אתר זה משתמש בקבצי קוקיז אתר זה משתמש בקבצי Cookies כדי להתאים אישית תוכן ומודעות. למידע נוסף OK
X
אנא בחר את גודל הפונט הרצוי:
מועדון החברים של פורטל נכי צהלהכרה כנכהחמי מרפאייעוץ משפטיקנאביס רפואיטפסים להורדהרכב רפואיטבלאות תגמוליםטיפולים רפואייםזכויות והטבותארגון נכי צהלאגף השיקום
X סגירה
 

ייצוג חיילים מול הצבא

כך תבחר עורך דין צבאי

לא מעט חיילים נדרשים במהלך שירותם, סדיר, קבע או מילואים, לשכור את שירותיו של עורך דין אשר ייצג אותם בעניינים שונים מול הצבא. אותם חיילים נדרשים לשכור את שירותיו של עורך דין אשר מתמחה בדין צבאי על מנת שיוכלו להיות מיוצגים בצורה נכונה על פי החוק.

השכרת שירותיו של עורך דין צבאי נדרשת במקרים שונים, החל ממקרים בהם יש חשד לפעילות לא חוקית, עם זה בעבירות סמים, מין, אלימות, רכוש ועוד, חשד לפעילות שאיננה הולמת את חוקי הצבא כמו במקרים של עריקות או פעילות לא על פי הדין הצבאי בעת השירות באופן סדיר, אימונים או מלחמה וכן במקרים נוספים. כמו כן חיילים נדרשים לשכור את שירותיו של עורך דין אשר מתמחה בדין הצבאי, כאשר יש הם צריכים גורם מקצועי שייצג אותם בכל הקשור לעניינים בירוקראטיים שונים אודות השירות שלהם, משכורת, פיצויים ועוד.

לפני שנבחן את השאלה כיצד בוחרים עורך דין צבאי, יש לציין שתי נקודות, הראשונה, חיילים שאינם יכולים לשכור את שירותיו של עורך דין פרטי לצורך ייצוגם, יכולים להשתמש בשירות של הסנגוריה הצבאית, שם עובדים עורכי דין צבאיים אשר מעניקים את שירותיהם לחיילים בחינם. הבעיה היא שכאן החייל לא יכול לבחור איזה עורך דין ייצג אותו.

הנקודה השנייה היא מהותית לא פחות, בכל הליך בו צריך לעמוד מול רשויות הצבא, אסור שהחייל יבחר להיות לא מיוצג או לחילופין, יקבל את תנאי הצבא מבלי שעורך דין יעבור עליהם וימליץ לו כיצד לנהוג. לעורך דין שמתמחה בדין הצבאי יש את היכולת והידע לקבוע האם מה שהצבא מציע הוא נכון עבור החייל.

כיצד בוחרים עורך דין צבאי

בשביל  לשכור את שירותיו של  עורך דין צבאי, יש לזכור שרק עורכי דין שמתמחים בדין הצבאי ויש להם אישור לעמוד בפני בית משפט צבאי, יכולים לייצג חיילים בסדיר, קבע או מילואים בפי רשויות הצבא ובפרט בבית משפט צבאי. חשוב שאותו עורך דין יוכל לייצג עם היתרים ללא הגבלה, כלומר גם בתיקים בעלי סיווג ביטחוני גבוה.

על מנת שיהיה ניתן ליהנות מייצוג איכותי, יש לבחור עורך דין מנוסה אשר ייצג חיילים בשורה רחבה ככל הניתן של מקרים. כך נוכל להרגיש בטוחים שהוא ידע להתמודד עם מקרה כמו שלנו. ניסיונו של עורך הדין צריך לבוא לידי ביטוי גם בהיכרות עם כל הסדרי המשפט הצבאיים. לשם כך, רצוי לבחון את האופציה לשכור את שירותיו של יוצא המערכת ולא עורך דין שרק עבר התמחות בדין הצבאי.

אחרי שבוחרים עורך דין יש לבחון את רמת הזמינות שלו למקרה שלנו וכמה זמן הוא יכול להקדיש לנו, כמובן שבהסכם העבודה בינינו, יהיה מצוין משך הזמן שהוא יקדיש לנו, וכן את תנאי התשלום, כולל שכר טרחה שעלינו לשלם לו.

נקודה אחרונה וחשובה, כאשר בוחרים עורך דין צבאי, יש להתייחס בכובד ראש לכל העניין של הכימיה בינינו לבינו, מתוך הבנה שבהיעדר כימיה אישית, נתקשה מאוד לעבוד ביחד על המקרה.
 


 

נותני חסות: