אתר זה משתמש בקבצי קוקיז אתר זה משתמש בקבצי Cookies כדי להתאים אישית תוכן ומודעות. למידע נוסף OK
X
אנא בחר את גודל הפונט הרצוי:
מועדון החברים של פורטל נכי צהלהכרה כנכהחמי מרפאייעוץ משפטיקנאביס רפואיטפסים להורדהרכב רפואיטבלאות תגמוליםטיפולים רפואייםזכויות והטבותארגון נכי צהלאגף השיקום
X סגירה
 

התפרצות מחלת הסכיזופרניה

קשר סיבתי מסוג "גרימה" בין תנאי שירות כסמב"צ להתפרצות מחלת הסכיזופרניה

בית המשפט המחוזי בחיפה קיבל ברוב דעות ערעור שהוגש על פסק דינה של ועדת הערעורים בראשות השופט אורי גולדקורן שדחתה ערעור שהוגש על החלטת אגף השיקום שדחה תביעה להכרה בקשר בין מחלת הסכיזופרניה, לבית תנאי שירות בצה"ל.

המדובר בחייל שגויס לשירות כלוחם בחיל השריון ולאחר שהשלים טירונות הוצב כסמב"צ במפקדת חטיבה. במהלך שירותו כסמב"צ חווה קשיים רבים על רקע תנאי שירותו בחמ"ל, האחריות שהוטלה עליו, היציאות המועטות לבית. ועדת הערעורים דחתה את הערעור לאחר שקבעה כי תנאי שירותו בחמ"ל אינם נבדלים מהותית מאלה המתקיימים במסגרת אזרחית. קביעה זו של ועדת הערעורים לא הייתה מקובלת על בית המשפט המחוזי, שהבהיר בפסק הדין שהמשימות עימן התמודד החייל היו בעלות אופי צבאי, וזאת לא רק משום שמדובר בעבודה המתבצעת במסגרת של היררכיה צבאית, אלא בהתחשב בכך שמדובר ברשימה של מטלות הכרוכות באחריות רבה, בתחומי בטחון המדינה.

הוסיף בית המשפט כי מדובר בשירות צבאי, שהעבודה באופייה מבצעית, המשמרות הן משמרות לילה, יציאות הביתה אחת לשבועיים, לא ניתן להשוות תנאי שירות אלה לעבודה אזרחית רגילה. כאמור, בית המשפט המחוזי קיבל את הערעור במלואו תוך חיוב המדינה בהוצאות משפט.

לפסק דין המלא - לחץ כאן >>


 

נותני חסות: