אתר זה משתמש בקבצי קוקיז אתר זה משתמש בקבצי Cookies כדי להתאים אישית תוכן ומודעות. למידע נוסף OK
X
אנא בחר את גודל הפונט הרצוי:
מועדון החברים של פורטל נכי צהלהכרה כנכהחמי מרפאייעוץ משפטיקנאביס רפואיטפסים להורדהרכב רפואיטבלאות תגמוליםטיפולים רפואייםזכויות והטבותארגון נכי צהלאגף השיקום
X סגירה
 

שינוי מבורך במדיניות חניית הנכים בנתניה

בעלי תו נכה יחנו ללא תשלום בחניוני העירייה

עו"ד עידן קלימן, יושב ראש מחוז תל אביב והמרכז בארגון נכי צה"ל, ממשיך בפעילותו הנמרצת לקידום זכויות הנכים בארץ. עיריית נתניה נעתרה לדרישותיו לשינוי מדיניות חניית הנכים בעיר. בעקבות השינוי מתירה העירייה לכל נכה, הנושא תו נכה מכל סוג שהוא, לחנות ללא תשלום בכל החניונים שבאחריות העירייה, לרבות אלו הממוקמים לאורך חופי הרחצה. עו"ד קלימן כבר הודיע כי בכוונתו ליישם את ההישג ולהרחיבו לכל הערים בישראל.

עו"ד קליימן - נלחם למען נכי צה"ל

עו"ד עידן קלימן פנה לעיריית נתניה, לאחר שבאגף המשפטי של ארגון נכי צה"ל הצטברו מספר תלונות, בגין חיוב כספי של רכבים נושאי תו נכה בחניונים ברחבי נתניה.

בירור שערך העלה, כי העירייה אפשרה חניה חינם בחניונים שברשותה רק לבעלי תו כיסא גלגלים וזאת בניגוד לדעת המחוקק בישראל שלא יצר הפרדה מלאכותית זאת. 

זוהי עבירה על חוק חניה לנכים, המורה על פטור מתשלום לנכים בחניונים, שמהווים את הדרך הנגישה היחידה למקומות ציבוריים.

עיריית נתניה נענתה, כאמור, לדרישתו של עו"ד קלימן וביטלה את ההבחנה בין הנכים בחנייה בעיר.

"חשוב לנו ליצור שוויון זכויות בין כל הנכים ובכל מקום שזה אפשרי. הבחנה בין סוגים שונים של נכות בניגוד לחוק, יוצרת תחושת אפליה ואף פגיעה ממשית באיכות חייהם של הנכים, וכאן אנחנו נכנסים לתמונה", אומר קלימן. "אני שמח שזכיתי לשיתוף פעולה מלא מצד הלשכה המשפטית של עיריית נתניה. השינוי יקל מאוד על נכים רבים המתניידים ברחבי העיר. זהו צעד חשוב נוסף בקידום זכויות הנכים".

במסגרת תפקידו כמנהל האגף המשפטי בארגון נכי צה"ל מייצג עו"ד עידן קלימן את הארגון בכנסת, באגף השיקום בוועדות ציבוריות וברשויות המקומיות. הוא משמש כמוביל מרכזי בשינויי חוקים, הוראות ותקנות לטובת נכי צה"ל. בעבר, כיהן כסגן יו"ר מחוז ת"א והמרכז ועסק בטיפול פרטני נרחב מול לשכות אגף השיקום.

שינוי מגמה

אין ספק כי פסק הדין של בית המשפט כנגד קניון עזריאלי בנוסף לפעילותו של עו"ד עידן קלימן בשנה האחרונה בנושא חניית נכים הביאה לפריצת דרך,  וכיום חניונים רבים ברחבי תל אביב ועכשיו גם בנתניה מאפשרים לנכים בעלי תוי חניה משולש וכיסא גלגלים להחנות בחינם.


 

נותני חסות: