X
אנא בחר את גודל הפונט הרצוי:
ועדות רפואיות ועדות רפואיות רופאים מומחים רופאים מומחים מכונים רפואיים מכונים רפואיים הוראות אגף השיקום הוראות אגף השיקום ביטוח לנכי צה"ל ביטוח לנכי צה"ל הכפתור הכפתור
X סגירה
 

חשוב לדעת - המדריך המושלם לנכי צהל הטסים לחופשה

מתכננים את החופשה השנתית וחוסכים

האביב והקיץ בפתח וזה בדיוק הזמן המתאים לארוז את המזוודות ולצאת לחופשה קסומה מעבר לים. הכנו במיוחד עבורך את המדריך המושלם לנכי צה"ל שטסים לחופשה בחו"ל. במדריך תמצא : זכויות, הטבות והמלצות.

סיור בעיר העתיקה של וינה

דע זכויותיך: נכה צה"ל וביטוח נסיעות לחו"ל

נכה יקר טרם נסיעה לחופשה בחו"ל עליך לדעת, שהביטוח נסיעות לחו"ל הרגיל לא מעניק לך הגנה עבור הפגימות המוכרות על ידי אגף השיקום ועליך לפעול כדלקמן :

1. לפנות ללשכת השיקום המטפלת ולבקש מהם אישור אשר יעניק לך את הזכות לקבל טיפול רפואי עבור הפגימות המוכרות במימון השגרירות או הקונסוליה הישראלית.

2. בנוסף לאישור מאגף השיקום מומלץ מאוד מאוד לרכוש פוליסת ביטוח נסיעות לחו"ל דרך סוכן ביטוח. לכן מומלץ לפנות ולקבל מידע נוסף מסוכן הביטוח של נכי צה"ל.

הזמנת בית מלון במחיר שווה לכל כיס

בתי מלון במדינות רבות בעולם כמו : ניו יורק, ברלין, אמסטרדם, בודפשט ועוד. מאפשרים להזמין חדרים נגישים לנכים במחירים שווים לכל כיס. בזכות האינטרנט ניתן בקלות לצפות בתמונות של המלון לקרוא ביקורות ולהוזיל את עלויות הלינה בחו"ל.

לא משנה לאיזה יעד בחרת לטוס – באתר הזה תמצא את הדיל הטוב ביותר עבורך >>

השכרת רכב בחו"ל – מנגנון נהיגה מביאים מהארץ

התחבורה הציבורית בחו"ל מעניקה פתרון מעולה ונגיש בתוך הערים המרכזיות. אבל כאשר רוצים לצאת ולטייל מחוץ לערים בין הנופים המרהיבים, ההרים והאגמים מומלץ לשכור רכב . באינטרנט תוכלו למצוא אתרים שמשווים מחירים בין כל חברות השכרת רכב בחו"ל, כמו לדוגמא האתר הזה.

לידיעתך, הרישיון הישראלי שלך, על מגבלותיו תקפות גם בנהיגה בארץ זרה. לכן, במידה וברישיון הנהיגה שברשותך קיימת הגבלה למנגנון יד, דוושת גז הפוכה וכד'. יהיה עליך להצטייד במנגנון נייד שמיוצר ומשווק על ידי : פרילינג מנגנונים.

שימוש בתעודת נכה

תעודת הנכה שברשותך תקפה בישראל, אך יחד עם זאת בוודאי תשמח לגלות שביעדים רבים בעולם מכבדים את תעודת הנכה ומעניקים הנחות בכניסה למוזיאונים ואטרקציות. בעת רכישת הכרטיסים, הצג את תעודת הנכה ושאל בנימוס האם אתה זכאי להנחה כלשהי.

חנייה בשדה התעופה

נכים בעלי תג חנייה זכאים לעד חמש שעות חנייה בחניון ה"כרם" בטרמינל 3. בכניסה לחניון עליך להצטייד בכרטיס. אך ביציאה מהחניון היצמד למסלול השמאלי ביותר (קיים שלט נכה), המסלול השמאלי מיועד ליציאת נכים מהחנייה. למידע מורחב : חניה חינם לנכים בשדה תעופה בן גוריון

שמרו על עצמכם

הכי חשוב לכל המטיילים לשמור על הביטחון ולחזור בשלום לארץ. אנו נמצאים במצב בטחוני רגיש במיוחד, היו ערים למה שקורה סביבכם, אם זה בארץ או בחו"ל. סעו לשלום ותחזרו בשלום רעננים ושלווים.

חופשה מהנה,
שלך, צוות פורטל נכי צה"ל.

 

כתבות שאולי יעניינו אותך


המלצות ותגובות
כותרת:
שם:
תוכן:
אנא הזן את המספר מאתיים חמישים ושתיים:
יוסי
תאריך: 08/02/2019
כותרת: המדריך המושלם לנכי צהל

תוכן: רציתי לאודות לך על האינפורמציה שאקבל

אנונימי
תאריך: 08/03/2016
כותרת: ללא כותרת

תוכן: מדוע אין עדיין מקומות מוגדרים עבור נכי גפיים וגב שלא יכולים לשבת כמו כולם כסרדינים ?
מתי יקום מישהו ויסדיר את העניין.
מניסיון אישי לא מקבלים מושב עם מקום לרגליים כולל באל על.

יוסי
תאריך: 06/10/2015
כותרת: פנקס ירוק

תוכן: שלום.
למי בדיוק לפנות בלשכת השיקום.
אומרים שאינם מכירים את המושג 'פנקס ירוק'

צבי
תאריך: 25/09/2015
כותרת: תגובה ליהודה ושלמה

תוכן: ההתקן של פרילינג מהווה פתרון מעולה - בוודאי שאין לפרילינג אחריות על רכבים בחו"ל, גם בארץ שמתקינים מנגנון צריך לעבור את משרד הרישוי - למה אתם מצפים ?

המנגנון נתן לי פתרון שכך שיכולתי לשכור רכב אוטומטי לחבר את המנגנון ולנהוג ללא מגבלה

יהודה
תאריך: 25/09/2015
כותרת: לצערי , אתם מטעים את הנכים בהפניה לפרילינג

תוכן: להתקנים לרכב אין אישור בטיחותי ובמקרה של תאונה הרכב והנהג לא מבוטחים
רכשתי התקן אצל פרילינג והובהר לי שהשימוש במכשיר על אחריותי בלבד

יורם
תאריך: 25/09/2015
כותרת: ללא כותרת

תוכן: מה דינו של נכה פגוע רגליים עם מגבלת ניידות, שיש לו תו נכה לחניה? איך מתמודדים עם בעיית החניה בחו"ל כאשר שוכרים רכב? במרבית המדינות המערביות יש חניה מוסדרת ושמורה לרכבי נכים אבל חייבים להציג תו נכה ברכב. מעיון באתר "נגישות לישראל" הבנתי שמדינת ישראל לא חתמה על האמנה הבינלאומית שמסדירה זאת. אז מה ניתן לעשות?

איבגי שלמה
תאריך: 25/09/2015
כותרת: מנגנון יד לחו"ל פריליניג

תוכן: למיטב ידיעתי נכה המשתמש במנגנון פירילינג בחו"ל והרכיב אותו ברכב השכור, אינו מכוסה ביטוחית במקרה תאונה.
חתימה טובה

משה
תאריך: 20/09/2015
כותרת: מה עם תג נכה לחו״ל לרכב ממשרד התחבורה ?

תוכן: שנים רבות עברו והנכים בישראל לא מעניינים את ישראל כץ בנוגע לתג נכה לרכב בחו״ל.
מה הסטטוס?

דודי
תאריך: 20/09/2015
כותרת: תו חניה לנכה

תוכן: מה דינו של נכה פגוע רגליים עם מגבלת ניידות, שיש לו תו נכה לחניה? איך מתמודדים עם בעיית החניה בחו"ל כאשר שוכרים רכב? במרבית המדינות המערביות יש חניה מוסדרת ושמורה לרכבי נכים אבל חייבים להציג תו נכה ברכב. מעיון באתר "נגישות לישראל" הבנתי שמדינת ישראל לא חתמה על האמנה הבינלאומית שמסדירה זאת. אז מה ניתן לעשות?

אבי
תאריך: 30/06/2015
כותרת: תו נכה - חניה בחול

תוכן: אנא עדכנו מה הסטאטוס / אפשרות של קבלת אישור לחניה בחניות נכים בחו"ל .

לשרותך, נכה צה"ל