X
אנא בחר את גודל הפונט הרצוי:
ועדות רפואיות ועדות רפואיות רופאים מומחים רופאים מומחים מכונים רפואיים מכונים רפואיים הוראות אגף השיקום הוראות אגף השיקום איווקס איווקס כמיטק כמיטק ביטוח לנכי צה"ל ביטוח לנכי צה"ל הכפתור הכפתור
X סגירה
 

חניה לנכים באזור פריקה וטעינה

נכים בעלי תו נכה יוכלו לחנות באזורים המיועדים לפריקה וטעינה

מציאת מקום חניה היא אחת הבעיות הקשות איתה מתמודד כל נכה. בישראל הוקצו מספר קטן של מקומות חניה לנכים ביחס למספר תווי הנכה שהונפקו. לכן נוצר מצב אבסורדי בו נכה נאלץ למצוא מקום חניה מרוחק או להמתין זמן רב בתקווה שחניה קרובה תתפנה.

כך לדוגמא ברח' החייל בתל אביב, סמוך לבית החולים אסותא ומרכזים רפואיים נוספים. הוקצו ארבע חניות נכים בלבד ונכים שמגיעים לטיפול מגלים כי מרבית החניות ברחוב מיועדות לצורך פריקה וטעינה ומקומות החניה היחידים שקיימים הם חניונים פרטים בתשלום.

ח"כ קארין אלהרר נלחמה וניצחה

במשך חודשים רבים נלחמה ח"כ קארין אלהרר על מנת להעביר תיקון לחוק החניה, תיקון שיכשיר כמות גדולה של חניות לרווחת  נכים בעלי תו נכה מתוך רצון להקל על התניידותם.

רגע לפני חג הפסח התבשרנו כי מליאת הכנסת אישרה בקריאה שנייה ושלישית את הצעה החוק של ח"כ קארין אלהרר ובקרוב נכים בעלי תו נכה יוכלו להחנות את רכבם גם במקומות המיועדים לפריקה וטעינה.

ח"כ קארין אלהרר הוכיחה פעם נוספת כי בנוסף לפעילות הפרלמנטרית הענפה שלה בועדות הכנסת ובועדה לביקרות המדינה היא עושה הכל על מנת לדאוג לציבור בעלי המוגבלויות בישראל.

להלן הודעת הכנסת בנושא :

20 במרץ 2017, כ"ב באדר תשע"ז, בשעה 19:00


מליאת הכנסת אישרה בקריאה שנייה ושלישית את הצעת חוק חניה לנכים (תיקון מס' 6), התשע"ז-2017 של חברת הכנסת קארין אלהרר.

מוצע לאפשר לנכה, כהגדרתו בחוק חניה לנכים, התשנ"ד-1993, להחנות את רכבו גם באזור המיועד לפריקה ולטעינה.

בדברי ההסבר נכתב "סוגיית החניה היא אחת הבעיות הקשות העומדות לפתחם של אנשים עם מוגבלויות. המצב הקיים כיום יוצר לקונה חקיקתית בשאלה האם מותר לאנשים עם מוגבלויות להחנות במקום המיועד לפריקה ולטעינה. מתוך ההכרה בחשיבות הזכות לנגישות וההגנה על שלומם ורווחתם של אנשים עם מוגבלויות ומתוך הצורך להקל על התניידותם של הזכאים לתו נכה יש להבהיר כי לאלו המחזיקים בתו כאמור מותר להחנות את הרכב באזור לפריקה ולטעינה... תיקון זה בא לממש את זכויותיהם של אנשים עם מוגבלות לשוויון ובא להקל על אלו אשר אינם יכולים להחנות את רכבם הרחק ממחוז חפצם."

ח"כ אלהרר: "בשנים האחרונות אנחנו עדים למצוקה של ממש במקומות החנייה המוקצים לנכים. משרד התחבורה מנפיק עוד ועוד תווים כשמספר החניות הוא קטן יחסית. ההצעה הזו היא הישג גדול והיא אומרת הלכה למעשה עוד מקומות בהם יוכלו לחנות רכבים עם תו נכה."
 
בקריאה שלישית תמכו 52 ללא מתנגדים.

http://main.knesset.gov.il/News/PressReleases/Pages/press200317k.aspx

 

 

 

כתבות שאולי יעניינו אותך


המלצות ותגובות
כותרת:
שם:
תוכן:
אנא הזן את המספר שלוש מאות שישים ותשע:
עורבני
תאריך: 12/04/2017
כותרת: המדינה מוצפת תגים וכעת אחרי שנים הם מקשים עלי בחידוש

