה.
אין לי זכות הצבעה, כי הארגון עצמו בעט אותי משורותיו, ובכך חיזק את מדיניות משהב"ט ואגף השיקום (שנובע ממניעים כלכליים), והפך אותי לנכה סוג ב' גם בעיניו.
על איזו קריאת השכמה אתם מדברים? הארגון עצמו מפריד בין נכים (באותה דרגה) שנפגעו בתקופות שונות כשם שעושה זאת משהב"ט.

MAJER
תאריך: 07/05/2014
כותרת: נכים קלים

תוכן: הכתבה אכן מצדיקה התארגנות של ציבור המדובר
יש להעיביר כתובת להתארגנות

פלוני קשישא
תאריך: 07/05/2014
כותרת: הפרדה ערכית

תוכן: לפני שמדברים על רמת נכות ופיצויים, תגמולים כאילו או אחרים צריך לדבר על הנכות כתוצאה מהשירות. הגיע הזמן להעביר את הנכים שנפגעו בזמן השירות(ולא עקב השירות) לטיפול הביטוח הלאומי. אם משרד הביטחון יטפל רק בנכים שנפגעו עקב השירות(מבצעים ואימונים וכו')יהיה למושג נכה צהל ערך והכרה ברוח החוק. לא משנה גובה הנכות - אם הנכות נגרמה עקב השירות, גם אם היא קלה, יש לטפל בה במלוא האמצעים החוקיים. חייל בחופשה ששתה והתהפך עם רכבו לא צריך הכרה של משהב"ט, וזו רק דוגמה. עוד מעט יתבע חייל שספר תורה נפל על רגלו את משהב"ט.
או השירות הלאומי - מי יפריד בין החיילים הנכים לנכים האחרים? כל התקציב ישנה את ערכו ומקורותיו ונכי צה"ל, המסכנים את חייהם על הגנת המדינה יזכו לכבוד וההכרה הראויים.

מושיק
תאריך: 07/05/2014
כותרת: בושה וחרפה לחלק מנכי צהל

תוכן: כל נכה צהל שהוכר על ידי משרד הביטחון הינו נכה צהל.נקודה. אתם מנסים לפלג את הנכים לפי אחוזי הנכות שנקבעו להם, מה גם שחלק מהם מגיעה להם נכות גבוהה יותר, ורק תרגילי בירקרטיה ושקרים, גרמו להקטנת אחוזי הנכות שלהם. או להגדלה של חלק אחר מהנכים.
במקום לשמור על אחדות בשורות הנכים, אתם מנסים לגרום לפיצול ובסופו של דבר גם אתם תיפגעו.
צריכים לדאוג שבהצבעה לראשות הארגון, יהיו רק אנשים שאכפת להם מכל הנכים ולא רק משכורתם. (חלק מהם מקבלים פנסיות לא קנטנות, ולא, איני מקנא בהם) אבל אין סיבה שהם יקבלו משכורות נוספות מוגזמות, מה עוד שכלל לא בטוח שבראש מעיניהם לדאוג באמת לכל הנכים.

מוטי
תאריך: 07/05/2014
כותרת: אז למי להצביע??

תוכן: לא כתבתם איזו מפלגה מקדמת את הנושאים הקשורים לנכים ה"קלים"....

נכה צהל
תאריך: 07/05/2014
כותרת: יש לי נכות 10%

תוכן: אני סובל מפריצת דיסק שקרתה לי בצבא במהלך שירותי הקרבי אשר מתבטאת בכאבים וסבל יום יומי. קיבלתי מענק חד-פעמי מצחיק. זה בושה שמי שסובל כל יום מקבל מענק חד-פעמי ולא מענק חודשי. מה עושים במצב כזה? מצד אחד אני מוגדר 10% אז אני כביכול לא בסטטיסטיקה שתיארתם, מצד שני - הפיצוי שקיבלתי לא הוגן לעומת המחיר שאני משלם.

פורטל נכי צהל
תאריך: 06/05/2014
כותרת: משכורות הבכירים

תוכן: משכורות הבכירים.... לכן צריך לצאת להצביע ולעשות שינוי, תפנית הודיעו שיקצצו בשכר משמעותית. בחוג בית דיברתי עם אילן אגוזי נראה שהוא בן אדם אמין משכמו ומעלה

נכב צהל
תאריך: 06/05/2014
כותרת: נציג הארגון מקבל 80000 שקל לחודש והנכה הקל?

תוכן: אין לי אמונה בנציגי הארגון
איך יתכן שהניבחרים מקבלים 80000 אלף שקל לחודש -כולל ההטבות
והנכה מקבל 4 שקל לאחוז נכות ומיזה מורדים לו מס ארגון גבוהה לטובת הנציגים הניבחרים
הנטו שלי 275 שקל
איך יתכן העוול הזה

יחיאל דרור
תאריך: 06/05/2014
כותרת: סופסוף

תוכן: זו הפעם הראשונה שאני מרגיש שמשהו או מישהו בארגון מתחיל לראות אותי, אותנו, הנכים הקלים. ההרגשה תמיד היתה כמו "ילדים חורגים", כמעט להתבייש בזה שהנכות שלנו לא נראית לעין. אנחנו הולכים 'רגיל' ומתפקדים 'רגיל' ,אבל האחרים לא יודעים מה ההרגשה היומיומית. עד היום לא לקחתי חלק מכל מה שקשור לארגון, רק כי לא הרגשתי חלק ממנו... אני קורא לאחיי ואחיותיי הנכים "הקלים", אולי הפעם משהו ישתנה. בואו נלך להצביע, לנו הכוח והרוב!!!!!!!
חג עצמאות שמח לכולם :)

agavish
תאריך: 06/05/2014
כותרת: משמעות הדף הזה די אבסורדית

תוכן: אתם כותבים שאתם הרוב ואצלכם הכוח ולכן אתם צריכים לקבל יותר? הרי הנכה אמור "לקבל" לפי חומרת נכותו ולא לפי כמות הנכים במצבו.
זה רק מראה שהשיטה "הדמוקרטית" במקרה של נכים יוצרת עיוות רב הבא לידי ביטוי דווקא בזכויות יתר יחסית שיש לנכים הקלים. יש הרבה נושאים שכל הנכים מקבלים זכויות שוות בלי הבדלי אחוזים כגון: דמי קיום בלימודים, החזרי מס קניה, עזרה בלימודי ילדים, דמי קיום שווים ועוד. מה זה אם לא עיוות לטובת הנכים הקלים.

אתם רוצים בכוח הרוב לפצות את עצמכם מעל לחומרת הנכות, וזה מה שגורם לכך שעלויות אגף השיקום כה גבוהות ומעוררות בציבור מורת רוח. כל "השג" של הנכים הקלעים שהוא מעבר לחומרת הנכות - בא על חשבון נכים קשים יותר.
יש פגם ברור בשיטה.
גבי

נכה קשה (יום)
תאריך: 05/05/2014
כותרת: הלואי שתצליחו ותיצרו ארגון לעצמכם

תוכן: ללא תוכן

לשרותך, נכה צה"ל