אתר זה משתמש בקבצי קוקיז אתר זה משתמש בקבצי Cookies כדי להתאים אישית תוכן ומודעות. למידע נוסף OK
X
אנא בחר את גודל הפונט הרצוי:
מועדון החברים של פורטל נכי צהלהכרה כנכהחמי מרפאייעוץ משפטיקנאביס רפואיטפסים להורדהרכב רפואיטבלאות תגמוליםטיפולים רפואייםזכויות והטבותארגון נכי צהלאגף השיקום
X סגירה
 

נכות זמנית רטרואקטיבית

הועדות הרפואיות אינן מעניקות נכות רטרואקטיבית כשמדובר בפגיעה נפשית

הועדות הרפואיות שממונות על ידי אגף השיקום במשרד הביטחון אינן מעניקות נכות רטרואקטיבית זמנית כאשר מדובר בפגיעה נפשית כגון PTSD, לאחרונה ניתן פסק דין תקדימי בית המשפט המחוזי בחיפה בנושא מתן אחוזי נכות זמניים רטרואקטיביים לנכה PTSD.

מדובר בפסק דין תקדימי וחשוב שעושה סוף סוף צדק עם נכי PTSD ומעניק להם נכות רטרואקטיבית בניגוד למקובל עד כה, שהנכות ניתנה מיום הועדה ובהתאם להתרשמות הועדה הרפואית.

הועדה קבעה 30% נכות זמנית

מ. נבדק על ידי הועדה הרפואית ונקבעו לו 30% נכות בגין פגימת PTSD, הנכות הזמנית ניתנה על ידי הועדה העליונה בחיפה ובהתאם למצבו של מ. במעמד הועדה.
מ. מיוצג על ידי עורך דין שחר המאירי ערער על ההחלטה בפני בית המשפט המחוזי בחיפה ובדיון שנערך הורה כב' בית המשפט על החזרת התיק לוועדה על מנת שתקבע נכות זמנית לתקופות עבר בהן היה מ. מאושפז.

דיון בדלתיים סגורות

מכיוון שהדיון נערך בדלתיים סגורות על מנת לשמור על כבודו של מ. אנו מתנצלים שאין באפשרותנו לצרף את פסק הדין המקורי.

הלום קרב דע זכויותיך

לחברינו הלומי הקרב, מהיום עמוד על זכויותיך לקבל נכות רטרואקטיבית, פסק הדין מראה כי לפעמים בתי המשפט עושים צדק גם אם האיחור של כמה שנים.


 

נותני חסות: