X
אנא בחר את גודל הפונט הרצוי:
מועדון החברים של פורטל נכי צהלהכרה כנכהחמי מרפאייעוץ משפטיקנאביס רפואיטפסים להורדהרכב רפואיטבלאות תגמוליםטיפולים רפואייםזכויות והטבותארגון נכי צהלאגף השיקום
X סגירה
 

הסבה מקצועית לסיעוד

אף פעם לא מאוחר מדי לשינוי תחום העיסוק

י. נפצע בשירותו הצבאי ועסק באוטומציה - אך החלום לעסוק במקצוע אחר אף לא הירפה ממנו. בגיל 45 הוא אומר: "אף פעם לא מאוחר מדי לבצע שינויים בחיים, גם אם אתם מרגישים שאתם כבר לא צעירים, גם אם יש לכם כבר ילדים, גם אם אתם עובדים במקום העבודה שלכם כבר שנים.."

אם אתם חשים לא מסופקים או מרגישים שאם לא תעשו שינוי בתחום התעסוקתי, אתם תאלצו להתמודד עם שחיקה ואף עם ירידה באיכות החיים, זה בדיוק הזמן לפעול על מנת לעשות שינוי בתחום התעסוקתי.

חשוב לציין, שאם מה שמונע ממכם בלנקוט בצעד הזה, זה הלימודים הממושכים אשר כרוכים בלימודי תחום חדש – חשוב שתדעו שקיימת האפשרות לבחור באחד מאותם מסלולי הסבה – כמו הסבה לסיעוד לדוגמא. במסגרת לימודי ההסבה (אשר מיועדים אך ורק לבעלי תואר ראשון או תואר שני), יילקחו בחשבון הלימודים הקודמים שלכם והקורסים החופפים – כך שמסלול הלימודים יהיה לעיתים קצר יותר. כמובן, שקיימים מסלולי לימודי הסבה המתקיימים בשעות הערב – כך שאם אתם מבקשים לא לעזוב את העבודה הנוכחית עד להשתלבות במשרה החדשה, זאת גם אפשרות שתוכלו לממש.

הסבה לסיעוד

בחינת האפשרויות

אז רגע לפני שאתם עושים את הצעד הזה ונרשמים ללימודי הסבה, קיימת חשיבות שתכירו את כל האפשרויות אשר מוצעות לכם בתחום.

הצעד הראשון, עובר בחיפוש פשוט ברשת האינטרנט של כל מסלולי ההסבה, כאשר בין האפשרויות הבולטות המוצעות לכם: לימודי הסבה לסיעוד, לימודי הסבה להוראה, לימודי הסבה לעבודה סוציאלית, לימודי הסבה לתכנות – ורשימת האפשרויות עוד מגוונת וארוכה.

כמובן, שכדאי לבדוק מה לימודי ההסבה במסלול המבוקש דורשים ממכם, מה אורך המסלול, מתי הלימודים מתקיימים והיכן הם מתקיימים – האם יש מוסד לימודים אשר קרוב למקום מגוריכם אשר מציע מסלול שכזה. בחינה מעמיקה של האפשרויות, תאפשר לכם לקבל החלטה מושכלת ונבונה בנושא.

פרמטר נוסף שכדאי לכם לבדוק, נוגע לרמת הביקוש באותו התחום (לדוגמא, הביקוש לאנשי סיעוד הינו גבוה במיוחד, כך שאם בחרתם בלימודי הסבה לסיעוד, יהיה לכם קל יותר להשתלב בעבודה בתחום). כמובן, שכדאי לבחון גם את גובה המשכורות הממוצע באותו התחום – רבים מאלו אשר תרים אחר לימודי הסבה, יעשו זאת מתוך רצון להגדיל את ההכנסה שלהם ואם גם אתם נמנים על אותם האנשים, חשוב שתקפידו לשים דגש משמעותי על נושא זה.  

תנאי הקבלה יכולים להשתנות ממסלול אחד ללימודי הסבה למסלול אחר – לכן, חשוב לוודא מהם תנאי הקבלה בכדי לוודא שאתם בכלל מתאימים לאותו המסלול (ובמקרים בהם יהיה צורך לבצע השלמות, שאלו את עצמכם אם אתם מעוניינים לעשות זאת).

בחינת האפשרויות בצורה קפדנית ומעמיקה, תאפשר לכם לקבל החלטה מושכלת לגבי השאלה אם כדאי לכם בכלל לפנות ללימודי הסבה ואם כן באיזה מסלול כדאי לכם לבחור – מאוד יכול להיות שבהליך בירור הפרטים תגלו מסלולים שלא ידעתם על קיומם או לא חשבתם עליהם ואולי דווקא אחד מהם יוכל לענות בצורה האופטימאלית על הדרישות והצרכים שלכם.

מה לעשות בתום הלימודים?

כאמור, אם הסיבה בגינה ניגשתם ללימודי ההסבה היא הרצון לשנות תחום עיסוק – זה בדיוק הזמן שלכם להתחיל ולחפש משרה בתחום החדש – כאן חשוב לציין, שאם עד כה הצלחתם לשמור על המשרה הקודמת, אין שום סיבה שתעזבו את אותה המשרה לפני שתמצאו משרה חדשה – אשר גם תמצא חן בעינכם וגם כמובן, תתקבלו אליה.
אם בסיום הלימודים, החלטתם שכרגע אתם מעדיפים להמשיך ולעבוד במשרה הקודמת, זאת גם אפשרות.

כמובן, שיהיו מקרים בהם יתאפשר לכם לקחת משרה נוספת בתחום החדש – כך שאם אתם מעוניינים לקחת על עצמכם עבודה נוספת, זאת ההזדמנות שלכם.

 

 

נותני חסות: