אתר זה משתמש בקבצי קוקיז אתר זה משתמש בקבצי Cookies כדי להתאים אישית תוכן ומודעות. למידע נוסף OK
X
אנא בחר את גודל הפונט הרצוי:
מועדון החברים של פורטל נכי צהלהכרה כנכהחמי מרפאייעוץ משפטיקנאביס רפואיטפסים להורדהרכב רפואיטבלאות תגמוליםטיפולים רפואייםזכויות והטבותארגון נכי צהלאגף השיקום
X סגירה
 

הנחה בארנונה גם לנכים בדיור מוגן

האם נכה צה"ל המתגורר בבית אבות יהיה זכאי להנחה ?

הנחת הארנונה לה זכאים נכי צה"ל שדרגת נכותם 10% ומעלה ניתנה עד היום רק לנכה שגר בדירה הרשומה על שמו או נכה שהציג חוזה שכירות שנחתם בינו לבין בעל הנכס. ואילו נכי צה"ל המתגוררים בבית הוריהם או בהוסטל, ונכי צה"ל מבוגרים שגרים בדיור מוגן או בית אבות סורבו על ידי הרשויות והמועצות המקומיות לקבל הנחת ארנונה - בטענה כי החוק אינו מאפשר זאת.

הנחת ארנונה לנכי צהל שגרים בבית אבות

האם מדובר בבשורה משמחת או פתרון חלקי בלבד?

ב- 5 ליולי 2017 בתמיכתם של 29 חברי כנסת וללא מתנגדים אושרה סופית הצעה החוק של יו"ר ועדת הפנים והגנת הסביבה ח"כ דוד אמסלם לפיה חוק ההסדרים יתוקן והנחה בארנונה תנתן גם לנכי צה"ל שגרים בדירה שלא רשומה על שמם.

על פי הודעת הכנסת, מוקדם לדעת אם מדובר בבשורה משמחת או פתרון חלקי בלבד, מאחר ומדובר בנכים שהופנו למסגרת מגורים בקהילה על ידי משרד העבודה, הרווחה והשירותים החברתיים.

לכן נאלץ להמתין עד לפרסום התיקון בחוק ורק אז יהיה ניתן לדעת האם הפרשנות לחוק תכלול גם נכי צה"ל מבוגרים שמתגוררים בדיור מוגן או בתי אבות.

מה אומר התיקון ?

התיקון לחוק הארנונה במסגרת חוק ההסדרים אומר שרשות מקומית בה ניתנת הנחת ארנונה לנכים תהיה מחוייבת לתת את אותה ההנחה באותם תנאים גם לנכה שמתגורר בנכס שמוחזק על ידי אדם אחר. ללא קשר לסוג הנכות: נכות נפשית, פיזית או קוגניטיבית. אשר הופנו למסגרת של מגורים בקהילה על ידי משרד העבודה, הרווחה והשירותים החברתיים.

לברך על המוגמר ולדרוש הרחבה של החוק

גם אם החקיקה מהווה פתרון חלקי בלבד, הרי שיש לברך את ח"כ דודי אמסלם על המוגמר ולהפנות את תשומת ליבו להרחבת התיקון של חוק הארנונה כך שתפתור גם את נושא בתי האבות, דיור מוגן ומגורים בבית ההורים.
 


 

נותני חסות: