אתר זה משתמש בקבצי קוקיז אתר זה משתמש בקבצי Cookies כדי להתאים אישית תוכן ומודעות. למידע נוסף OK
X
אנא בחר את גודל הפונט הרצוי:
מועדון החברים של פורטל נכי צהלהכרה כנכהחמי מרפאייעוץ משפטיקנאביס רפואיטפסים להורדהרכב רפואיטבלאות תגמוליםטיפולים רפואייםזכויות והטבותארגון נכי צהלאגף השיקום
X סגירה
 

התערבות בלתי ראויה של רופא מחוזי

מקצצים ללא רחמים

פסק דין שניתן ב – 22 למאי 2013, בבית המשפט המחוזי בתל אביב. חושף לכאורה התנהלות בלתי ראויה של הרופא המחוזי, מפרוטוקול הדיון עולה חשד להתערבות בהחלטות של גורמים מקצועיים במטרה אחת ויחידה לקצץ בתקציב הטיפולים הרפואיים, על גבם של נכי צה"ל.

עתירה שהוגשה על ידי נכה צה"ל בן 56 באמצעות עו"ד תמר סיוון כנגד הרופא הראשי באגף השיקום של משרד הביטחון, העניקה אפשרות יוצאת דופן לצפות לכאורה בהתערבות הרופא המחוזי בהחלטות של ועדות מקצועיות שמטרתן להעריך מצב רפואי ולתת מענה אמיתי לצרכיו של הנכה.

דיון בעתירה

מתוך פסק הדין מצטיירת לכאורה תמונה מדאיגה לפיה נכה צה"ל קשה, נבדק על ידי ועדת ליווי אשר המליצה בפני הרופא המחוזי לאשר לו 4 שעות ליווי מידי יום. כאן עולה החשד שמסקנות ועדת הליווי כנראה ולא מצאו חן בעיני הרופא המחוזי, אשר הורה על בדיקה מחודשת, שבעקבותיה אושרו 10 שעות ליווי שבועיות בלבד.

שינוי מסקנות ועדות הליווי מעלה טעם נפגם, כב' בית המשפט ניסה בזהירות יתרה לדעתנו, לפתור את הסוגיה על ידי שימוש בהליך פנימי ובכך לפסול חשד למשוא פנים :

"... אני מקבל את העתירה באופן חלקי בכך שאני מורה להחזיר את העניין אל וועדת הליווי, כדי שזו תגבש המלצה לאחר שתיערך בדיקת ADL נוספת בביתו של העותר. בהתאם להמלצת וועדת הליווי יגבש הרופא המחוזי את החלטתו...."

אובדן אמון ברופא המחוזי

אין ספק כלל וכלל שאמונם של נכי צה"ל ברופא המחוזי של אגף השיקום נפגע באופן משמעותי, גם החלטתו של כב' בית המשפט לא יכולה למנוע הצצה נדירה אשר מציפה בלבנו רגשות וחשדות של שנים. עתה נותר לבדוק כיצד צריכים לפעול נכי צה"ל שזוכים לקבל החלטות שנוגדות את בקשתם ?

לכן עיון מעמיק בפסק הדין מעלה מספר שאלות שעל אגף השיקום לתת התייחסותו : האם ניתן לגשר על משבר האמון ? האם מדובר בהליך תקין של הרופא המחוזי ? לחילופין האם מדובר בקיצוץ הוצאות רפואיות, הנחיה שמגיעה מהדרגים הגבוהים יותר באגף השיקום ?

לצפייה בפסק הדין בחסות אתר פסק דין – לחצו כאן >>


 

נותני חסות: