אתר זה משתמש בקבצי קוקיז אתר זה משתמש בקבצי Cookies כדי להתאים אישית תוכן ומודעות. למידע נוסף OK
X
אנא בחר את גודל הפונט הרצוי:
מועדון החברים של פורטל נכי צהלהכרה כנכהחמי מרפאייעוץ משפטיקנאביס רפואיטפסים להורדהרכב רפואיטבלאות תגמוליםטיפולים רפואייםזכויות והטבותארגון נכי צהלאגף השיקום
X סגירה
 

ביטול חיוב הוצאות משפט

חיוב בהוצאות משפט

חיילים רבים שנפגעו, מוצאים עצמם נאלצים בעל כורחם לצאת למאבק ולעתור כנגד קצין התגמולים אגף השיקום. אין עוררין שהליך הייצוג עולה כסף, אך בלית ברירה ומאחר ואין גורם אחר שמסייע לאותם נפגעים הפניה לבית המשפט כיום היא כמעט ובלתי נמנעת.

ביטול מתן הוצאות משפט זה צדק !

בשנים האחרונות פרסמנו כאן בפורטל נכי צה"ל מאות פסקי דין במטרה לתת מידע בכמה שיותר הכרעות דין, מידע שיסייע לנכי צה"ל או חיילים שנפגעו בשירות ושוקלים את צעדיהם או רוצים לעמוד על זכויותיהם.

אך לקראת סוף חודש מאי 2013, הגיע לידינו פסק דין שניתן על ידי כב' השופטים : שולמית וסרקרוג, יצחק כהן ורן שפירא מבית המשפט המחוזי בחיפה שהצית בלבנו תקווה קטנה. 

מדובר בפסק דין תקדימי בו כב' בית המשפט מציב גבולות ברורים, מתי ייפסקו הוצאות משפט כנגד חיילים שמגישים תביעה כנגד קצין התגמולים אך מפסידים ומתי לא !

מה המצב העכשווי  ?

כיום ברוב התביעות שנידחות בבית המשפט, נפסק לטובת קצין התגמולים באגף השיקום הוצאות משפט, מדובר בסכומים שיכולים להגיע לאלפי שקלים, סכומים שבאים לזורע מלח על פצעי ההפסד הצורם.

זה צודק ומקובל לפצות את הצד שמנגד, הצד שנאלץ להתגונן כנגד תביעה ולחסות אפילו באופן חלקי את הוצאותיו, אך במקרה של חיילים שנפגעו תוך כדי ועקב שירותם הצבאי מן הראוי לתת מרחב תמרון, מרחב שחלילה וחס לא ימנע מחייל להגיש תביעה מחשש לתשלום נוסף של הוצאות.

החלטה אמיצה

בהחלטה אמיצה של כב' בית המשפט, שורטטו קווים ברורים מתי לפסוק הוצאות משפט ומתי לא. "... נראה לנו כי בהליכים כגון אלה, יש להטיל הוצאות רק במקרים חריגים..."
השופטים אומנם דחו את התביעה אך ביטלו את הוצאות המשפט בגובה 3,000 ₪ שנפסקו כנגד החייל.

לעיון בפסק הדין לחצו כאן >>> 


 

נותני חסות: