אתר זה משתמש בקבצי קוקיז אתר זה משתמש בקבצי Cookies כדי להתאים אישית תוכן ומודעות. למידע נוסף OK
X
אנא בחר את גודל הפונט הרצוי:
מועדון החברים של פורטל נכי צהלהכרה כנכהחמי מרפאייעוץ משפטיקנאביס רפואיטפסים להורדהרכב רפואיטבלאות תגמוליםטיפולים רפואייםזכויות והטבותארגון נכי צהלאגף השיקום
X סגירה
 

חניה חינם בחניונים לנכים

חנייה בחניונים ללא תשלום לנכים בעלי תו נכה.

מדינת ישראל מתפתחת בצעדי ענק, המבנים הישנים והנמוכים אט אט נהרסים ובמקומם צצים להם מגדלי משרדים ומגורים.

בפרויקטים שהוקמו ובהם השתכנו משרדי ממשלה, מרפאות ובתי חולים. מספר הרכבים והמבקרים עלה ומקומות החניה התמעטו, אם בעבר בעלי תו חניה היו יכולים להחנות בחינם ב"כחול לבן" או בחניה שמיועדת לנכים, הרי שהיום הדבר הפך לכמעט בלתי אפשרי וחברים וחברות רבים נאלצים להיכנס לחניונים בתשלום על מנת להגיע למחוז חפצם.

בעיות החניה הן רחבות ופוגעות בנגישותם של נכים למרכזי קניות, פארקים ומקומות בילוי.

מאבק משפטי 

מצוקת חניית הנכים הביאה למאבק משפטי שמתנהל בשנים האחרונות כנגד רשויות מקומיות, עיריות ובעלי חניונים במטרה לאפשר לנכים בעלי תו נכה (משלוש ועגלה) להחנות את רכבם חינם.

בעבר פרסמנו פסק דין של בית המשפט כנגד מרכז הירידים בתל אביב, מאז נוספו לארסנל, פסקי דין נוספים ביניהם פסק הדין של כב' השופטת דבורה פלפל, סגנית נשיאת בית המשפט המחוזי בתל אביב שבעקבותיו מתנהל דיון עם עירית תל אביב לחייב את בעלי החניונים לאפשר לנכים בעלי תו חניה (משולש או עגלה) להחנות עם רכבם בחינם.

איפה ניתן להחנות בחינם ?

ישנם מספר חניונים בהם בעלי תו חניה (משולש ועגלה), יכולים להחנות את רכבם ללא תשלום, מדובר במספר בעלי חניונים שהחליטו לאמץ את החלטות בית המשפט ובשיתוף ארגוני נכים הגיעו להסכמה לאפשר חניה חינם. אך יחד עם זאת, ישנם מספר חניונים שהגיעו להסכמה אך התחרטו.

לכן, במצב הנוכחי אפשר לפרסם את רשימת החניונים בהם ניתן להחנות חינם, אך יש לזכור ולבדוק שהחניון עומד מאחורי ההסכמות.

לנוחיותכם פיצלנו את הרשימה לבתי חולים, מרכזי קניות, בנייני משרדים, פארקים ומרכזי בילוי. בנוסף נשמח באם תוכלו לעדכן אותנו בחניונים נוספים על מנת שנוכל לעדכן את הרשימה לנוחיות החברות והחברים.

לידיעת הציבור החוק קובע כי בעלי תג נכה פטורים מתשלום דמי חניה, במקום ציבורי שהגישה הנגישה היחידה אליו היא דרך חניה בתשלום.

לעדכון בדבר חנייה חינם לבעלי תו נכה לחצו כאן !!!

קניונים :

קניון גבעתיים, קניון מגדלי עזריאלי

* זמן החניה מוגבל בשעות, לקבלת אישור יציאה יש לפנות למנהל החניון ולהציג תו נכה, תעודה מזהה ורישיון הרכב.

מקומות ציבוריים :

שדה תעופה בן גוריון, שדה תעופה דב,

מגדלי משרדים ובתי חולים :

חניון אסותא רמת החיל, חניון אסותא יגאל אלון תל אביב, בית חולים תל השומר, בית חולים אסף הרופא, בית חולים העמק בעפולה, בית חולים בלינסון.

* החניה בבתי החולים הקטנים ניתנת לחברים וחברות בעלי קושי ניידות מוכח.

השינוי בדרך ...

בקרוב כאשר הפתרון המשפטי יהיה מאחורינו אנו מקווים שכל חניון יכבד את בעלי תו הנכה ללא קשר אם מדובר בתו משולש או עגלה.

לשמחתנו, כבר היום בית המשפט נתן את דעתו כי אין לתת זכויות ייתר לתו נכה כזה או אחר, פסיקה זו הביאה את שר התחבורה להורות על תיקון תקנות התעבורה בכל הקשור לתמרור ג' 43 (חנית נכים).

בינתיים, אנו מזמינים את כולם להעביר אלינו מידע לגבי מקומות בהם ניתן להחנות ללא תשלום רכב הנושא תו חניה לנכה משולש או עגלה.


 

נותני חסות: