X
אנא בחר את גודל הפונט הרצוי:
ועדות רפואיות ועדות רפואיות רופאים מומחים רופאים מומחים מכונים רפואיים מכונים רפואיים הוראות אגף השיקום הוראות אגף השיקום ביטוח לנכי צה"ל ביטוח לנכי צה"ל הכפתור הכפתור
X סגירה
 

מגפת הקורונה - חדשות ועדכונים לנכי צה"ל

הנחיות ועדכונים לנכי צה"ל בצל התפשטות מגפת הקורונה

מגפת הקורונה שפוקדת בשבועות האחרונים את ישראל - שישבשה את חייהם של מיליוני אזרחים ביניהם כ- 60 אלף משפחות של נכי ונכות צה"ל. אירועים בוטלו בבתי הלוחם ובמחוזות ארגון נכי צה"ל, כמו גם, פעילויות עתידות: הרצאות, טיולים, מפגשים ואירועים עתידים.

כך לדוגמא הודיע ארגון נכי צה"ל על השהייה (עד להודעה חדשה) של תחרויות ספורט, אירועי הרמת הכוסית המסורתיים לחג הפסח, טקסי יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל שמתקיימים מידי שנה בבתי הלוחם וחגיגות יום העצמאות, כמו גם, על פי הנחיות משרד הבריאות נסגרו בתי הלוחם.

במאמר הבא נביא לידיעתכם חדשות ועדכונים שוטפים על ההיערכות ארגון נכי צה"ל ואגף השיקום במשרד הביטחון וההנחיות השונות המיועדות לפצועי צה"ל.
 

ארגון נכי צה"ל - פועל מתוך אחריות לבריאות ובטחון החברים

יו"ר ארגון נכי צה"ל עו"ד עידן קלימן, יושבי ראש המחוזות, מנכ"ל הארגון אבי לרמן ומנהלי בתי הלוחם נערכים בצל התפשטות מגפת הקורונה במטרה לפעול מתוך אחריות לבריאות ובטחון החברים בהתאם להנחיות משרד הבריאות. מחוזות הארגון מטפלים בחברות ובחברים מול אגף השיקום, מדברים עם חברי הארגון המבוגרים וכן דואגים לשלוח קמחא דא פסחא למי שזקוק. 

הנהלת ארגון נכי צה"ל נמצאת בקשר רציף עם ראשי אגף השיקום, רופאי שיקום ועם הרופא הראשי במטרה להנגיש את השירותים שניתנים לחברות ולחברים באמצעי המדיה השונים.

מדובר על תקופה מאתגרת והתנהלות לא פשוטה. רבים מהחברות והחברים מצויים בקבוצת סיכון בשל גילם ובשל נכותם ולכן חשובה מאוד ההירתמות של כל אחד ואחת מכם שכוללת בראש ובראשונה הקפדה על היגיינה אישית ושמירה על הנחיות משרד הבריאות.

על החברות והחברים שחזרו מחו"ל ו/או נמצאים בבידוד ו/או נדבקו בנגיף מוטלת חובה מידית לדווח למרכזת הפעילות בארגון נכי צה"ל - שרון בן לבן (את הפניה ניתן להעביר על ידי מילוי טופס יצירת קשר בדף זה) או בטלפון 03-6461601.

לעיון בהנחיות ארגון נכי צה"ל, לחצו כאן.

משרד הביטחון - אגף שיקום נכים

אגף שיקום נכים במשרד הביטחון נערך להגביר את המוקד הטלפוני ומבקש מכלל הזכאים להימנע מלהגיע למחוזות השיקום.

בקשות לטיפולים רפואיים, עזרים, תרופות, דיור, רכב רפואי ורווחה יש להעביר דרך אתר האינטרנט של אגף השיקום: https://www.shikum.mod.gov.il/Pages/default.aspx או באמצעות המוקד הטלפוני: 03-7776777.

שמונה הדיברות - ככה שומרים על הבריאות ונזהרים מווירוס הקורונה

וירוס הקורונה הוא יצור מקרוסקופי מדבק מאוד שעובר מאדם לאדם במגע, שהייה באוויר או אי שמירה על היגיינה וניקיון של הסביבה שלנו.

בכדי להימנע מהדבקות בנגיף הקורונה, הכנו עשרת דיברות - עשה ואל תעשה.

1. שטיפת ידיים

מומלץ לשטוף את הידיים היטב עם סבון ומים במשך 20 שניות לפחות. לאחר כל פעולה שעושים במיוחד לאחר שיעול, התעטשות, קינוח האף, אחרי ביקור בשירותים וכמובן לפני ואחרי שאנחנו אוכלים. 

2. מגע אישי

מומלץ להימנע ממגע אישי, אנחנו הישראלים אנשים חמים שאוהבים להתחבק, להתנשק וללחוץ ידיים. בתקופה זו מומלץ להימנע ממגע אישי, לחיצת ידיים וכד'. דאגו להימנע מהתקהלויות ושמרו מרחק של לפחות שני מטרים אחד מהשני בעיקר במקומות ציבוריים.

3. מגע במשטחים ועצמים.

על פניו נראה כי ווירוס הקורונה מצליח לשרוד על משטחים ועצמים לכן מומלץ להימנע ממגע - לפתוח דלתות, להזמין מעלית ללחוץ על כפתורים בעזרת נייר טישו.
לידיעתכם, בהודעות הרבנות הראשית הומלץ שלא לנשק מזוזות בימים אלה – עד אשר תחלוף המגפה.

4. לכסות את הפה והאף

חובה לכסות את הפה והאף בזמן שאנחנו משתעלים ומתעטשים. הדרך המומלצת היא לכסות את הפה והאף עם טישו ואחר מכן להשליך את הטישו לפח.
במידה ואין ברשותכם נייר טישו, צריך להתעטש לעבר המרפק ולא לכף היד.

5. לשמור על היגיינה וסביבה נקייה

דאגו לנקות את הסביבה שלכם, נקו לעיתים קרובות בעזרת חומרי ניקוי את השיש במטבח, שולחן אוכל, שולחן עבודה והציוד בו אתם משתמשים במיוחד המכשיר הסלולרי.

6. לשאוף אוויר צח

חובה לאוורר את החדרים דאגו לפתוח חלון, דלת ולאפשר לאוויר נקי מבחוץ לזרום פנימיה (גם אם קר קצת בחוץ).

7. לא מרגישים טוב? הישארו בבית!

במידה ואתם לא מרגישים טוב, אתם משתעלים, מצוננים, סובלים מחום - הישארו בבית, הימנעו מלצאת לעבודה או ללימודים, אל תיסעו בתחבורה ציבורית. שמרו על עצמכם.

8. הישמעו להנחיות משרד הבריאות

משרד הבריאות מפרסם ומעדכן מידי יום את ההנחיות לציבור. קראו את ההנחיות בעיון ושמרו עליהם. שמירה על הנחיות משרד התחבורה תמנע את התפשטות נגיף הקורונה ותציל חיים רבים.

צוות פורטל נכי צה"ל, מחזק את כל החברים והחברות שנמצאים בבידוד, בני משפחותיהם. אנו קוראים לכולם – שימרו על ההוראות וההנחיות ונעבור את התקופה הזו בבריאות טובה, מאוחדים ומחוזקים עוד יותר! 

 

כתבות שאולי יעניינו אותך


מידע
טלפון: 03-6461601
יצירת קשר
לשרותך, נכה צה"ל