אתר זה משתמש בקבצי קוקיז אתר זה משתמש בקבצי Cookies כדי להתאים אישית תוכן ומודעות. למידע נוסף OK
X
אנא בחר את גודל הפונט הרצוי:
מועדון החברים של פורטל נכי צהלהכרה כנכהחמי מרפאייעוץ משפטיקנאביס רפואיטפסים להורדהרכב רפואיטבלאות תגמוליםטיפולים רפואייםזכויות והטבותארגון נכי צהלאגף השיקום
X סגירה
 

נכי צהל יזכו לעדכון התגמולים למדד השכר הממוצע במשק

משרד האוצר דרש להקפיא לשנתיים את העלאת התגמולים לנכי צה"ל

הישג אדיר ליו"ר ארגון נכי צה"ל, עו"ד עידן קלימן. ביום ראשון ה- 27.12.2020 אישרה ועדת הכספים את חוק עדכוני השכר לקראת קריאה שנייה ושלישית בכנסת וכבר בקרוב יזכו נכי צה"ל לקבל את הפעימה הראשונה של עדכון התגמולים והקצבאות להם זכאים מאגף השיקום במשרד הביטחון שנשחקו מאז שנת 2017.

בתחילת החודש נתבשרנו כי משרד האוצר דרש להקפיא לשנתיים את העלאת התגמולים לנכי צה"ל. אך פעולתו המהירה של יו"ר הארגון עידן קלימן בשיתוף ח"כ (אלוף במיל) עוזי דיין וסגן השר פטין מולא הצליחו לבלום את ההקפאה ולמצוא נוסחה לפיה קצבאות נכי צה"ל יוצמדו למדד השכר הממוצע במשק.

התוספת לה זכאים נכי צה"ל תיכנס בשתי פעימות האחת החודש והשנייה בחודש הבא

משבר הקורונה גרם לעליה חדה במדד השכר הממוצע במשק

משבר הקורונה הביא לפיטורי עובדים רבים במשק והוצאתם של מאות אלפי עובדים נוספים לחל"ת - רובם עובדים בתחום התיירות והמסעדנות. לעומתם אחוז המפוטרים והעובדים שהוצאו לחל"ת בקרב תעשיית ההיי טק, ביו טק וכד' הייתה נמוכה ולכן השכר הממוצע במשק עלה בצורה חדה.

אחת הדרכים של משרד האוצר למנוע עליית שכר במגזר הציבורי הייתה על-ידי חקיקת חוק שימנע את עדכון השכר, כלומר עובדי המגזר הציבורי לא יזכו לעדכון השכר בשנים הקרובות, בין היתר דובר גם על הקפאת התגמולים להם זכאים נכי צה"ל.

הודעת משרד האוצר הביאה להתנגדות נחרצת מצד יו"ר ארגון נכי צה"ל שפנה לח"כ עוזי דיין וסגן השר מולא פטין בבקשה להתערב ולמנוע את הקפאת התגמולים של נכי צה"ל. פניה שנעשתה לשר האוצר ישראל כ"ץ נענתה בחיוב וההקפאה בוטלה.

יו"ר הארגון עידן קלימן מסר: ״אנו מודים לשר האוצר על ההיענות המהירה לפניית ארגון נכי צה״ל ומקווים כי הפתרון המהיר שהתגבש ואושר על ידי שר האוצר יהווה איתות גם למשרדים האחרים, כי עם רצון טוב ניתן להביא לפתרון מלא ומהיר של בעיותיהם של נכי צהל״.

 


 

נותני חסות: