X
אנא בחר את גודל הפונט הרצוי:
ועדות רפואיות ועדות רפואיות רופאים מומחים רופאים מומחים מכונים רפואיים מכונים רפואיים הוראות אגף השיקום הוראות אגף השיקום ביטוח לנכי צה"ל ביטוח לנכי צה"ל הכפתור הכפתור
X סגירה
 

חמי מרפא בעדיפות לחולי פסוריאזיס

האם בשנה הבאה תינתן העדפה בהזמת חמי מרפא לחולי פסוריאזיס ?

מכתב שהגיע למערכת פורטל נכי צה"ל חושף לכאורה כי בכוונת אגף השיקום במשרד הביטחון להורות לספקיות חמי מרפא "אשת טורס" ו- "השטיח המעופף" לתת העדפה החל משנת 2019 בהזמנת חמי מרפא לחולי פסוריאזיס.
 

בריכות גופרית לטיפול ים המלח

האם אגף השיקום עושה "איפה ואיפה" בין נכי צה"ל ?

במכתב הפנימי עליו חתומה הגב' ליאת גרטמן ר' היחידה לאיפיון השר"פ ומופנה ליו"ר ארגון נכי צה"ל מר חיים בר נאמר כי:

"....בהמשך לפניות חוזרות ונשנות של זכאים נפגעי פסוריאזיס ובמטרה להקל על תהליך הזמנת הבראה בים המלח עבורם הוחלט כי החל משנת הזכאות 2019 זכאים נפגעי פסוריאזיס יוכלו להזמין הבראה שנה מראש וכן יקבלו עדיפות לביצוע הזמנות לכלל בתי המלון בים המלח בחודשים מאי-יוני אוקטובר-נובמבר.."

פתרון מביש של אגף השיקום

המכתב "מקומם" ובצדק, את ציבור נכי צה"ל הזכאים לטיפולים במסגרת הוראת אגף השיקום מספר 50.13. מדובר על אלפי נכי צה"ל שזועקים כבר חודשים ארוכים ומתלוננים על חוסר היכולת שלהם לממש את זכאותם ולהזמין את הטיפולים בבתי המלון בים המלח ובטבריה.

לפעול באופן שוויוני כלפי כל נכי צה"ל

משרד הביטחון - אגף השיקום, אמור לדואג באופן שוויוני לכלל נכי צה"ל. כל נכה צה"ל זכאי על פי הוראות אגף השיקום לזכויות והטבות ועל קציני התגמולים לוודא מתן טיפול ראוי ושווה לכולם. לכן מן הראוי לבטל את ההחלטה לאלתר ולאפשר לכלל נכי צה"ל הזכאים לטיפול בחמי מרפא לממש את זכאותם.

חמי מרפא = טיפול רפואי

חמי מרפא הם הטבה רפואית חשובה לכלל נכי צה"ל הזכאים לה, חוסר היכולת לספק את השירות לכלל נכי צה"ל היא כישלון של אגף השיקום ועל ראש אגף השיקום תא"ל חזי משיטה האחריות למצוא פתרון ראוי. כמו גם, למצוא פתרון הולם שיגדיל ויפתור אחת ולתמיד את מספר החדרים וההקצאות של חמי מרפא לנכי צה"ל כך שיוכלו לממש את זכותם.
 

טיפול בחמי מרפא לנכי צהל המוכרים של פסוריאזיס

 

כתבות שאולי יעניינו אותך


המלצות ותגובות
כותרת:
שם:
תוכן:
אנא הזן את המספר מאתיים חמישים ושתיים:
יניב
תאריך: 26/06/2018
כותרת: מה זה הדבר הזה

תוכן: אני יכול ללכת לחמי מרפא בגלל הנשימה במקומות מוגבלים , למה אני צריך להגיע למצב שאין לי חדר כי מישהו יותר חשוב ממני , בושה וחרפה ,איפה ואיפה בין נכים מי שמכם לקבוע מי יותר סובל ....
חוצפה

מוכן לוותר על ה"כיף"
תאריך: 14/06/2018
כותרת: טיפול רפואי

תוכן: פסוריאטים אינם יורדים לים המלח על מנת לנפוש-הם יורדים לטיפול רפואי שלא ניתן לבצע אלא שם.

מיכאל
תאריך: 14/06/2018
כותרת: הבראת אסטמה בים המלח

תוכן: מה קורה עם חולה אסטמה?

חולה
תאריך: 13/06/2018
כותרת: למר כותב

תוכן: על בורותך בנושא מאחל לך לשבת רק 6 שעות בשמש הנעימה של אוגוסט בים המלח. יש צורך להזמין רצף של 14 יום ואין כי כל מי שיש לו זכאות מזמין ולא נשאר רצף יום פה 9 ימים שם וכו... כך מפסידים כולם

גבי דהן
תאריך: 12/06/2018
כותרת: חולה פסוריאזיס

תוכן: בשביל נכים חולה הפסוריאזיס הטיפול הוא שמש. הרבה שמש. מריחת שמנים וגופרית וימים שלמים בסולריום. החודשים ה"נוחים "יחסית לטיפול זה הם מאי ואוקטובר. חודשים אלו נתפסים ע"י נכים אחרים. ונכה הפסוריאזיס נזרקים לחודשי החורף כשאין שמש. או לחודשי הקייץ שם לא ניתן לשבת בשמש. עשיית צדק היא לאפשר תחילה לחולה הפסוריאזיס לבצע את ההזמנה

נכה שיודע לקרוא
תאריך: 11/06/2018
כותרת: יש טעות בכתבה שלכם

תוכן: "חמי מרפא" -זה טיפול של חצי שעה בוץ, עיסוי וגופרית - לפי הוראה 50.13.
נכי פסוריאזיס זכאים ל"טיפול רפואי" בים המלח בלבד, בסולריום - לפי הוראה אחרת. לא לפי הוראה 50.13. גם נכי אסטמה זכאים לטיפול רפואי לפי הוראה אחרת. לא לחמי מרפא. אז תתחילו להבין שנכי פסוריאזיס לא יכולים ולא זכאים לנסוע לחמי מרפא בטבריה/אשקלון/חמי געש/חמי יואב/חמת גדר/אשדוד/ירושלים. אלא רק לים המלח. וכשנפתחת ההרשמה ואין לנכי פסוריאזיס שום מקום פנוי בים המלח בשום בית מלון בים המלח - יש פה בעיה של הקצאות. לכן ניתנה בעבר וגם עכשיו "עדיפות" בהזמנת חדרים במשך 4 חודשים בשנה בלבד. ידוע לי ואין ספק שמאז שאשת טורס והשטיח המעופף זכו במכרז - יש בעיה לכל נכי צהל מכל הסוגים להזמין חדרים בבתי מלון. הפתרון נמצא באגף השיקום. הפתרון קשור להקצאות ולא לנכי הפסוריאזיס שנוסעים לים המלח לטיפול רפואי בנכותם.

נכה
תאריך: 11/06/2018
כותרת: טיפול רפואי

תוכן: נכים שנכותם המוכרת היא פסוריאזיס - זכאים לקבל טיפול רפואי בים המלח בלבד. לפי המלצות רופאי עור בארץ ובכל העולם, החודשים בהם ניתן ומומלץ לשכב בשמש 7 שעות ביום הם אפריל - יוני וספטמבר - אוקטובר. אין שום יעילות רפואית לנסוע בחודשים נובמבר עד מרץ, כולל. כי זה חורף וסתיו. בחודשים יולי ואוגוסט זה לא אנושי ומסוכן לשכב בשמש ב 47 מעלות כל כך הרבה שעות. שאר הנכים מקבלים "חמי מרפא". חמי מרפא אינם ! "טיפול רפואי" ! חמי מרפא ניתן להזמין גם בטבריה, אשקלון ואשדוד. בגעש. בחמי יואב. חמי מרפא מבוצעים בתוך הספא של המלונות ולכן ! הנכים יכולים לנסוע לחמי מרפא גם בחורף וגם ביולי אוגוסט. לא יתכן ! שנכה פסןריאזיס לא יהיה מקום פנוי בשום מלון בים המלח בחודשים אפריל - יוני וספטמבר - אוקטובר, כי אז המחלה המוכרת תחמיר ותתפשט. לא יתכן שנכי פסוריאזיס יסעו לים המלח בנובמבר - מרץ - כי אז השמש לא יעילה. מכל העולם מגיעים חולי פסוריאזיס לים המלח בחודשים אפריל - יוני וספטמבר אוקטובר - בהמלצות רופאי עור ומחקרים !!!! בארץ ובחו"ל. העדיפות בהזמנת חדרים בים המלח - היא חיונית והיתה קיימת שנים באגף השיקום, הן בתקופת המכרז הראשון של אשת טורס והן בתקופת המכרז של קל נופש. זה שנכים שזכאים לחמי מרפא מעדיפים לנסוע לים המלח ולא לטבריה, אשקלון, חמי יואב, חמי געש - זו בעיה שלא קשורה לנכי הפסוריאזיס.

מטופל
תאריך: 10/06/2018
כותרת: ים המלח לפסוריאטים

תוכן: כל שנה אבל בכל שנה הבתי המלון בים במלח בתפוסה מלאה, למה חולה פסוריאזיס שרק בים המלח יכול ללכת ולטפל בעצמו , לא מצליח להזמין טיפול מראש אף אחד לא אמר שבכל האתרים שבארץ יזמינו לפני כלום סה"כ ים המלח מבין כל הרשימה.

לשרותך, נכה צה"ל