תוכן: למי שאין תג קבוע יש צורך להגיש בקשההכל כמה שנים מחדש. אותם אישורים וצילומים שהבאתי בעבר כבר לא מספקים ביום. התרגיל הזה שבו אתה מגיש מחדש בקשה עם אותם האישורים מעבר ופתאום זה לא תופש. עכשיו זה אומר בדיקות וצילומים וכסף. סתם. משרד הבטחון עשה לעצמו חיים קלים. אם יש לך רק 25 גפיים תחתונות הוא שלח אותך למשרד הרישוי. השנים עברו ויש לי יסוד להניח כעת האחוזןם גבוהים יותר. זה אומר שאם אתה רוצה לעבור דרך משה:בט זה מצריך ועדה להחמרה. חבל שאין במשרד הבטחון וועדה שבודקת רק לצורך תג נכה

משפטן
תאריך: 11/04/2017
כותרת: חוק חניית נכים

תוכן: פעילות מבורכת שתכליתה הנגשת החניה לנכים.
לצד זה הגיע הזמן שגם בית המשפט ייתן פסקי דין תקיפים כנגד רשויות עירוניות (ובראשם ת״א) שנותנים דו״חות המנוגדים לחוק חניית נכים כאשר בית המשפט יקנוס את העיריות על ביטול זמן בית המשפט והטרדת הנכה אולי הם יואילו לפעול בהתאם לחוק.
חשוב לציין שחוק חניית נכים מקנה ראשית היתר לחנות בכל מקום למעט מספר מקומות מסויימים. רוח החוק היא חדה וברורה ולהבנתי לא צריך תיקון שיאמר ״וגם כאן מותר לנכה לחנות״...
לסיכום- הפעולה האפקטיבית ביותר תושג שבית המשפט יפסוק עפ״י רוח החוק.

אנונימי
תאריך: 07/04/2017
כותרת: ללא כותרת

תוכן: הגיע הזמן שיבטלו את 2 תווי החניה לנכים, בגלל מצוקת חניות , למשפחות עם 2 מכוניות 2 המכוניות מסתובבות ולא מוצאות חניות והילדים משתמשים בחניות הנכים ולא רק הנכים , הגיע הזמן לבטל תו כפול לנכים, הנכים דופקים את הנכים !!!

דודי
תאריך: 05/04/2017
כותרת: חניית נכים - נושא כאוב

תוכן: החלטה צודקת ונכונה אלא שכל נושא חניית הנכים בישראל הפך להיות בדיחה. לא חושב שיש עוד מדינה בעולם שיש כל כך הרבה בעלי תווי נכה ביחס לאוכלוסיה. נראה לי שהאצבע של מי שצריך להחליט על זכאות לתו נכה - קלה מאד על ההדק ואני מניח שגם כאן יש גורמים כאלה ואחרים שיודעים איך להוציא תווי נכה לרכב. פעם, רק בעלי פגימה אורטופדית ממשית היו זכאים לתו חניה לנכה.

אנונימי
תאריך: 05/04/2017
כותרת: ללא כותרת

תוכן: החוק הזה הוא חוק עוקף. עדיין חסרות חניות ברחבי תל אביב, למשל. שלחתי תלונה לעירייה על כך שדואגת להציב מאות מקומות חניה עבור אופנועים העיר. הכל טוב ויפה, אבל למה זה על חשבון רכבים אחרים? למה לא להוסיף מקומות חניה לרכבים בכלל ולרכבי נכים בפרט? למה לקנוס בעלי רכב נכים בכל הזדמנות למרות שהמצוקה ידועה? בכל 5 מטר נבנה בניין חדש. העירייה יכולה לחייב הקצאת מקומות עשרות מקומות חנייה חדשים לבעלי תו אזורי ולפתור את המצוקה!

משה הרץ
תאריך: 04/04/2017
כותרת: פעילות מבורכת של ח"כ קארין אלהרר

תוכן: כל הכבוד לח"כ קארין אלהרר על כל פעולותיה למען הנכים, כולל עבור נכי צה"ל - מול משהב"ט ומול ארגון נכי צה"ל שפעילותם בשנים האחרונות פגעו בזכויות ובתמיכה בנכי צה"ל.
כל הכבוד! חזקי ואמצי

עמירם
תאריך: 02/04/2017
כותרת: הטעיה חמורה בכתבה

תוכן: הנני נכה צה"ל הנושא במכוניתי תו-חניה לנכה. הייתי היום בטיפול בבית-חולים "אסותא" והשתמשתי בחניית בית-החולים, המסומנת כפרטית. בשלט בכניסה לחניון מצויין שנכים בעלי תו-חניה (לאו דווקא נכי צה"ל) פטורים מתשלום בגין החניה. ואכן, בצאתי נדרשתי רק לומר את שמי באינטרקום (כי - ככל הנראה - יש לאחראי רשימה מוחשבת של כלי-רכב מותרים והוא רק מוודא זהות הנהג) ומחסום היציאה הורם.
כך שהאמור בכתבה ממש לא נכון: אין כל בעיה לנכים המגיעים ל"אסותא" לחנות בחינם עם שפע מקומות חניה.
ללא קשר, אני כמובן מברך את פעלה של ח"כ אלהרר למען הנכים, ובמיוחד את החוק אליו מתיחסת הכתבה.