X
אנא בחר את גודל הפונט הרצוי:
ועדות רפואיות ועדות רפואיות רופאים מומחים רופאים מומחים מכונים רפואיים מכונים רפואיים הוראות אגף השיקום הוראות אגף השיקום ביטוח לנכי צה"ל ביטוח לנכי צה"ל הכפתור הכפתור
X סגירה
 

מכשיר ביתי למדידת לחץ דם - מבית כמיטק

מד לחץ דם - מדוייק כמו בבית חולים

אם עד היום נזקקנו ללכת לרופא המשפחה בכדי להיות בטוחים שלחץ הדם שלנו תקין והתרופות אכן עובדות, פיתוח חדש מאפשר לעשות את הכל בבית, ובאותה רמה מקצועית. כל הפרטים.

מדידת לחץ דם בשיטות לא פולשניות ידועה כתחום שלא פשוט לקבל בו תוצאות מהימנות באמצעות המכשירים הביתיים הקיימים בשוק. קיימות כיום שתי שיטות למדידה של לחץ הדם בצורה לא פולשנית: שיטת קורטקוף המבוססת על האזנה לצלילי הלב, או המדידה האוסצילומטרית המודדת את תנודות הדופק העורקי. המכשיר החדשני למדידת לחץ דם Tensoval duo control הוא המכשיר הראשון בארץ המשלב את שתי השיטות לקביעת לחץ הדם.

מד לחץ דם למדידה על הזרוע - Tensoval Comfort - ניתן להשיג בחברת כמיטק
מד לחץ דם למדידה על הזרוע - Tensoval Comfort - ניתן להשיג בחברת כמיטק

קורטקוף או אוסצילומטריה?

טכנולוגיית קורטקוף למדידת לחץ דם מאופיינת בדיוק רב ובעמידות גבוהה מפני תקלות. הטכנולוגיה מאפשרת להפיק ערכי מדידה אמינים גם אצל אנשים הסובלים מהפרעות שונות בקצב הלב. לצורך מדידת לחץ הדם, רופאים משתמשים בסטטוסקופ כדי להאזין לצלילים הנקראים "צלילי קורטקוף". לעומת זאת, שיטת המדידה האוסצילומטרית מזהה את התנודות שיוצר הדופק העורקי ולא את הצלילים שהלב מפיק. בניגוד לשיטת קורטקוף, ערכים אלו אינם נמדדים באופן ישיר מהעורק ולכן שיטה זו נחשבת למדוייקת פחות משיטת קורטקוף.

"Tensoval duo control עובד לפי עיקרון של שילוב בין השיטה האוסצילומטרית הנהוגה בכל המכשירים הדיגיטליים לבין השיטה המסורתית של קולות קורוטקוף", מסביר ד"ר שמעון שטורך, מנהל מכון נפרולוגיה ויתר לחץ דם- המרכז הרפואי בני ציון, לאחר שבחן את המכשיר מקרוב ומצא אותו אמין ביותר. "השוותי אותו למכשירים דיגיטליים אחרים ולמנומטר כספית. המדידות עם Tensoval duo control נמצאו קרובות ביותר למדידות על ידי המנומטר כספית שברשותי ויעיל במיוחד בחולים ברדיקרדיים (האטה בקצב הלב) וחולים עם קצב לא סדיר, שבהם קשה למדוד את לחץ הדם במנומטר כספית רגיל, ובמכשירים דיגיטליים אחרים", הוא מפרט.

החדשנות של Tensoval duo control טמונה בטכנולוגיית החיישן הכפול, המשלבת את שתי טכנולוגיות המדידה המקצועיות. בשעה שמכשירים אוטומטיים למדידת לחץ דם פועלים בטכנולוגיה האוסצילומטרית בלבד, טכנולוגיית החיישן הכפול פועלת בשיטת קורטקוף בעלת האמינות הגבוהה יותר. יחד עם זאת, השיטה האוסצילומטרית מתאימה לאנשים בעלי צלילי דופק החלשים מכדי שיהיה ניתן למדודם באמצעות שיטת קורטקוף. במקרים אלו, טכנולוגיית החיישן הכפול מעבירה באופן אוטומטי את מצב המדידה לשיטה האוסצילומטרית.

יעיל, ידידותי ומהימן

מחקר שפורסם באפריל 2008, בכתב העת הרפואי Blood Pressure Monitoring, העריך את דיוקו של Tensoval duo control בהתאם לסטנדרטים הקפדניים של האגודה הבריטית ליתר לחץ דם (BHS) ושל האגודה האירופאית ליתר לחץ דם (ESH). במחקר, שבחן את דיוק המכשיר על 85 משתתפים שונים, הסתבר ה-Tensoval duo control כמכשיר מדוייק ביותר, שעומד בקריטריונים הגבוהים ביותר של האגודה הבריטית והאירופאית ליתר לחץ דם, וסווג בקטגוריה A/A, שזו הקטגוריה הגבוהה והמדוייקת ביותר למכשור למדידת לחץ דם.

לאחר שפרופסור יוחנן נשיץ, מומחה למחלות פנימיות מביה"ח הגריאטרי ע"ש פלימן, ביצע 30 בדיקות לחץ דם באמצעות Tensoval duo control, הוא התרשם משעור נמוך ביותר של בדיקות חריגות, "התרשמות שתואמת את נתוני מחקר ולידציה על פי הקריטריונים הבריטיים של "BHS, הוא אומר. פרופסור נשיץ מציין גם את אופן השימוש הפשוט במכשיר " Tensoval duo control הוא מכשיר מאוד יעיל וידידותי, והוא מאפשר מדידת לחץ דם עצמית בקלות ובמהימנות. המכשיר מולבש בקלות על הזרוע והמדידה מתבצעת על ידי לחיצה על כפתור הפעלה. זמן קצר לאחר מכן מופיעה התוצאה בספרות ברורות על גבי מסך התצוגה והיא כוללת לחץ דם סיסטולי, דיאסטולי ומדידת דופק. למכשיר שתי מערכות זיכרון שמאחסנות תוצאות קודמות של מדידת לחץ דם לצורך המעקב".

בסיכום הפרסום שסקר את מחקר היעילות של המכשיר, כותבים החוקרים כי הם מצאו את Tensoval duo control כמומלץ גם לשימוש ביתי וגם לשימוש קליני, מה שאומר שבזכות ה- Tensoval duo controlסוף כל סוף אפשר לקבל בבית את התוצאות המדיוקות והאמינות אליהן אנו רגילים במרפאה.

מכשיר ה- Tensoval duo control  מיובא ומשווק בלעדית ע"י חברת כמיטק.

 

כתבות שאולי יעניינו אותך


המלצות ותגובות
כותרת:
שם:
תוכן:
אנא הזן את המספר מאה עשרים וארבע:
יוני
תאריך: 24/06/2015
כותרת: ללא כותרת

תוכן: עם מד לחץ דם תמיד תוכל לדעת על בצבך הבריאותי

מידע
רחוב: רח' הבנאי 6 הוד השרון
טלפון: 09-7620000
אתר אינטרנט: חברת כמיטק
לשרותך, נכה צה"ל