אתר זה משתמש בקבצי קוקיז אתר זה משתמש בקבצי Cookies כדי להתאים אישית תוכן ומודעות. למידע נוסף OK
X
אנא בחר את גודל הפונט הרצוי:
מועדון החברים של פורטל נכי צהלהכרה כנכהחמי מרפאייעוץ משפטיקנאביס רפואיטפסים להורדהרכב רפואיטבלאות תגמוליםטיפולים רפואייםזכויות והטבותארגון נכי צהלאגף השיקום
X סגירה
 

נכי צהל ברוכים הבאים לשנת 2020

סקירה מיוחדת לאירועי השנה שחלפה ....

ברוכים הבאים לשנת 2020

שנת 2019 מהווה נקודת מפנה חשובה עבור נכי צה"ל. שנה בה מצד אחד התחלפה הנהגת ארגון נכי צה"ל - בהנהגה חדשה. הנהגה ששמה בראש סדר העדיפויות להיאבק ללא פשרות בהחזרת זכויותיהם של נכי צה"ל.

ומן הצד האחר שנה בה אין ממשלה וכנסת במדינת ישראל ולכן לא היה ניתן לקדם חוקים חדשים, לפתור את סוגיית "ביטול מבחן ההכנסה" ועוד החלטות הקשורות ישירות לזכויותיהם של נכי צה"ל.

אז איך מסכמים שנה שנראית כמו עשור ? במאמר הבא נביא סקירה מיוחדת לאירועי השנה שחלפה, החלטות ופעילות ארגון נכי צה"ל למען החברים וזכויותיהם.
 

ינואר 2019

שנת 2019 נפתחה בצפייה לבחירות לכנסת ישראל (אז, עוד אף אחד לא העלה בדעתו כי יהיה סיבוב שני וגם סיבוב שלישי).

פיזור הכנסת הביא לסגירתה של השדולה למען נכי צה"ל בכנסת - שדולה שהובילה ח"כ ענת ברקו במטרה לסייע לפצועי צה"ל בחקיקה בכנסת.

פיזור הכנסת ביטל גם את אירועי יום ההוקרה לפצועי צה"ל ונפגעי פעולות האיבה שהיה מתכונן לתחילת שנת 2019 ולצערנו הרב, גם אירועי יום ההוקרה של שנת 2019 לא נערכו בכנסת ישראל.

פברואר 2019

בחודש פברואר 2019 התבשרנו כי משרד הביטחון הגיע להסכם עם בית החולים אסותא באשדוד. ההסכם עם בית החולים אסותא אמור היה לשדרג את הטיפול הרפואי לו זכאים פצועי צה"ל המתגוררים באזור העיר אשדוד והישובים הסמוכים. מדובר על בית חולים פרטי המצויד במיטב המכשור הרפואי.

אפריל 2019

רינת גולד גזית חושפת: הסודות מאחורי הזכויות של נכי צהל

 

בחודש אפריל 2019 פרסמה הוצאת הספרים "בורסי" את הספר של עו"ד רינת גולד גזית : זכויות נכי צה"ל. בספר חושפת עו"ד רינת גולד גזית את כל הסודות מאחורי הזכויות של נכי צה"ל.

בשל הביקוש הרב לספר בקרב נכי צה"ל. הצלחנו לאחרונה להשיג מחיר מיוחד לנכי צה"ל (250 ₪ בלבד).

לחצו כאן לקבלת מידע על הספר - הסודות מאחורי הזכויות של נכי צה"ל.

 

 

מאי 2019

בחודש מאי 2019 התפרסם דוח מבקר המדינה - בו נקבע כי קיימת פגיעה ברמת השרות הניתנת לנכי צה"ל. קיים מחסור ברופאים מחוזיים וקיימת סחבת בטיפולים רפואיים הניתנים לפצועי צה"ל.

הטיפול בליקויים של אגף השיקום כפי שהם התפרסמו בדוח מבקר המדינה נמצאים על שולחנו של יו"ר ארגון נכי צה"ל החדש עו"ד עידן קלימן. עידן נבחר לתפקיד בחודש יולי 2019 ומאז נמצא במו"מ מול משרד הביטחון בו מבקש קלימן בשם נכי צה"ל לתקן את כל הליקויים ולהחזיר את הזכויות שנגזלו מנכי צה"ל בשנים האחרונות.

יולי 2019

בחודש יולי 2019 נבחרה הנהגה חדשה לארגון נכי צה"ל.

עו"ד עידן קלימן התמנה לתפקיד יו"ר ארגון נכי צה"ל. קובי יצחק התמנה לתפקיד יו"ר מחוז תל אביב יפו והמרכז. איתי אלימלך התמנה ליו"ר מחוז חיפה והצפון. ד"ר אלון דהן התמנה לתפקיד יו"ר מחוז ירושלים. שמעון מלול התמנה לתפקיד יו"ר מחוז באר שבע והדרום. דקל נחשוני שרון התמנה לתפקיד יו"ר מחוז השפלה.

בנוסף, התמנה אבי לרמן לתפקיד מנכ"ל ארגון נכי צה"ל ורפי כהן צמח למ"מ יו"ר הארגון.

אוגוסט 2019

שיתוף הפעולה של פורטל נכי צה"ל עם עמותת IVOW הקנדית ממשיך זאת השנה השמינית. במסגרת שיתוף הפעולה יצאו כ- 70 ילדי וילדות נכי צה"ל בגילאי מצווה למחנה קיץ.

במסגרת מחנה הקיץ הילדים מבלים כ- 3 שבועות במחנה ולאחר מכן יוצאים לטיול חווייתי בקנדה לרבות ביקור במפלי הניאגרה (Niagara Falls), וונדרלנד (Wonderland), העיר טורונטו (Toronto) ועוד עשרות אטרקציות ופעילויות.

ספטמבר 2019

עידן קלימן בוועידת המשפיעים
חודש ספטמבר 2019 חשף את ניצני המהפך שהחל לעבור ארגון נכי צה"ל.

יושב ארגון נכי צה"ל שנכנס לתפקידו רק בחודש יולי 2019 הגיע לוועידת המשפיעים ובנאום מרגש, שיתף את סיפור פציעתו האישית - כיצד נורה בזמן התקלות עם חוליית מחבלים. בנוסף, שיתף עו"ד עידן קלימן את כל הציבור במדינת ישראל על הקרע שנוצר בין פצועי צה"ל לאגף השיקום.

קלימן הודיע כי הוא נחוש להיאבק על זכויות פצועי צה"ל.

הבטחות צריך לקיים - הבטחת הבחירות הראשונה של עו"ד עידן קלימן מתממשת ולראשונה הוועד הארצי של ארגון נכי צה"ל מתבקש לאשר את הפחתת שכר הבכירים בארגון.

אוקטובר 2019

בחודש אוקטובר 2019 התחתן פצוע צה"ל הקשה ביותר של מבצע "עופרת יצוקה" והוכיח כי אהבה מנצחת הכל. בן שפיצר, נפצע אנושות בעזה במהלך מבצע "עופרת יצוקה" ולאחר כ- 11 שנים של שיקום קשה נישא לבחירת ליבו .

שפיצר לוחם בגדוד 13 של גולני נשלח לשכונת סג'עייה בצפון רצועת עזה. צוות של שריון שהבחין בתנועה חשודה ירה פגז לעבר המבנה בו שהו שפיצר וחבריו (מבלי שידע כי מדובר בכוח של גולני).

כתוצאה מהפגיעה נהרגו שלושה לוחמים ו - 24 לוחמים נפצעו – ביניהם בן שפיצר שספג פגיעה של רסיס בראשו וידו נקטעה.

דצמבר 2019

שנת 2019 מסתיימת עם הישג מדהים ליו"ר ארגון נכי צה"ל - עו"ד עידן קלימן.

נכי צה”ל המתקיימים מתגמולי מחייה (נצרך, תג”מ) זכאים על פי הוראת אגף השיקום 80.17 לקבל מענק לילדיהם (מכספי עיזבונות) שהתחתנו ו/או הגיעו לגיל מצוות (בת / בר מצווה).

במשך 4 שנים טען אגף השיקום כי לא קיימים כספי עיזבונות ולכן נכי צה"ל הזכאים למענקים לא קיבלו אותם.

יו"ר ארגון נכי צה"ל, עו"ד עידן קלימן החל לטפל בסוגית המענקים מול אגף השיקום והאפוטרופוס הכללי ולאחרונה התבשר כי נמצאו כספים לתשלום המענקים לזכאים רטרואקטיבית 4 שנים אחורה 

המענק ישולם לכל הזכאים בתגמולי ינואר 2020. במידה ואתה זכאי למענק ולא קיבלת אותו – אנא פנה למחוז אליו אתה שייך באגף השיקום משהב"ט.
 


 

נותני חסות: