אתר זה משתמש בקבצי קוקיז אתר זה משתמש בקבצי Cookies כדי להתאים אישית תוכן ומודעות. למידע נוסף OK
X
אנא בחר את גודל הפונט הרצוי:
מועדון החברים של פורטל נכי צהלהכרה כנכהחמי מרפאייעוץ משפטיקנאביס רפואיטפסים להורדהרכב רפואיטבלאות תגמוליםטיפולים רפואייםזכויות והטבותארגון נכי צהלאגף השיקום
X סגירה
 

הוועדה לביקורת המדינה דנה בנושא הקמת בית הלוחם באשדוד

מדוע מוקם "בית הלוחם" באשדוד כשלא מובטחת אחזקתו הכלכלית?

דיון סוער בוועדה לביקורת המדינה על התנהלות ארגון נכי צה"ל, ועל הקמת "בית הלוחם" באשדוד. יו"ר הוועדה קארין אלהרר: מצבו הכלכלי של הארגון לא מאפשר להחזיק את בית הלוחם באשדוד, שהוא גדול באופן משמעותי

מתוך הוועדה לביקורת המדינה שנערכה ב - 12 באוקטובר 2015, כ"ט בתשרי תשע"ו.

http://m.knesset.gov.il/Activity/committees/StateControl/News/Pages/121015.aspx

הודעה לעיתונות מטעם הועדה :

דיון סוער, יצרי ורווי האשמות, התקיים היום (שני) בוועדה לביקורת המדינה בעניין התנהלות ארגון נכי צה"ל ובמיוחד – הקמת "בית הלוחם" באשדוד. יו"ר הוועדה, ח"כ קארין אלהרר (יש עתיד) אמרה כי "מדובר בארגון שמיצג את מי שנפצעו כשסיכנו את חייהם למען ביטחון ישראל, והארגון פועל לשיקומם ולרווחתם. מספר דו"חות מבקר המדינה מצביעים על התנהלות בעייתית של הארגון.

הארגון פועל להקמת בית לוחם באשדוד למרות בדיקת היתכנות שלא הראתה צורך אמיתי בכך, ולמרות דו"ח מבקר המדינה בעניין, שהדבר יפגע ביכולות התחזוקה של בתי הלוחם האחרים. דו"ח המבקר מעלה חשש כי בגלל מצבו הכלכלי של הארגון, לא יתאפשר להחזיק את בית הלוחם באשדוד, שהוא גדול ורחב באופן משמעותי".

בדיון הועלו אף טענות מפורשות, כי מהפרוטוקולים של דיוני הנהלת הארגון, נמחקו לחלוטין דבריהם של מתנגדי הבנייה. אלהרר קראה לבדיקה מעמיקה של רשם העמותות לבחינת התנהלות הארגון, דרשה לקבל את דו"חות הביקורת הפנימיים והוכחות לתיקון הליקויים בדו"חות המבקר וקבעה דיון מעקב בנושא בעוד 3 חודשים.

יוסי ביינהורן, משנה למנכ"ל משרד מבקר המדינה הוסיף כי נמצאו שורת ליקויים בארגון בתכנון וביצוע מיזמים, אי ניצול יעיל של משאבים, קביעת משימות ללא מקור תקציבי, חוסר-בדיקה של צרכי הארגון בפריפריה ועוד.

חיים בר, יו"ר הארגון  טען מנגד כי כל ליקויי המבקר – תוקנו, מוקצה תקציב למיזמים לפי תכנון מראש, והוגדלה והרחבה הפעילות בפריפריה. לדבריו, בכל ישיבות הנהלת הארגון לאורך השנים עלה הצורך לבנות בית לוחם באשדוד כמענה לנכי צה"ל באזור השפלה. "ביצענו את כל המלצות המבקר בעניין זה, כבדיקת היתכנות עדכנית, סקר סיכונים, פוטנציאל הצטרפות ותקציב מפורט".

ח"כ עופר שלח (יש עתיד) הזהיר כי הקמת בית הלוחם במיקום מסוים תשפיע על יכולת השימוש בו בידי נכים, ונכים באחוזים נמוכים, והדגיש כי הנהלת הארגון מודה בעצמה שנכים באחוזים נמוכים לא יוכלו להתקבל לבית הלוחם בתל אביב בגלל חוסר-מקום.

חיים רונן, מנכ"ל הארגון: כל שנה אנו מקבלים אישור מרשם העמותות על ניהול תקין, לארגון לא היה מעולם כסף מזומן להתנהלות שוטפת והוא מתבוסס ממיסי חברים, תמיכת המדינה ותרומות, ואילו ח"כ יואל חסון (המחנה הציוני) ציין כי "הרבה יותר הגיוני שבית הלוחם יוקם בראשון לציון או באזור. הארגון גם נמצא בגירעון גדול, ועל הועדה לקרוא לרשם העמותות לבדוק התנהלות זו".

אודי נאור, לשעבר חבר בהנהלת הארגון האשים כי "חבורת נהנתנים משתמשת בארגון החשוב הזה. בדיקת הקמת בית הלוחם באשדוד הייתה שלילית - ע"י חברה חיצונית שהוזמנה ע"י הארגון.

המיקום באשדוד שגוי, הזוי ומופרך. למרות הבהרת מבקר המדינה חד משמעית נגד מיקום זה, הארגון הזמין – בעשרות אלפי ₪ - חוות-דעת משפטיות שהוא איננו חייב כלל לבצע בדיקה כזו – ואין לו חובה להיענות להמלצות המבקר. כדי לממן הגדלת משכורות הבכירים, הארגון מכר דירה שלו בפאריז ב 2.5 מיליון יורו לאמיר קטאר, שממן את החמאס". דוד בן גיגי, חבר ועדת הביקורת של הארגון, אף הוסיף כי "לצערי כיום אין 'שומר סף' בארגון".
 


 

נותני חסות: